472 Shares 4805 views

Maść „Meloksykam”: instrukcje, analogi, opinie

Choroby stawów – problem z ogromnej liczby osób w różnym wieku. Aby pomóc sobie z lekami przeciwbólowymi pomoc w formie tabletki, kapsułki, żele. Maść „Meloksykam” – jest jednym z takich narzędzi.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne

Leki, które pomogą uporać się z pewnym bólem, przemyśle farmaceutycznym ogromna ilość wyprodukowanej. Wszystkie z nich można podzielić na kilka grup. Jednym z głównych – niesteroidowe środki przeciwzapalne (leki), skrót dla oznaczenia ich – NLPZ, NLPZ.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne – przedstawia powiększony nazwa wskazuje różnicę między tym zespołem leków przez glukokortykoidy (steroidów), które nie tylko mają takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne i właściwości, ale również wiele efektów ubocznych na organizm ludzki, najczęściej niekorzystny i konieczne.

grupy NLPZ wystarczająco wiele i są używane do usuwania ciepła, bólu i stanów zapalnych w różnych narządach i tkankach, w leczeniu wielu chorób. "Мелоксикам" – относится именно к таким лекарственным средствам. Maść „Meloksykam” – odnosi się w szczególności do takich leków.

Substancja aktywna meloksykam

Okna aptek ma sekcje zastrzeżone NLPZ, wśród których można łatwo znaleźć „Meloksykam” maść. Instrukcje tego leku zawiera wszystkie istotne informacje o nim. Zatem substancja czynna była nazwa leku – meloksykam.

To – pochodnej kwasu enolikovoy oksykamy grupy. Po raz pierwszy te substancje zostały zsyntetyzowane i studiował w celach medycznych w połowie XX wieku w laboratoriach firmy farmaceutycznej Pfizer niemieckiego. Początkowo był piroksykam, o dobrych właściwościach przeciwzapalnych, ale agresywnego oddziaływania na przewód pokarmowy, aż do krwawienia.

Kolejne pochodne oksykamowe w latach 90-tych 20 wieku został zaprojektowany przez meloksykamu. Substancja ta jest również aktywny środek przeciwzapalny niesteroidowym, ale ma znacznie mniejszy negatywny wpływ na jelitach i nerkach. M ASB przez meloksykamu znalazła swoje zastosowanie w medycynie do leczenia wielu chorób i bólu.

Jak meloksykam?

Maść „Meloksykam” ma dość prosty mechanizm działania poprzez trudnych procesów zachodzących w organizmie człowieka. Hamuje cyklooksygenazę (COX), enzymu, który poprzez łańcuch reakcji odpowiedzialnych za rozwój procesu zapalnego wystąpienia bólu i gorączki.

Ale jak meloksykamu przeważającą wpływ na COX, następnie indukowane cyklooksygenazy zjawisko zmniejszona. W tym samym czasie, te mechanizmy spowodować rozwój efektów ubocznych w układzie żołądkowo-jelitowym, systemy oskrzelowo-płucnego i dróg moczowych. Nauka stale poszukuje nowych narzędzi i możliwości, aby obniżyć poziom i częstotliwość jakichkolwiek skutków ubocznych leków. I otwarcie meloksykamu znacznie zmniejszyć występowanie tych problemów.

Jedną z form elementem roboczym, który jest substancją jest „maść Meloksykam”. Instrukcja użycia leku opisano możliwe niekorzystne skutki jego stosowania, ale nie zdarzają się tak często, jak w przypadku stosowania NLPZ zawierającego piroxicam.

Podczas korzystania meloksykam?

Niesteroidowe leki przeciwzapalne mają złożony wpływ na organizm – likwidują stan zapalny i w konsekwencji, zmniejszenie bólu i zmniejszenie temperatury ciała. Ze względu na fakt, że meloksykam należące do tej grupy leków, łatwo przenika do tkanki ciała i przechodzenie płynu poprzez ochronę gistogematicalkie, jest on stosowany w leczeniu wielu chorób, zarówno sam i w połączeniu z innymi substancjami.

Jak stwierdzono w wyniku badań klinicznych przeprowadzonych meloksykam łatwo wnika do błony maziowej (złącza) płyn, gdzie uzyskuje się stężenie jego jest 2,5 razy wyższa niż w osoczu krwi. Jest to spowodowane, że substancja ta jest szeroko stosowana w leczeniu urządzenia stawowej z procesów zwyrodnieniowych.

Wskazania do stosowania leków z meloksykamu są:

 • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa – zniszczenie stawów międzykręgowych;
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów – choroba stawów, której wynikiem jest ich zniszczenie;
 • wielostawowe różnego pochodzenia – zapalne choroby stawów, wpływające na kilka z nich w tym samym czasie;
 • reaktywne zapalenie stawów – powrót zapalenia stawów na podstawie procesu zakaźnych alergiczne w wyniku uprzednio przekazywanych choroby zakaźne układu moczowo-płciowego lub kuli jelit;
 • Reumatoidalne zapalenie stawów – choroba zapalna stawów, najczęściej występuje jako autoimmunologiczną przejaw kondycji niestabilność.

Leki z meloksykamu, w tym maści oparte meloksykamu, który może być określony w imię najbliższej apteki aktywnie usunąć ból, obrzęk, gorączka różnych chorób o charakterze stawowej.

użycie Właściwości

Niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak meloksykam, są dostępne w różnych postaciach dawkowania:

 • żelu;
 • wtryskowej;
 • maść;
 • tabletek.

Sposoby stosowania leku zależy od formy wydania. Zasadniczo geteroenteralnoy meloksykamu wykazuje zdolność do recyklingu, to znaczy, spada z krwi do wątroby, jest wydalana do jelita i ponownie wchłaniany do krwi, gdzie obraca się ponownie w wątrobie. Proces ten może trwać od 3 do 5 dni. Tylko 1 raz dziennie należy stosować na podstawie wszystkich preparatów meloksykamu. Z organizmu substancji jest wyświetlany w postaci metabolitów w moczu i kale.

Preparat w postaci tabletki meloksykamu, wytwarzane przez firmy farmaceutyczne, zawiera 7, 5 lub 15 mg substancji czynnej. To wystarczająca dawka terapeutyczna dla pojedynczego codziennego stosowania na poradę lekarza. Przyjmować więcej niż 15 mg meloksykamu dziennie nie jest zalecane.

wtrysk meloksykam produkowane wyłącznie domięśniowo. Wprowadzić ten niesteroidowy przeciwzapalny środek dożylnie absolutnie nie!

Lekami, które są stosowane do użytku zewnętrznego, takich jak „meloksykamu” maści, żelu, stosuje się bezpośrednio na skórze, na zakażoną sutavom łagodnie pocierając przez kilka minut. Ręce po stosowaniu leków powinny być dokładnie oczyszczone.

Jeśli coś poszło nie tak

Wszystkie niesteroidowe leki przeciwzapalne stosowane obecnie w praktyce klinicznej, w różnym stopniu, mają skutki uboczne na organizm ludzki. Najczęściej przejawia się to z naruszeniem przewodu pokarmowego. Może to być:

 • ból brzucha;
 • nudności i wymioty;
 • wzdęcia;
 • zaparcia;
 • biegunka;
 • Zaostrzenie choroby wrzodowej żołądka;
 • W rzadkich przypadkach, krwawienie z żołądka;
 • w rzadkich przypadkach, uszkodzenie wątroby.

Ponadto jeden z efektów ubocznych, które mogą występować u pacjentów przyjmujących leki z meloksykamu, należy zauważyć, reakcje alergiczne, takie jak zaczerwienienie skóry, swędzenie, podrażnienie skóry, przejawia łysienie, nadmierne pocenie się, fotodermatozy.

Również może rozwijać bóle głowy, zawroty głowy, niestabilność nastroju, bezsenność. Dla NLPZ meloksykamu, w porównaniu z innymi takimi środkami, najczęściej w reakcji ubocznej stosowania, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, zapalenie spojówek, opóźnione oddawanie moczu.

Rozwój działań niepożądanych do podawania leków z meloksykamu wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza w celu złagodzenia objawów i dostosować leczenie.

Kiedy nie można użyć meloksykam?

Zdecydowana większość leków ma przeciwwskazań do stosowania w zależności od właściwości substancji czynnej w organizmie pacjenta. Że maść „Meloksykam”, a także inne leki z tego komponentu nie może być brane za leczenie w następujących przypadkach:

 • krwawienia i krwotoki w historii, zwłaszcza w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych;
 • astma;
 • chorób zapalnych przewodu pokarmowego;
 • „Aspiryna triad” – zespół astma oskrzelowa obecność polipów nosa i zatok przynosowych, nietolerancji na kwas acetylosalicylowy i preparatów pirazolonu grupy;
 • nietolerancja meloksykam i inne NSAID;
 • ciężka niewydolność serca;
 • ciężkie zaburzenie czynności nerek;
 • ciężką niewydolnością wątroby;
 • zaburzeń krwawienia.

Czopki doodbytnicze, oprócz wyżej wymienionych, nie mogą być stosowane w leczeniu chorób zapalnych, odbytnicy i odbytu, przewodu pokarmowego, jak i odbytu i odbytnicy historii krwawienia.

Dzieci, ciąża, laktacja

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym pigułki, zastrzyki, czopki i maści „Meloksykam” nie jest zalecany dla dzieci poniżej 15 roku życia. Doświadczenia przeprowadzono w celu zbadania aktywności meloksykamu wykazały, że substancja przechodzi bariery krew-tkanek.

Oznacza to, że łożysko dla danej substancji nie jest przeszkodą do życia rodzącej. Ma to negatywny wpływ na rozwój płodu w czasie ciąży, a liczba patologii, które mogą rozwijać się w wyniku zażycia narkotyków meloksykamem, może być znacznie wyższa niż korzyści dla matki w leczeniu stawów wzorców chorobowych. To dlatego kobiety w ciąży są zabronione stosowanie meloksykamu w leczeniu różnych chorób.

Odnośnie laktację jednoznaczne sprawdzonych danych klinicznych. Dlatego karmiące piersią powinny lub zaprzestać karmienia piersią w celu uzyskania leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i meloksykam, w tym, czy zastosować w leczeniu innych sprawdzony i bezpieczny dla niemowląt otrzymujących piersi mleko, leki i pieniądze.

Podczas badań klinicznych wykazały, że meloksykam ma negatywny wpływ na płodność (z możliwością poczęcia dziecka), więc leki zawierające meloksykam, należy przerwać stosowanie leku na kilka miesięcy przed planowaną ciążą.

Leki z aktywnego składnika meloksykamu nie jest bezwzględnie zalecane do stosowania dla dzieci poniżej 15 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące, a także mężczyźni i kobiety, którzy planują poczęcia dziecka w ciągu najbliższych miesięcy.

Meloksykam i inne leki

Jednym z NLPZ, które są aktywnie wykorzystywane w leczeniu chorób stawów – „Meloksykam” maść. Odpowiedzi o nim są bardzo różne – od laudatory do skrajnie negatywne. Meloksykam jest aktywnym składnikiem wielu leków wytwarzanych w różnych postaciach.

Wiele firm farmaceutycznych w linii NLPZ produkować maść z meloksykamu. Nazwy te środki są różne, na przykład, szeroko publikowane „Amelotex-żel” lub „Matar maści”. W wielu preparatach, oprócz meloksykamu zawiera inne narkotyki. To samo „Matar”, na przykład, wytwarzane w postaci maści, nalewki Capsicum obejmuje konieczności podgrzewania i przeciwbólowe.

Znany i bardzo popularny produkt „Chondroxide Forte” to dwa. Jest głównym składnikiem czynny – siarczan chondroityny chondroprotector, ale meloksykam – dodatkowy element pomaga w zwalczaniu bólu w chorobach stawów.

Nie tylko „Meloksykam”

Łańcuch apteka oferowany jest szeroki zakres niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie same „Meloksykam” maść. Analogi tego narkotyku produkowanego pod różnymi nazwami handlowymi. Na przykład, żel „Amelotex” w swoim składzie zawiera meloksykam. Jego uwalnianiu przyczynia się do zwiększenia dostępności składnika aktywnego do łagodzenia bólu i leczeniu stawów, według niektórych „Amelotex” dostarcza do problematycznej stawu do 99% składnika aktywnego, dla zwiększenia efektu terapeutycznego.

Lek pod nazwą handlową „Movasin” obejmuje również meloksykam jako jedynego składnika aktywnego. Ale tutaj jest zwrotna była mieszana, wielu pacjentów preferuje inne podobne leki, powołując się na fakt, że „Movasin” agresywne i problemy z przewodu pokarmowego, jeśli jest stosowany tam zbyt często.

Jednym z najczęściej zadawanych aptek NLPZ grupy leków meloksykamem – „Movalis” wyprodukowany niemiecki koncern Boehringer Ingelheim. Pacjenci znakowania efektywności leku, stosunkowo niskim poziomem skutków ubocznych podczas jej stosowania.

Po pierwsze – wizyta u lekarza

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, zawierające jako substancję czynną meloksykam, można nabyć w aptekach bez recepty. Leki analogi są sprzedawane w różnych przedziałach cenowych, co czyni je tak dostępne, jak to możliwe w przypadku pacjentów cierpiących na problemy ze stawami. Ale zanim kupisz w aptece lek ze meloksykamu jednak, jak każdy inny lek, należy skonsultować się z lekarzem, zrobić test wiedzieć o chorobie, przyczyną problemów zdrowotnych. Nie angażują się w samoleczenia!