93 Shares 3506 views

Medycyna w Rosji: historia, rozwój, problemy

Dziś wielu mieszkańców naszego kraju uważają, że aby dostać się do dobrego lekarza – jest to wielki sukces, zbliżona do wygrania na loterii. Muszę powiedzieć, że medycyna w Rosji teraz w spadku, tak uprzejmy i wysoko wykwalifikowanych lekarzy, wielu pacjentów może tylko pomarzyć. Wszystko w pełni objawia się podział między bogatymi i biednymi, nie wspominając o innych aspektów życia zwykłego człowieka. W związku z tym, klinik prywatnych oferujących wysokiej jakości usługi dla pacjenta w postaci długotrwałego użytkowania i przeznaczenia szeregu procedur diagnostycznych, stają się coraz bardziej popularne.

Historia medycyny w Rosji odnotowała przypadek, gdy słynny lekarz z 19 wieku spotkał u progu pacjenta ze słowami: „Cześć, pacjent z chorobą zastawki dwudzielnej serca.” Oczywiście, ci lekarze – to rzadkość.

To również nie jest bez poziomie istotności edukacji przyszłych lekarzy. Wprowadzenie do szkolenia lekarzy ogólnej praktyki w ciągu jednego roku, nie tylko znacząco obniżyć jakość medycyny w ogóle, ale także może zwiększać śmiertelność wśród ludności. Na przykład, aby zostać lekarzem w 18 wieku trzeba było uczyć się od lat 7 do 11.

XVIII wieku. generacja

Po raz pierwszy termin „medycyna” w naszym kraju był używany pod Piotra I. Sam cesarz przywiązuje wielką wagę do sprawy lekarza, otwarty w 1707 roku, szkoła szpital, aw 1764 roku – Wydział Lekarski na Uniwersytecie w Moskwie. Medycyna w Rosji tamtych czasów została przekształcona z ludowej w nauce. Jeżeli wcześniej szkolenie warunkowa została ograniczona tylko do operacji, gdy Piotr I w szkole zaczął uczyć następujące nauki:

  • farmakologia;
  • neurologia;
  • stomatologia;
  • szczękowo-twarzowa;
  • fizjologia i anatomia;
  • kryminalistyki.

Wielu ekspertów wyjechał za granicę i przyjęła doświadczeń zagranicznych lekarzy. Sam cesarz dość mocno zaangażowana w badaniu działalności medycznej i skutecznie przeprowadzić zabiegów stomatologicznych i operacji jako ludu i szlachty.

XVIII wieku. rozwój

Rozwój medycyny w Rosji była w pełnym rozkwicie. Pod koniec 18 wieku, kilka szpitali, szpital i klinika psychiatryczna pierwszy otwarty. To było z pojawieniem się tej ostatniej i zaczął narodzin psychiatrii jako nauki. Jednocześnie stało się obowiązkowe autopsja pacjenta po jego śmierci.

Pomimo aktywności szalonej, sytuacja demograficzna był niezadowalający ze względu na epidemie ospy i dżumy. urzędnicy medycznych w czasie, na przykład, związany SG Zybelin chorób i wysokiej śmiertelności niemowląt powszechne braku odpowiedniej higieny w środowisku.

W latach 90-tych 18 wieku Uniwersytetu Moskiewskiego, który w tym czasie stał się największym centrum edukacji i nauki, pozostawiono do nadawania stopnia doktora medycyny. Najpierw otrzymał ten honorowy tytuł FI Barsuk-Moiseyev. Medycyna w Rosji był uzupełniany z wykwalifikowanego personelu.

Reforma medycynie XVIII wieku

W 18 wieku, została utworzona zasadniczo nowego podejścia do organizacji opieki medycznej, nauczania i terapeutycznego Aptekarza sprawy. Utworzony zlecenia Aptekarz, Głównego Urzędu apteka, biuro medyczne, a także do przeprowadzenia reform w procesie kształcenia i tworzenie placówek medycznych. Tak więc, w 1753 PZ Kondoidi ustanowiła nowy system edukacji, w którym studenci przeprowadzone na Uniwersytecie 7 lat i na końcu zdał wymagane egzaminy.

XIX wieku. początek

Medycyna w Rosji na początku 19 wieku zaczęła rozwijać się w szybszym tempie. W celu zbadania medycyna, wymagał specjalnego literaturę. Zaczął publikować periodyki, a pierwsza instrukcja na anatomii, który jest sponsorowany przez luminarzy medycznych w czasie I. V. Buyalsky i E. O. Muhin.

Starannie studiował położnictwa i ginekologii. Wyniki badań i doświadczeń stała się przełomem w profilaktyce i leczeniu chorób kobiecych narządów rodnych. Eksperymenty prowadzono w zakresie ośrodkowego układu nerwowego, co dało objaśnienie wszystkich procesów zachodzących w organizmie.

Badacze w tej dziedzinie (IE Dyadkovsky E. O. Muhin KV Lebedev i inne) są formułowane i opracowano pozycji teorii reflex.

M. Ya. Mudrov założony sposób dialogu z pacjenta, co pozwoliło etap dodatkowego podawania danych do zidentyfikowania głównych cech choroby i jej etiologii. W przyszłości metoda ta poprawiła GA Zakhar'in.

XIX wieku. rozwój

Rozwój medycyny w Rosji pod znakiem zakończenia wykazu środków diagnostycznych. W szczególności, GI Sokolsky przydzielone metodę perkusyjną w badaniu chorób piersi. W związku z tym, naukowiec opublikował pracę „na badania lekarskie, za pomocą słuchu, zwłaszcza za pomocą stetoskop”, który został opublikowany w 1835 roku.

Na początku 19 wieku, aby chronić Instytut powstał z dżumy, ospy i innych groźnych chorób poprzez szczepienia. Wielu profesorów, tworząc środki uważane za swój obowiązek, aby ją wypróbować na sobie. W związku z tym bohaterskiej śmierci jednego z rosyjskich lekarzy M. Ya. Mudrov, którego śmierć była największa strata do Rosji.

W 1835 roku, dekret istoty nauczania wyznaczono komisję cenzury w uczelniach medycznych, które są zredukowane do boskiej natury ludzkiej. Praktycznie oznacza to, że historia medycyny w Rosji miała zakończyć się w tym punkcie. Jednak lekarze kontynuowali naukę i osiągnąć niesamowite rezultaty.

Wyniki XIX wieku

W 19 wieku podwaliny wszystkich nowoczesnych stanowiskach naukowych w medycynie, w tym dermatologii, histologii, a nawet balneologii. Poprzez rozwój najbardziej znanych naukowców z czasem zaczęto stosować znieczulenia technik reanimacji i fizjoterapii. Powstał takich nauk jak mikrobiologii i wirusologii, która zaczęła rozwijać się dopiero później.

Stan medycyny w Rosji w 20. wieku

Począwszy od 1900 roku, dynamicznie rozwijającym ortopedii, okulistyki, onkologii. Najbardziej znaczące postacie społeczności medycznej prowadziła kliniki, instytuty i szkoły – G. I. Turner, RRVREDEN EV Adamyuk i innych.

Znaczny postęp w dziedzinie położnictwie i ginekologii, zwłaszcza dzięki pracy W. F. Snegireva zatytułowany „krwawienie”. NF Filatov tworzy pierwszą szkołę pediatryczne, opublikowane wytyczne kliniczne i prace na temat chorób dziecięcych i prewencji.

Wiele innych dziedzinach medycyny nie jest również stoi w miejscu. W 20 wieku został wykonany najważniejszego odkrycia kodu genetycznego, który pozwoli naukowcom badać pełną dekodowania ludzkiego ciała z dużą dokładnością.

zmiany systemowe

Reforma medycyny w Rosji i innych krajów powinny być przeprowadzane w sposób ciągły, ponieważ nauka nie stoi w miejscu, co powoduje, że pojawiają się nowe leki, metody badań i leczenia. Ponadto, konieczne jest przeprowadzenie kompleks działań mających na celu zapewnienie całą populację, wykwalifikowaną opiekę medyczną, która dziś, niestety, nie wszyscy Rosjanie mogą liczyć.

Od początku 21 wieku reforma medycyny w Rosji jest omawiany przez czołowych ekspertów. Zakłada się, że w 2015 roku finansowanie placówek opieki zdrowotnej, aby zmienić. personel płatność zostanie na pacjenta, a nie za łóżko. Wszystkie przychodnie będą miały jednego cennika, wielu zostanie przeniesiona na siedmiodniowego tygodnia pracy. Również szpitale konta zostaną wykorzystane na cele charytatywne składek, które obecnie ma zerowe saldo. Oczekuje się, że wprowadzenie nowych standardów pomoże finansów publicznych w celu uzyskania wysokiego poziomu obsługi na całym terytorium Federacji Rosyjskiej.

opinie

Jednak współczesna medycyna w Rosji nie mogą zapewnić wysoką jakość usług, a wielu ekspertów uważa, że zmiany trzeba zacząć od edukacji. lekarze patrz także reforma cofnąć do starego systemu usług, który obejmuje rozdzielenie w szpitalu dla biednych i bogatych.

problemy zdrowotne w Rosji są nie tylko niewystarczające finansowanie zakłady opieki zdrowotnej, ale również w kompletnej obojętności niektórych lekarzy do pacjentów. Sądząc po historii branży medycznej, wielu lekarzy wprowadziły życie na badania i rozwój nowych metod badań i ciała jego pozbycie się wszelkiego rodzaju chorób. Niestety, współczesna medycyna jest tendencja do zarabiania życia.