516 Shares 8719 views

Park Natasha: opis i zdjęcie

Lyubertsy znajduje się w pobliżu Moskwy, w pięknym, malowniczym miejscu. Miasto jest interesujące z punktu widzenia historii. Pierwsza wzmianka o osadach pochodzi z dokumentów historycznych rozpoczynających się w XVII wieku. Podobnie jak cały region moskiewski, miasto Lyubertsy ma swoje niezwykłe miejsca. Tajemniczy Park Nataszynski, którego zdjęcie jest zaprezentowane w artykule, przyciąga wielu zainteresowanych ludźmi swoją niesamowitą nazwą. Jest to niezwykle piękne miejsce na brzegu stawu, które ma tę samą nazwę co park. Skąd pochodzi ta niezwykła nazwa? Dowiesz się o tym, patrząc sto lat temu.

Historia placu

Historia parku jest naprawdę niezwykła. Po pierwsze, ponieważ pierwotnie został zaprojektowany nie jako park rekreacyjny. W pierwszym roku dwudziestego wieku przedsiębiorca Skalsky nabył ziemię dla siebie pod miastem Podosinki.

Zostało ono zakupione przez to terytorium wyłącznie w celach czysto komercyjnych, aby dalej sprzedawać je do domków letniskowych. Ponieważ ziemia w tym czasie nie była zbyt atrakcyjna, kupiec postanowił wyposażyć ją. Opróżnił wszystkie bagna, które wystarczyły, wyrwał krzak. Na opuszczonym terenie postanowiono zorganizować staw. Wykopano trzy stawy. I aby wyregulować poziom wody pomiędzy nimi, wykonano zworkę. Ich poziom różnił się wysokością. Różnica między nimi wynosiła około metra. Ponadto nakazał budowę 2 łaźni, ustawianie ław i latarni. Dla rybaków w zbiornikach zostały wprowadzone: z jednobarwną karpą, drugą – czerwoną, trzecią – loach i minnestiami. Na dole stawów leżały kłody dębu. Dno zbiorników jest bardzo zabłocone, przez lato rośnie ogromna ilość glonów, które bardzo zanieczyszczają wodę. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zostały oczyszczone.

Wszystkie bady i glony zostały wylazone jako nawóz do sąsiednich gospodarstw państwowych, a piasek został położony nad kłami. Podczas czyszczenia na dole odkryto płaszczyznę samolotu, który został pociągnięty podczas czyszczenia.

Budowa świątyni o tym samym imieniu

Świątynia Nataszy została tu również zbudowana z pieniędzy kupcy. To się stało w 1912 roku. Budynek kościoła został zaprojektowany przez M. Bugrowskiego. Świątynia została konsekrowana w imię Trójcy Żywienia dającego życie. W tym czasie rektorem katedry był Aleksander Sacharow. Szczęśliwa świątynia w dwudziestych ubiegłym stuleciu. Podczas bolszewików zniszczono inne katedry, Natashinsky nie został dotknięty. W okresie sowieckim odbywały się tam boskie usługi. Z świątyni Natashinsky nadeszły takie słynne postacie religijne jak Cyprian Zernov, John Krestyankina. W pięćdziesiątym roku Konstantyn Golubiew stał się opatą kościoła, którego siły naprawiły dach, namalowały złocenia na krzyżach, namalowały wszystkie budynki, układały parowe ogrzewanie i zastąpiły wykładziny podłogowe. W czasie, gdy rektorem był Jan Pruskaliew, kościół został pomalowany, dodano załącznik i ogrodzenie. Obecnie kościół ma nawet garaż i stolarstwo. Dla dzieci znajduje się kościół i szkoła parafialna.

Wygląd parku. Kiedy to się stało i jak?

Ale w tamtych czasach historycznych początku XX wieku budowa świątyni przyciągnęła uwagę osób, które zaczęły kupować domy letniskowe. W ten sposób powstała wioska Natashino. Pomiędzy wioskami Podosinki i Natashino zerwali park.

W tym czasie mała córka Natasha urodziła się dla kupca na cześć i nazwała kupca to miejsce. Więc Natasha Park pojawił się. Lyubertsy, a raczej jego mieszkańcy, bardzo ją kochali podczas całego swojego istnienia. Kiedy park był zagrożony rozłąką i rozwojem, całe miasto podniosło się na obronę.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej teren rekreacyjny został poważnie uszkodzony, ponieważ wiele drzew zostało ścięte za drewno opalane, a ziemniaki były obsadzone w pustych miejscach. Ludzie musieli żyć dla czegoś.

Powojenne lata. Co się stało z parkiem w tym okresie?

Po wojnie, jak najszybciej, Natasha Park została obsadzona drzewami. Nikt nie pozostawał obojętny na taką szlachetną inicjatywę. Wszyscy mieszkańcy, którzy pracowali w miastach tworzących przedsiębiorstwa – Selkhozmash, helikopter i kolej – wyłonili się z drzew. Ponadto inicjatywa ta wspierała uczniów i studentów. Dzięki temu park Lyubertsy został zachowany w tamtych latach. Stawy Natashinsky pozostały ulubionym miejscem wypoczynku dla mieszkańców miasta. Zwłaszcza, że są tu przejażdżki dla dzieci.

Ale w okresie po perestroika, podobnie jak wiele parków i placów na terenie całego kraju, Park Natasza został poważnie uszkodzony. W przypadku zasadzenia przestało się zajmować, atrakcje zostały usunięte, stadion i hokej lodowisko stały się bezużyteczne.

Budowa kompleksu mieszkalnego

Problemem przywrócenia parku był fakt, że nawet nie na mapie miasta, co oznacza, że jej granice nie zostały zdefiniowane. Podczas przesiedlania mieszkańców zniszczonych domów kierownictwo zdecydowało się na budowę kompleksu mieszkalnego, którego obywatele sprzeciwili się. Za dużo parku miało zostać odcięte. Nawiasem mówiąc, LCD "Natashinsky Park" jest nadal zbudowany, ale to tylko kilka domów. Reszta Lyubertsy zdołała wygrać.

Mieszkańcy miasta aktywnie podjęli ochronę parku, w pewnym momencie dla większości obywateli to był główny problem. Towarzyszyły jej gorące dyskusje w mediach.

Rekonstrukcja parku

W ciągu dwóch tysięcy dwunastu lat utworzono grupę roboczą ds. Poszukiwania rozwiązywania konfliktów w kwestiach granicznych (z uwzględnieniem wykorzystania sąsiednich terytoriów) oraz projektu upiększenia Parku Natasha w Lyubertsy. Komisja obejmowała zarówno administrację, jak i ruch ludowy "Lyubercany na Natashinsky Park". Dopiero po wizycie w mieście przez gubernatora moskiewskiego rejonu Andriej Jurajewicza Woroowowa i przewodniczącego Izby Publicznej, Lew Leschenko, problem został rozwiązany.

Postanowiono zrekonstruować park. I tak się stało, że prawie całe miasto brało udział w dyskusji na temat tej odbudowy.

Projekt "Park City" Stawy Natashinsky "» – pilot. Jest to część serii projektów mających na celu przywrócenie publicznych ogrodów w regionie moskiewskim. Program ten ma na celu stworzenie opracowanej i nowoczesnej infrastruktury parków publicznych według wspólnych standardów. Zgodnie z tym, miasta o liczbie stu tysięcy osób muszą posiadać obiekty sportowe, publiczne obiekty rekreacyjne, strefy kulturalne, rekreacyjne i edukacyjne, sale wystawowe, pokoje do gier stołowych, place zabaw, boiska do siatkówki i koszykówki, badmintona i tenis Sądy. Ponadto obowiązują punkty gastronomiczne, miejsca na pikniki z grillem.

Jakie zmiany miały miejsce?

Po raz pierwszy od rozpoczęcia rekonstrukcji podjęto główne starania, aby wyczyścić park śmieci, ale potem praca weszła w życie.
W ostatnich latach podjęto wiele pracy, aby poprawić centralną aleję, wyłożyć nową płytę chodnikową, zainstalować piękne lampy, posadzić nowe krzaki i kwiaty. Niedawno odrestaurowano pomnik Michaiła Mitrofanowa, bohatera z Lyubertsy, który w 1966 r., Kosztem jego życia, zaczął płynąć z dużą prędkością. Został pośmiertnie odznaczony Orderem Lenina.

Odrestaurowane place zabaw dla dzieci gry, obsadzone wiele nowych trawników, drzew. Potem nastąpiły ulepszenia stawów nabrzeżnych, będzie plaża, molo do rowerów wodnych i wieża ratownicza. Poza tym otworzyła się nowa kawiarenka w Natasha Park, rodzaj "Club House", gdzie ludzie mają możliwość siedzieć, zrelaksować się przy filiżance herbaty, zagrać w szachy. Również tutaj ponownie rozpoczęła się przejażdżki dla dzieci. To właśnie stało się Natasha Park. Jego adres jest znany wszystkim – Moskwa, Lyubertsy, Novoryazanskoje autostrady, ul. Popova.

Również na tym placu otwarto sklepy, tereny sportowe, bajkowe miasto i wiele, wiele więcej. I w parku otworzy strefę Wi-Fi i wszędzie zainstaluje kamery CCTV.

Jak dotrzeć do wspaniałego placu?

Ci, którzy chcą dotrzeć do Parku Nataszynskiego, spoczywają na brzegu tych samych stawów, odwiedzają świątynię Trójcy Świętej, która może zjechać z Moskwy wzdłuż autostrady Novoryazanskoje lub z dworca Kazań w dowolnym pociągu. Musisz wyjechać do Lyubertsy.

Niewielki wniosek

Teraz znasz wiele informacji na temat Natasha Park. Mamy nadzieję, że informacje w tym artykule były interesujące dla Ciebie.