485 Shares 9249 views

Czy może być poważną chorobę, gdy biegunka kotek, i jak go leczyć?

Czy może być poważną chorobę, gdy biegunka kotek, i jak go leczyć?

Większość właścicieli kotów domowych w pierwszych oznak luźnego stolca zaczynają podejrzewać zatrucie. Natychmiast przeglądu wszystkich menu, który został zaproponowany przez swojego zwierzaka. W rzeczywistości, biegunka u kotów – jest to raczej problem z trawieniem.

Dzieje się najczęściej przy tłumaczeniu z jednego gatunku zwierzęcego do innego kanału.

Inną przyczyną biegunki może być zatrucie pokarmowe. Winę za ten biedny jakości produktów. Układ trawienny zwierzęcia jest zbudowany wokół same jak u ludzi. Jeżeli kot ma biegunkę zaczął dosłownie w ciągu jednej lub dwóch godzin po ostatnim posiłku, należy podjąć wszelkie środki w celu ratowania zwierzęcia. Zatrucie może się odbyć w lekkich i ciężkich postaci. może jej towarzyszyć wysoka gorączka i wymioty. Jest to najlepiej skonsultować się ze specjalistą w klinice weterynaryjnej.

Być może choroba najstraszniejsze, które zaczyna się od tych cech – to panleukopenii.

Wszystko już od dawna wiadomo, nazwa groźnego psa chorób „temperą”; Ludzki – "AIDS". O tak straszne choroby panleukopenii.

We wszystkich trzech przypadkach, istnieje ryzyko, zasadniczo w nieobecności leukocytów we krwi.

Jak określić, kiedy biegunka kotek, ale nie poważny jeśli choroba? Od pierwszych godzin w domu, jest prawie niemożliwe, aby dokonać prawidłowej diagnozy.

diagnostyka

Oczywiście, można korzystać z usług lekarza weterynarii w domu. Praktycznie każda taka załoga może podjąć niezbędne badania krwi (krew pobrana z żyły). Już na szybkiej analizy krwi wykwalifikowany lekarz może dostarczyć prawie 100% diagnozy lub wykluczyć panleukopenii.

Leczenie tej choroby jest trudne. Szczególnie jest on przenoszony słabo kociąt. W 90% przypadków, w których taką diagnozę krytycznych. Uważa się, że zwierzę przeżyło 3-4 dni choroby – aby przetrwać! Ale choroba nie jest nieuleczalna. Najważniejsze – czas zdiagnozować i ściśle przestrzegać wszystkich wizyt weterynarza.

Kiedy kotek biegunka, wymioty, a niemal równocześnie tam z nim. Wymiociny się biało-żółtawy odcień pianką.

Ponadto, wymioty i biegunka wywołują ból u zwierząt, więc zanim kociak zachoruje, on myauchit jakby prosząc o pomoc.

Dzieciak szybko traci na wadze. Jego apetyt zero.

Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona przez badanie krwi, w żadnym przypadku nie może być zalecane. Weterynarz przypisany do każdego 48 godziny, aby skonsultować się z lekarzem, który będzie umieścić schemat przeciwwirusowych. Ponadto w domu przez 8-10 dni będzie musiał przynajmniej 3 zastrzyki 2 razy dziennie domięśniowo. Jeśli nie jest to możliwe, w domu, w wielu klinikach pozostawić zwierzęta w szpitalach.

Przez cały ten czas, właściciel będzie musiał odlutować wodę dla niemowląt, ryż wody, wywar z kory dębu, ekstrakty z innych spoiw. Gdy biegunka kotek zatrzymuje, można traktować je jako dobry znak i szanse, że lekarz kasuje jeden z codziennych zastrzyków.

Poniżej zastrzyki (witaminy), lekarz będzie mógł zrezygnować tylko wtedy, gdy dobre poczucie apetytu.

Antybiotyki wstrzykiwań lekarz nie odwołać w ciągu 7 dni w każdym przypadku. W każdym stanie zdrowia zwierzęcia.

Wraz z upływem tego kursu, następnym krokiem jest leczenie tabletki, które będą miały do wody kota na kolejny tydzień.

W trakcie lub po leczeniu konieczne jest, aby wszystkie wiekowe zaszczepione zwierzęta, więc następnym razem, gdy biegunka kotek, nie zdarza się straszną chorobę.

profilaktyka

Błędem jest sądzić, że koty domowe nie może chorować infekcji wirusowej (panleukopenii jest taka choroba). Mikroby mogą dostać się do zwierzęcia nawet ziarnko piasku, przyniesione z ulicy na buty swego pana. Weterynarze twierdzą, że koty domowe są chore częściej niż ich odpowiedniki na ulicy spaceru. Fakt, że uczniowie ci nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu i substancji odżywczych, że kot jest w trawiasta „aptece”. Troskliwy gospodarz – dostarczenie psa we wszystkie niezbędne.