634 Shares 7395 views

Sanatorium „Kuldur”: opinie i zdjęcia

wieś Kuldur położony w dolinie o tej samej rzece w ostrogi Bureya grzbiet. Jego wartość historyczna jako ośrodek został on nabyty ze względu na obecność źródeł mineralnych tu o cudownej mocy której legendy. Wioska sprawiedliwe jest status publicznych uzdrowisk, jak wodach Kuldur wykazały najwyższą zawartość kwasu krzemowego w porównaniu do innych obszarów rekreacyjnych Federacji Rosyjskiej. Resort forma obszar czterech obecnie istniejących kompleks zdrowie „Sanusi” „Miner” emerytura wojskowa i sanatorium „Kuldur”.

ojcowizna

Słynne kąpiele Kuldur zyskał na popularności w ostatnim czasie – na początku ubiegłego wieku. Długi okres czasu wśród ludzi na Dalekim Wschodzie były legendy o uzdrawiającą moc lokalnych źródeł wody. Słowo usta ludzie przekazywanych opowieści o niesamowitych przypadkach odzyskania pacjentów, ale dowodów medycznych, że nie było. W 1910 roku zaczęliśmy być przeprowadzone badania w regionie, w trakcie którego zostało udowodnione działanie terapeutyczne wód lokalnych.

Odkrywcy magicznych właściwościach „żywej wody” były myśliwy-tungusko. Ich rzemiosło implikowało istnienie imponujące jak na tamte czasy sposób, a ich hojnie zapłacił za własności studni, z której trafisz gorące źródła.

Taki szum jest zarówno przyciąga ludzką uwagę i ograniczone możliwości konsumpcyjnych dla tych, którzy nie mieli pieniędzy. Ten czynnik odegrał kluczową rolę: w 1918 roku, podczas Kongresu Amur podjęto decyzję o udzieleniu Kuldur statusu strefy ośrodek tak, że zwykli ludzie mogą za niewielką opłatą korzystać z naturalnych korzyści. Tak więc, jeśli w 1912 roku we wsi było coś niewyraźnie przypominające prymitywne wodoleczniczy, a następnie w 1925 roku zbudowano pierwszy pensjonat, zapewnienie opieki medycznej pacjentom.

Skład chemiczny wody Kuldur

Lokalne wody mineralne należą do gorących źródeł. W zależności od ich składu chemicznego są azot, krzem, nisko zmineralizowana, o wysokiej zawartości fluoru. Ich powstanie związane jest z procesem skorupy błędu, z powodu których wytrącanie przenikać tysiące metrów głęboko do wnętrza tej ziemi, ogrzewany i wzbogaconej minerałami, a następnie wyrzucany pod ciśnieniem na powierzchnię. Woda jest pełna niemal wszystkich przydatnych elementów układu okresowego. źródła mineralne skład gazu wynosi 99% azotu, która odgrywa decydującą rolę w metabolizmie ludzkich ustrojowymi. Zgodnie z jej bogactw rekreacyjnych i obfitości pierwiastków chemicznych wody Kuldur może konkurować tylko z francuskim ośrodku „Kotere”!

Sanatorium „Kuldur” – główny ośrodek zdrowia rosyjskim

Mówiąc z najbardziej znanych ośrodków medycznych w kraju, to jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na ważny ośrodek spa na Dalekim Wschodzie. Sanatorium „Kuldur„opinie o tym rok po roku potwierdza jego status jako federalnych ośrodków wartości, jest uosobieniem piękna i uzdrawiającą moc natury w najczystszej postaci. Kompleks zdrowia ma stulecie historii i podczas swojego istnienia wielokrotnie poddane rekonstrukcji. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na terytorium jej tymczasowego szpitala wojskowego dla rannych żołnierzy Armii Radzieckiej został zorganizowany. Do tej pory głównym przepływ ludzi, którzy chcą odpocząć w tajdze i poprawić swój stan zdrowia, ma Primorsky Territory, regionów i Amur, żydowskich mieszkańców Republiki Sacha. City-rekordzista, który jest znany ze swoich organizacji podróży do sanatorium „Kuldur” – Chabarowsku.

Od 1929 roku, ośrodek zdrowia wykonuje swoją pracę przez cały rok. Klimat jest kontynentalny. Zimy są długie, a lata są ciepłe i ulotne. Wiosną i jesienią pogoda jest korzystne, malovetrenaya, ale różni się od gwałtownych zmian temperatury. Liczba dni słonecznych rocznie dominuje zachmurzone.

Sanatorium „Kuldur” to pojedynczy ośrodek zdrowia, który składa się z dwóch zakładów uzdatniania wody, nowocześnie wyposażone kliniki, osiem ciał, z których jeden jest większy komfort. Całkowita pojemność budynków – 1000. Podczas odpoczynku poprawy turystów oferowane są trzy razy dziennie diety, a także szereg usług dodatkowych:

 • fryzjerstwo;
 • bar, restauracja, dyskoteka;
 • Odkryty basen;
 • siłownia;
 • kino;
 • Biblioteka i czytelnia;
 • wycieczki.

Wskazania medyczne do leczenia uzdrowiskowego

Przed przystąpieniem do leczenia źródeł mineralnych, zapewnić jego wykonalność. W przypadku braku medycznej recept turysta zawsze będzie w stanie pre-diagnozy w oparciu o sanatorium, gdzie będzie malować przebieg procedur. Na ogół, leczenie przedstawiono w następujących warunkach:

 • choroby układu mięśniowo-szkieletowego;
 • choroby układu nerwowego;
 • następstwa urazów rdzenia kręgowego, wraz z brakiem możliwości samodzielnego poruszania się;
 • ginekologiczne patologii;
 • choroby skóry (wyjątkami są chorobami przenoszonymi poprzez kontakt);
 • zaburzenia układu moczowego;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • neurozy;
 • obniżoną odporność;
 • przewlekłe przeziębienia.

W każdym przypadku jest przypisany do indywidualnego traktowania, która obejmuje szeroki zakres działań: dieta, ćwiczenia terapii kąpieli mineralnych decyzji, lewatywy, i tak dalej. Dla osób cierpiących na uzależnienie od narkotyków, alkoholizmu, chorób wenerycznych, onkologii, wszystkie postacie gruźlicy i innych zakaźnych infekcji w powietrzu, zakazuje przejście procedur medycznych w sanatorium.

"Pearl Hinggan"

Malownicza dolina, potężne cedry owinięte w połączeniu ze szlachetnymi jodeł, bogato ozdobione kompleksu turystycznego „Kuldur”. „Pearl Hinggan” Sanatorium – oddzielny budynek wellness, który jest częścią tej samej nazwie z ośrodka wiejskiego. Zgodnie z jego przeznaczeniem wiąże zakwaterowania turystów cierpiących ginekologicznych i chorób skóry, a także ludzi, którzy mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. Podstawowym sposobem leczenia dla pacjentów przeprowadza wód mineralnych, ochłodzono do temperatury wygodne dla organizmu ludzkiego. Ostatnio, w kurorcie wykryto wodę zawierającą radon radioaktywnego, co pozwoliło otworzyć dodatkowy klinikę. Obudowa wyposażona jest w prywatnej klinice i oferuje szeroką gamę zajęć rekreacyjnych.

Sektor prywatny Kuldur wioski: sanatorium "Sanusi"

Historycznie rzecz biorąc, że pierwszy kompleks wellness z Dalekiego Wschodu, które nie stały się w domenie publicznej, ale jest całkowicie prywatny, stał się sanatorium „Sanusi”. To nie jest pomniejszane balneologiczne wartość ośrodek, a ponadto nie może być przeszkodą do tego, co to jest odwiedzane przez tysiące turystów każdego roku. Geograficznie Kompleks położony jest w malowniczej okolicy wzgórza Chingan. Podobnie jak w innych ośrodkach zdrowia w miejscowości Kuldur, sanatorium „Sanusi” jest otwarty przez cały rok. Sprzyjające warunki klimatyczne stworzyć warunki dla skutecznego odzyskiwania i organicznie modyfikowane biura projektowe nie naruszają integralność obszarów krajobrazowych.

profil medyczny „Sanusi”:

 • choroby przewodu pokarmowego;
 • Usterka układu oddechowego;
 • ENT zaburzenia;
 • zaburzenia czynnościowe układu moczowo-płciowego.

infrastruktura rozrywki są bardziej zróżnicowane niż ten, który oferuje sanatorium „Kuldur”.

„Górnik”

Wśród innych ośrodków zdrowia, które znalazły swoje miejsce pod słońcem na terytorium najbogatszych źródeł wód termalnych miejscowości Kuldur „Miner” – zdrowie, które można słusznie nazwać najmniejsza. Jego posiadłości znajdują się tylko w jednym przypadku, ale jakość usług świadczonych przez nią nie cierpi. Wczasowicze będą mile zaskoczeni przestronne i komfortowe pokoje, a także nowocześnie wyposażonych gabinetów zabiegowych.

Kompleks ten jest bardziej jak rodzinny hotel dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę na łonie natury gości, zamiast instytucji medyczno-sanitarnych.

Telewizja kablowa i różnorodne rozrywki dla miłośników zarówno aktywnego wypoczynku i rekreacji harmonijnie uzupełniać wczasowiczom.

Skierowania medyczne do leczenia identycznego onymi w innych sanatoriach. Nacisk położony jest na przezwyciężenie problemów układu moczowo-płciowego, kości i skóry.

Niektórzy wolą uciekać, według informacji zwrotnej od użytkowników?

Chcąc przejść kurs dla zdrowia, a jednocześnie emocjonalnie odpocząć w przyjemnych ziemiach Dalekim Wschodzie, z pewnością powinny odwiedzić wód mineralnych Kuldur powierzchnia. Na jego terenie znajdują się cztery ośrodki zdrowia: dom opieki „Sanusi” zdjęcie „Kuldur”, który zachwyca swoją skalę, mały i przyjazny „Miner”, a także emerytury wojskowej. Wszystkie z nich w programach wellness wykorzystywane tryskające kluczową ciepłej wody podziemne bogate w substancje odżywcze.

Opinie turystów w różnych Kuldur jako sanatorium inna roku budowy, a zatem stan techniczny. Rozważmy uogólniona komentarze ludzi odwiedziliśmy tutaj.

Tak więc, jak zauważył niektórych pacjentów, którzy odwiedzili sanatorium „Kuldur”, którego zdjęcie wrażeniem ich z jego wielkości, to od razu zanurzył się w atmosferze Związku Radzieckiego. Typowa architektura, wysoka siedem-piętrowy budynek. Wielu turystów powiedzieć, że powinniśmy oddać hołd przywództwa, ponieważ okresowo prace remontowe i ogólnie wszystko jest czyste. Meble w pokojach jest całkiem normalne. Jedzenie nie jest złe. Wszystkie drobne problemy na więcej niż pokrycie jakości wody, świeżego powietrza i pięknej przyrody.

Sanatorium „Górnik” doprowadziła do zachwytu prawie wszystkich wczasowiczów. Poziom usług, zgodnie z podróżnych, jest bardzo wysoka. Lekarze uprzejmy i kompetentny, klinika jest wyposażona w sprzęt najwyższej klasy sanatorium. Zadowolonych gości i jedzenie codziennie porcji owoców, warzyw i produktów mlecznych. Według turystów po ich tu poczucie młodości i odnowionej zdrowia.

Urlopowicze „Sanusi” wyrazić jednoznaczną zachwyt lub niezadowolenie nie mógł. Pod względem powietrza i programu zdrowia – żadnych skarg, ale wydarzeń rozrywkowych, turyści powinni rozważyć podawanie programu jest lepsze dla przyjemności. W ogóle, goście zauważył, że „Sanusi” odkażane ładny, dobre jedzenie, rozsądne kontyngent turystów.

Rodzaje proponowanego leczenia

W Kuldur można „naprawić” prawie żadnych nieprawidłowości w organizmie ze względu na właściwości lecznicze źródła mineralne. Działając na podstawie sanatoria kliniki oferują następujący wykaz procedur:

 • Kąpiele mineralne;
 • pół kąpieli, a komora łaźni z wodą mineralną;
 • podwodny prysznic;
 • kręgosłupa trakcję w basenie;
 • kąpieli;
 • płukania jelit ;
 • Nawadnianie pochwy;
 • FLK;
 • fizjoterapia;
 • Różne rodzaje masażu;
 • traktowano błoto;
 • aromaterapia.