900 Shares 4262 views

Dyfuzor do lampy błyskowej z Twoich rękach

Po zakupie dobry aparat i obiektyw, wielu fotografów czują potrzebę zakupu dodatkowych źródeł światła. To znaczy – ognisk. Jak aparacie lampy błyskowej, nawet najbardziej nowoczesne lustrzanki mają bardzo poważne wady: nie pozwala dostosować kierunek i siłę światła nie daje miejsca na kreatywność. Zewnętrzna lampa błyskowa jest dobra we wszystkich aspektach. Są niewielkie, przez naturę światła i temperatury zbliżonej do światła słonecznego, pozwalają dostosować moc. Wybór pierwszego ogniska, należy zwrócić uwagę na modele z głowicą obrotową. I, oczywiście, trzeba dyfuzor lampy błyskowej. To pozwala na kontrolowanie rozsyłu światła. Należy pamiętać, że im większa powierzchnia pracy ma dyfuzor, światło będzie miękkie. Dla łatwości obsługi, trzeba będzie mobilną konstrukcję, która nie zajmuje dużo miejsca i łatwo rozkłada się. Zastanów się, jak można zrobić obiektyw, lampa błyskowa z rąk.

Substraty

Do pracy trzeba będzie precyzyjnie urzędniczą folderu A4 wykonana z elastycznego i szczelnego białym plastikowym i tekstylnego rzep szerokości około dwóch centymetrów od warstwy klejącej. Kupić można zapisać, że sprzedaje zasłony i gzymsy. Trzeba będzie tylko 25-30 cm. I, oczywiście, należy zaopatrzyć się w nożyczki, linijki, ołówka i papieru.

Dyfuzor „lopushok”

Ten klosz lampy jest bardzo prosta. Na arkusz papieru jest zasysane trapez w przybliżeniu następujące wymiary: a wąską krawędzią do – 65 mm szerokości i boczne – 160 mm, wysokość – 125 mm. W razie potrzeby można zmienić rozmiar (w zależności od modelu lampy błyskowej i wymagań). Od spodu na „lopushok” strona rzep mocowany jest za pomocą haczyków. Miękka strona Velcro jest przymocowany do wybuchu obwodzie ze wszystkich stron. To pozwoli zamontować self-made obiektyw w dowolnym położeniu. Należy zauważyć, że przed powierzchnią klejenia na rzepy do czyszczenia alkoholu. Agresywne rozpuszczalniki do tego celu powinny być unikane, ponieważ mogą one uszkodzić plastik. Pomimo prostoty biernego, takie soczewki do lampy błyskowej daje duże pole do kreatywności. Można łatwo zginać projektowanie i pozycjonowanie go w różnych pozycjach. Pozwoli to, aby skierować światło nie tylko na suficie ale również do przodu, w bok, pod kątem (nie boi się dostać twardego światła i całkowicie „zabić” czarno-biały wzór na twarzy modeli).

Dyfuzor typu „ochroniarz”

Jeśli ściany lub sufitu, aby rozproszyć światło blisko tam, trzeba bardziej złożoną konstrukcję reflektora. Na przykład, może to być „kolos”, który przedstawia się następująco.

Ten odbłyśnik jest mniej elastyczny, ale będzie to niezbędne, jeśli nie ma powierzchnię do odbijania, w którym można skierować strumień światła. Należy zauważyć, że obiektyw dla błysku Canon czy Nikon, w rzeczywistości nie różnią się od siebie. Projekt dość łatwo złożyć i zmieścić się w kieszeni torby bez trudności. Mocowanie odbywa się za pomocą tego samego rzep. Dlatego też (w zależności od warunków fotografowania) można użyć dyfuzor lampy błyskowej z „ochroniarz” lub „lopushok”.