449 Shares 8569 views

pchnięcie Jet i jej wymiana

Jeśli rozruchu lub podczas jazdy po nierównym drogi samochód emituje dziwne dźwięki z tylną osią, co sugeruje, że napór jet przyszedł do awarii. Powinien on zostać naprawiony. Dlaczego tak, ponieważ na pierwszy rzut oka łatwiej kupić nową część i zastąpić ją bez najmniejszych problemów? Oczywiście, można przejść w ten sposób, ale należy wziąć pod uwagę, że koszt części jest porównywalna do ceny pełnego zestawu naprawczego jet pręta. Po co płacić więcej, jeśli wszystkie inne części są w dobrym stanie? Dlatego dzisiaj będziemy patrzeć na to, jak naporu strumienia (VAZ 2110 jest traktowana jako przykład) na modelach maszynowych dziesiątej rodziny.

Jakie narzędzia są potrzebne do tego?

Do pracy potrzebny jest klucz do 19 (wskazane jest, aby przygotować dwa), śrubokręt, pręt stalowy wbić śruby podczas zdejmowania części, jak również narzędzia do wciskania / wyciągania wtyczki.

Więc przyjrzyjmy się jak strumień utopił w WHA. Pierwszą rzeczą, jaką musimy odkręcić śruby i zdjąć (w kropce wybić sworzeń stal) nakrętki montażowe. Dalsze demontaż sobie strumienia ciąg.

Warto również zauważyć, że w trakcie usuwania może spowodować trudności w usuwaniu poprzeczkę. Często zdarza się, że z jednej strony, wypada się, az drugiej strony można go usunąć tylko za pomocą młotka. Następnie trzeba odkręcić przelotkę gumową (stosując śrubokręta), a następnie wyczyścić wnętrze trakcji. Najlepiej jest, aby oczyścić go nożem.

Następnie należy nacisnąć w przelotki gumowej w samym stanowisku. Ważne jest, aby pamiętać, że przed tym procesem część zamienna musi być wstępnie smarowane wodą z mydłem. Nie zaleca się stosowania jako olej silnikowy smar i podobnych płynów, w tym benzyny, ponieważ tuleja często nie wytrzymują takich naprężeń i po prostu traci swoje właściwości. Po przetworzeniu ten kawałek podobnych materiałów, po prostu zmniejszyć jego żywotność.

Po naciśnięciu gumowego daje podobny proces z elementu metalowego. Należy również obsługiwać roztwór mydła. I może naciskać tylko wtedy, gdy napór jet jest w specjalnym uchwycie. Podobny proces odbywa się, a tylna część.

Wszystko, na tym etapie, proces naprawy jest zakończona. A więc może być naprawiony nie tylko „Ladovsky” jet ciąg. „Kalina”, „pięć” i „sześć” również może zrozumieć, na tej zasadzie.

zdrowa rada

Wielu kierowców w naprawie jet ciągu nasmarować śruby mocujące Nigrol. Zapobiega to korozji orzechów, i jeśli to konieczne mogą być usunięte bez żadnych problemów. Jeśli naprawa nie smarować elementy złączne, wówczas napór jet nie będą dostępne dla Ciebie i usunąć to będzie możliwe tylko z gwintem, wyciąć wszystko przy pomocy szlifierki. Dlatego kochasz swój samochód i zawsze śledzić jego stan techniczny. Mieć pewność, że będzie on dziękuję niezawodne i bezawaryjne działanie. Powodzenia na drodze!