217 Shares 1586 views

Merge Sort: opis algorytmu i różnice w porównaniu z innymi rodzajami danych sortowania

Rozwój różnych programów są prawie zawsze programista musi uciekać się do użycia sortowania w celu optymalizacji algorytmów wydajności w celu poprawy wyszukiwarki wydajność pracy, itd Obecnie istnieje wiele różnych technik układ elementów w kolejności: .. Scalanie sortowanie, z kluczem itp Sortuj .. oznacza zestaw operacji, którego wyjście prowadzi do obiektów typu sekwencjonowanie w kolejności rosnącej lub malejącej – w zależności od wymagań do nkretnoy zadaniem.

Cały szereg algorytmów sortowania można podzielić na dwie kategorie: zamawiania tablic i plików układ w określonej kolejności. Pierwszy typ przedmioty mogą być umieszczone nie tylko w pamięci, ale pod warunkiem, że nośnik dostęp do niego jest otwarty bezpośrednio. Druga kategoria obiektów powinny być w trwałym nośniku: dysku lub taśmy.

Kluczową różnicą między uporządkowania elementów tablicy i lokalizacji w podanej kolejności plików jest to, że wszyscy członkowie tablicy są dostępne w każdej chwili, gdy są dostępne, a zatem proces sortowania rozpoczyna się natychmiast po zakończeniu procedury startowej bez przerwy związanej z niedostępności elementem. W tym samym czasie, zarządzanie plikami w danym momencie może mieć dostęp tylko do ograniczonej liczby członków.

Dość często używane do zarządzania plikami scalania sortowania, który został opracowany na podstawowych elementach zasad aranżacji w określonej kolejności. W ogóle, procedura sortowania można opisać w następujący sposób: specyficzny segment danych jest przeznaczone i wykorzystane jako klucz. Jako przykład rozważmy przykład sortowania przesyłek pocztowych w określonym indeksie. W rezultacie, algorytm nie dokona pełnej analizy informacji, ale z dużym prawdopodobieństwem sortuje elementy niezbędne.

Główną różnicą między plików sekwencyjnych na plik ze świadczeniem bezpośredniego dostępu jest to, że mogą one być umieszczone na nośniku, który jest trudny do zorganizowania stałego bezpośredniego dostępu. Dodatkowo, pliki te zazwyczaj nie używać stałą długość dla przechowywanych płyt. Z powodu tych cech sekwencyjnych plików używanych tylko w dwóch sytuacjach:

– Jeśli to konieczne, należy użyć nośnika informacji, na podstawie sekwencyjnego dostępu;

– kiedy jest to wygodne, aby użyć rekordy zmiennej długości.

scalania jest używany dość często w nowoczesne oprogramowanie sortowania. Wynika to z występowania plików sekwencyjnych. Na przykład, praktycznie wszystkie pliki tekstowe są spójne. Pomimo wygody uwagę kolejno zorganizowanej pliku jako pliku danych, takie podejście jest niemożliwe, t. Aby. Do wszystkich elementów pliku jest niemożliwe do rozwiązania sprzętowe, fizycznie.

mergesort stał się w rzeczywistości, jedynym sposobem sortowania plików sekwencyjnych. Pomimo faktu, że dziś istnieją inne sposoby organizowania plików sekwencyjnych, metoda ta jest nadal jednym z najbardziej popularnych. Sortuj scalić plik naturalnie zakłada podział na dwie części równej ilości informacji. Ponadto, każdy z pliku jest stopniowy odczyt każdego elementu tych, które są dostępne w tej chwili. Uporządkowane elementy są ułożone w kolejności, w trzecim pliku, która jest dodatkowo podzielona na dwie podobnych rozmiarów. Zatem i scalania sortowania. Pascal, C, Basic – najbardziej znane języki programowania wspiera realizację tego typu plików kolejność zestawiania.