127 Shares 6722 views

Lodowe rzeźby ze śniegu jako nowego kierunku plastyki

W ostatnich latach wiele rzeźb z lodu i śniegu stały się tak popularne, że każdego roku na całym świecie w krajach północnych wielu wystawach artefaktów, które są z niezwykłej urody i elegancji. Tysiące turystów pęd do zimy w słynnym mieście, podziwiać niezwykłe rzeźby różnych rozmiarach, kształtach i wzorach.


Rzeźba śnieg powodują w człowieku niezwykłe uczucie, że przypomina radość dzieci, ale jednocześnie kruchość takiej pracy sprawia, że człowiek czuje się trochę smutku, bo prędzej czy później każdy lodowaty dzieło sztuki staje się regularny woda.

Najbardziej znane ośrodki wystawy rzeźb śnieg i lód jest chińskim mieście Harbin, temperatura zimą często spada do -30 stopni. Ponadto wykazuje lodu rocznie wystawiony w miastach takich jak Lubece w Niemczech i Fairbanks na Alasce w Stanach Zjednoczonych, która corocznie przyciąga mistrz budynków lodu z całego świata.

Wiele rzeźb śnieżnych są tak duże, że są po prostu wspaniałe zamki i pałace, z wielu korytarzy i sal. Również dość interesujące są lodowe mosty z pięknym wykończeniem. Trudno jest przekazać wszystkie podziw odczuwane przez ludzi, obserwując promienie słoneczne są załamane w produkcie lodowej z najbardziej niesamowitych form architektonicznych.

Najczęstszymi rzeźby śnieżne zawierać następujące elementy:

– figurki różnymi postaciami, zarówno bohaterów film przygodowy i kreskówek;

– zamki i pałace, drabinki i zjeżdżalnie;

– artykuły gospodarstwa domowego;

– elementy odzieży, i tak dalej.

Skulptury śniegu z rękami spełnione, zwykle na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy z nich, który jest najbardziej powszechny, znajduje się w przetwarzania pojedynczego fragmentu mrożonej śniegu, w którym za pomocą przecinaka i młotka rzemieślników wykroić najbardziej nietypowe dane o różnych kształtach i rozmiarach. Inną metodą jest bardziej skomplikowany i jest stosowany jako zasada, wysoce wykwalifikowanych wzorców warsztatowe. Jest stworzenie ramy przed metalową, na której jest nałożona warstwa jest stopniowo ubitego śniegu, które są zwilżane wodą. Najczęściej, sposób ten jest stosowany, aby utworzyć możliwość kawałków lodu, subtelne i wyrafinowane elementy. Przykładem takich produktów może służyć jako zaśnieżonych, oblodzonych drzew karetki, rzeźb i innych z pozycji długich i cienkich lodu.

Aby rzeźba śniegu zostały wykonane na czas i gotowy na czas wystawy, przygotowanie lodu produkowane z góry. W dobrych warunkach pogodowych i śnieżna zima problemów pogodowych ten nie występuje, a lód jest uzyskiwany z zamarzniętych stawach i jeziorach. Korzystanie łańcuchową produkowane piłowanie żądanych bloków kawałek lodu, który za pomocą specjalnego sprzętu jest usunięte ze stawu i transportowane do miejsca pracy. Czasami lodu tworzone sztucznie przez zastosowanie specjalnej postaci drewnianych, który wlewa się do wody i pozostawione na mrozów. Dzięki tej metodzie, wodę można dodawać pewne barwniki, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie lód dowolny kolor.

Trzeba powiedzieć, że proces cięcia lodu jest dość skomplikowany i czasochłonny proces, który wymaga czasu. Nawet doświadczeni specjaliści czasami pracować kilka tygodni na szczególnie skomplikowanych eksponatów. W rezultacie widzimy wspaniałe rzeźby śnieżne, które fascynują i powodują w turystów podziwu i zachwytu.

Warto zauważyć, że konwencjonalna kompozycja lód w temperaturze ujemny zdolnego stojaka na zewnątrz, na cały miesiąc. Jeśli jednak wnieść postać lodu, aż do 1 metra w domu, będzie to od 12 do 24 godzin, co pozwala czasem zrobić ciekawe dekoracje z lodu na wesela i inne uroczystości.

Jednak w końcu, bajka kończy się wraz z nadejściem wiosny wszystkie struktury lodu zaczynają się obracać w wodzie. Interesujące jest to, aby obserwować, jak duża rzeźba smoka śnieg zaczyna topnieć i kurczyć pod względem wielkości, a następnie na miejscu wystawy jest mokra plama. Ale zdenerwowany o tym nie warto, bo co roku złotników lód znowu zachwyci swoich fanów z nowych kreacji architektonicznych.