378 Shares 6234 views

Jakie rodzaje kredytów hipotecznych istnieje, a co lepiej wziąć

Absolutnie każdy człowiek potrzebuje mieszkania. Ale nie każdy może sobie pozwolić, aby go kupić od razu, bez ponoszenia pożyczek. Dlatego konieczne jest, aby wziąć kredyt hipoteczny. Oczywiście, decyzja nie jest najlepszy, ale bardzo powszechne. Ale nie jest oświecony w osobie zastrzeżeniem najpierw pyta, i jakie są rodzaje kredytów hipotecznych w zasadzie? A ponieważ temat jest istotne, konieczne jest, aby powiedzieć o tym trochę więcej szczegółów.

Najczęstszym wersja

Kłócą się o to, co istnieje rodzaje kredytów hipotecznych w zasadzie warto zwrócić uwagę przede wszystkim skupić się na pożyczanie na rynku wtórnym. Ponieważ ta – opcja najbardziej popularnej. Zasada jest prosta. Człowiek musi znaleźć mieszkanie, które inni ludzie sprzedają i zawarcia umowy w sprawie kredytów hipotecznych. Po tym, dostaje dom za pieniądze banku, który następnie wypłaca im.

Istnieją pewne osobliwości. Po pierwsze trzeba znaleźć najbardziej odpowiedni dla warunków banku. Najlepszy pod tym względem są te, które państwo. Mają system kredytów hipotecznych opracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Po osoba wybierze najkorzystniejszą ofertę kredytów hipotecznych i dowiedzieć się, kwoty, do której może on dać, można zacząć szukać mieszkania. Ale zanim będzie sporządzenie umowy, będzie musiał zapłacić opłatę bankowych i ubezpieczeniowych.

o warunkach

Mówiąc o rodzajach kredytów hipotecznych, nie wspominając o uwagę, a następnie na zakup drugich domów jest to może dać.

Tak, mieszkanie nie powinno znajdować się w domu do rozbiórki, lub wymaga naprawy i restrukturyzacji. Pożądane jest, aby to było w dobrym stanie. Po tym wszystkim, należy się kredyt hipoteczny na 30 lat, a bank zobowiązany jest pewne – jeśli dana osoba nie może zapłacić dług, straty, że będzie w stanie zrekompensować poprzez sprzedaż mieszkań.

Więcej apartament należy żyć. Oznacza to, że aby być w normalnym domu, ale nie do hotelu lub leczenia kompleksu komunalnych. I ona powinna mieć standardowy układ, który zbiega się z planem WIT. Nawiasem mówiąc, banki rzadko dają kredyt na zakup mieszkania, położone na parterze lub pierwszym piętrze. I „Chruszczow”.

Kredytobiorca musi również spełniać pewne warunki. Musi być obywatelem rozpuszczalnika z co najmniej rocznym doświadczeniem. I lepiej jest powstrzymać się od kredytu, jeśli płaca jest niska, ponieważ każdy miesiąc będzie musiał zrezygnować do 45% jego wynagrodzenia.

Z udziałem kapitału

Wykaz, który wymienia rodzaje kredytów hipotecznych, a konkretnie jest to drugie. To ma swoje powody. Udział kapitału własnego hipotecznych – jest w rzeczywistości, kredyt na zakup mieszkania w nowo wybudowanym domu. I, ze względu na fakt, że budynek nie został jeszcze oddany do użytku, takich cen mieszkań o 20-30% tańsze niż zwykle.

Zasada w tym przypadku jest nieco inna od poprzedniej. Aby rozpocząć, osoba musi wybrać budowniczego. on wyśle mu listę banków, które współpracują z nim. A wśród tych ludzi wybrać ten, który oferuje najbardziej korzystne warunki kredytowe. Druga wersja tego samego, ale wręcz przeciwnie. Pierwsza osoba decyduje bank, a następnie wybrać dewelopera – z listy, że był tam podane.

Jednak w tym przypadku istnieją wady, zbyt. Przykładowo, większa szybkość odsetek (12%), terminy opóźnienia obiektu. Jednak minusy są wszędzie.

Dla młodej rodziny

W ostatnich latach zyskuje sporą popularność jest to rodzaj kredytu. Hipoteka pomaga wielu ludziom, szczególnie gdy obudowa potrzebuje młodych rodziny. Najważniejsze jest to, że władze lokalne przydzielają dotacje że ludzie zapłacić pierwszą ratę. Tak więc okazuje się, że zmniejszenie kwoty kredytu.

Bezdzietna rodzina przeznaczyć 30% ceny zakupu. Ludzie, którzy mają dziecko – 35%. Aby osiągnąć zmniejszoną hipotecznych, musisz dostać się na listę oczekujących. Kiedy nadeszła kolej konkretnej rodziny, otrzymują certyfikat na zakup mieszkania. To – ścieżka do pierwszej raty do banku o pożyczkę.

Powinieneś wiedzieć, że młode pary rodziny są te, w których każdy mężczyzna nie starszy niż 35 lat. Oni otrzymują kredyt na okres do trzydziestu lat. Ale nie może być opóźnienie (jest to kolejny plus kredyty preferencyjne), a wraz z nimi będzie około 35 lat. Jednak nawet na uzyskanie kredytu, trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszy – każdy z małżonków musi być obywatelem Federacji Rosyjskiej. I formalne zatrudnienie, ze źródłem dochodów, które mogą być potwierdzone certyfikatem. Minimalny wiek każdej osoby – 18 lat.

Kredyt na rzecz poprawy warunków życia

Ten temat należy również zauważyć, uwagi, rozmowy o rodzajach kredytów hipotecznych. Obudowa, wiele osób już mają, ale często potrzebuje rodzina lub poszerzyć przestrzeń życiową lub do poprawy warunków. Takie problemy są rozwiązywane zwykle po prostu. Ludzie sprzedają mieszkanie, które następnie na wpływy kupić inną nieruchomość, płacąc dodatkowe pieniądze, wydane przez bank hipoteczny.

Główną zaletą tego typu pożyczki jest to, że może to wydawać bez zabezpieczenia i prowizji. Bardziej powszechnie praktykowane przez programy lokalne i federalne, zapewniając korzystne warunki dla nauczycieli, na przykład, dla rodzin wielodzietnych itp Ponadto, kredyt na rzecz poprawy warunków życia może dać, nawet bez pomocy stałej pracy. A stopy procentowe są niższe.

Informacje dla obcokrajowców

Wielu ludzi, którzy są obywatelami innych krajów zainteresowanych w pytaniu – czy to możliwe, aby mieć hipotekę o pozwolenie na pobyt? Ciekawy temat. Cóż, kupić dom, każdy może w Federacji Rosyjskiej. Ale tutaj to nie jest dla pełnej wysokości, a także biorąc kredyt, to jest bardzo trudne. Instytucje finansowe unikają transakcji z cudzoziemcami, ponieważ nie mają obywatelstwa rosyjskiego, a więc można je łatwo opuścić kraj, a nie na spłatę długów. W związku z tym, banki zaostrzają wymogi w jak największym stopniu w stosunku do kredytobiorców. Jednakże istnieją banki, które są uważane za najbardziej uczciwych podatników cudzoziemców. Ale ogólnie hipotecznych w sprawie dokumentu pobytowego jest rzeczywistością. Ale można powiedzieć o warunkach bardziej szczegółowo.

wymagania

Dobrze, jeśli cudzoziemiec postanowił wziąć kredyt hipoteczny z zezwolenia na pobyt, musi on, po pierwsze, być zatrudniony oficjalnie w Rosji. płacić także podatki i mają co najmniej sześciomiesięczne doświadczenie w pracy w Federacji Rosyjskiej. Więcej będą musiały udowodnić, że cudzoziemiec w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie pracować w Rosji. Możesz po prostu dostarczyć umowę z pracodawcą i rachunku zysków i strat. Wiek jest również ważna. Optymalny – między 25 a 40 lat.

Ale niektóre banki przedstawiły dodatkowe wymagania. Na przykład, minimalne doświadczenie w pracy w Rosji może być co 6 miesięcy, a dwa lub trzy lata. Oraz opłaty wstępnej, która jest zazwyczaj 10%, wzrośnie do 30%. Może wymagać poręczycieli lub wspólne kredytobiorców (obywateli rosyjskim). I własności przypisuje bank zobowiązał się pieniądze. A jednak, oczywiście, zwiększy stopę procentową. W ogóle, to jest trudne dla obcokrajowców idzie do hipoteki.

Rodzaje kredytów hipotecznych są różne pewne niuanse, a tej sytuacji – nie wyjątkiem. Cudzoziemiec będzie musiał złożyć pakiet dokumentów, oprócz standardu (zaświadczeń o dochodach, staż pracy, umowy pracodawca i tak dalej. D.). Będziesz potrzebował paszportu obywatelskiego i notarialnie kopii wraz z tłumaczeniem na język rosyjski. Również – pozwolenie na pracę w Rosji i na wjazd do kraju (wiza). I jeszcze trzeba kartę migracyjną i rejestracji w regionie, w którym pożyczka jest wydawane.

kaucja

Jest dobrze znana: aby uzyskać kredyt, należy dostarczyć bankowi pewną wartość, że może odebrać mu odszkodowania za zadłużenia (jeżeli płatnik nie jest w stanie zapłacić pieniądze). Nie jest wyjątkiem i kredytów hipotecznych. Rodzaj zabezpieczenia w tym przypadku – to nieruchomości. I który zamierza nabyć osoby biorąc kredyt.

Wszystko jest proste. Człowiek przygotowuje pożyczkę z banku (lub innej instytucji finansowej), pod warunkiem, że mieszkanie jest zakupiony na przydzielonej pieniędzy i będzie działać jako zabezpieczenie. Zwycięzcami są wszyscy uczestnicy transakcji. Kredytobiorca wreszcie dostaje pieniądze i kupić mieszkanie. Bank uznaje zysk w postaci płatności na stopę procentową, a ze względu na fakt, że klucz jest klient obudowa nabycie, minimalizuje ryzyko niewypłacalności.

A wszystko odbywa się w kilku etapach. Po pierwsze, klient otrzyma zgody banku. Następnie wybiera dom, badanie rynku pierwotnym i wtórnym. Potem – ocenia i ubezpiecza nieruchomość. I wreszcie podpisze umowę, dostaje płacić za umowy, a następnie wypełniane.

Na „pułapek”

Teraz konieczne jest, aby mówić o obciążenia w postaci hipotek. Samo słowo jest już włączone istotę definicji. Obciążać mieszkania, zakupione w kredycie hipotecznym, takich jak ograniczenie prawa własności, a także układania na nim te same obowiązki.

Mówiąc prościej, osoba może przekazać swoje mieszkania do czasowego użytkowania inni wziąć je lub próbować sprzedawać na spłatę długu. Ale to wszystko – tylko za zgodą zastawnika. W roli, która w tym przypadku działa jak bank. Wszystkie obciążenia są usuwane z człowiekiem, kiedy spłaca swój dług. Od chwili, gdy staje się pełnoprawnym właścicielem mieszkania.

Ale jeśli, na przykład, chce go sprzedać, gdy dług nie zostanie spłacony, będą musieli zadbać o niuanse. Oprócz umowy sprzedaży, czyn transportu jest wymagane, pisemnej zgody zastawnika i oświadczenia stron transakcji.

ubezpieczenie

To już wspomniano kilka razy, że zakupiony mieszkaniowym ubezpieczyć. To jest naprawdę. Jakie są rodzaje ubezpieczeń z hipoteką? Dwa z nich – zarówno obowiązkowe i fakultatywne.

Tak więc, aby płacić za ubezpieczenia w każdym przypadku konieczne. Ale to jest – niskie koszty. Zgodnie z prawem, kredytobiorca musi ubezpieczyć tylko kredytów hipotecznych, czyli mieszkania, na zakup której pożyczka jest podejmowana. Zazwyczaj jest to około 1-1,5% ogółu.

Podejmowania dodatkowego ubezpieczenia uzyskuje chronić obudowę przed uszkodzeniem i utratą. A jednak – tytuł utraty prawa własności, co może się zdarzyć z powodu oszustwa lub podwójnych sprzedaży. W końcu, nawet życie i zdrowie klienta jest chronione. Po tym wszystkim, kredyt na zakup mieszkania zajmuje średnio 10-15 lat. Jest to długi czas, a podczas tego okresu osoba może zdarzyć się wszędzie, bo życie jest nieprzewidywalne.

Jak korzystać?

Cóż, hipotecznych jest opłacalne tylko dla banków i deweloperów, ale także chcą kredytobiorców nie może być uwięziony. A jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, to lepiej, aby zaciągnąć kredyt na jak najkrótszy okres czasu. Korzyść ta może być mierzona za pomocą prostego przykładu. Załóżmy, że człowiek trwa 1 mln rubli pożyczki z oprocentowaniem 13% rocznie. Jeśli wziął tę kwotę przez pięć lat, a następnie będzie musiał dać miesięcznie 23 000 rubli, a na koniec nadpłaty będzie 366 000 p. Umów się na kredyt na 15 lat, to będzie płacić za 13 t. P. To mniej! Tak, ale tylko na pierwszy rzut oka. Zgodnie z wynikami, on przepłacać 1,3 miliona rubli. Tak, że kwestia czasu, trzeba zdecydować, przede wszystkim.

Ale co z wszystkich wcześniej wymienionych opcji jest najlepsza? Można argumentować, przez długi czas, wymieniając plusy i minusy. Wszyscy – jego własna. Ale jeśli oceniać go obiektywnie, opcja z zakupem mieszkania w budowie – najlepszy. Po pierwsze, można znacznie zaoszczędzić – od 1/5 do 1/3 ogółu. A nadpłata jako tempie 1-3% tutaj nie odgrywa szczególną rolę. Po drugie, nie można bać się opóźnieniami w zakresie uruchomienia. Teraz banki mają umowy tylko z wiarygodnych deweloperów, ponieważ ryzyko jest minimalne. Ale do rozwiązania, znowu, każdy powinien posiadać.