125 Shares 2587 views

Jak zrobić kreskówkę na komputerze. Oprogramowanie animacyjne

Kreskówki w komputerze są tworzone przy użyciu specjalnego oprogramowania. Może to być zarówno trudne do opanowania drogich redaktorów, jak i bardziej prostych aplikacji przeznaczonych dla przeciętnego użytkownika. Jeśli chcesz utworzyć własną animację, możesz użyć nawet standardowych narzędzi systemu operacyjnego Windows. O tym, jak tworzyć komiks na komputerze przy użyciu określonego programu, omówimy w tym artykule.


Jakie narzędzia Windows można używać do tworzenia animacji?

Aby utworzyć kreskówkę, potrzebujesz dwóch standardowych programów Windows – Paint i Movie Maker. Pierwszy to prosty edytor graficzny, w którym można narysować dowolne obrazy. Movie Maker to program do tworzenia wideo.

Aby otworzyć program Paint, kliknij przycisk "Start" i wybierz "Wszystkie programy" – "Standard". Tutaj w większości przypadków jest też Movie Maker. Jednak w niektórych wersjach systemu Windows (na przykład w siódmej bazie domowej) ten edytor wideo nie działa. W takim przypadku należy ją pobrać lub skorzystać z innego podobnego programu wcześniej pobranego.

Rysowanie ramek w programie Paint

Więc jak zrobić komiks w domu w domu? Technicznie rzecz biorąc, ta procedura nie jest zbyt skomplikowana. Jakość końcowego wyniku zależeć będzie od tego, jak dobrze można wyciągnąć. Jak wiesz, każdy animowany film składa się z pojedynczych zdjęć – ramek. Dlatego też pierwszym zadaniem, które napotkasz, jest potrzeba ich tworzenia. To, co edytor Paint pomoże. Aby zrozumieć zasadę tworzenia animacji, spróbujmy uprościć kreskówkę. Powiedzmy, że mały człowiek macha ręką.

Jak już wiesz, początkowo kwestia tworzenia animacji na komputerze jest ograniczona do tworzenia poszczególnych ramek. Otwórz program Paint. Weź pędzel (na górze paska narzędzi w sekcji "Szczotki"). Narysuj – jak tylko potrafimy – mały człowiek (długopisy, nogi, ogórek). Zapiszmy nasz obraz w osobnym folderze (należy go wcześniej utworzyć), nazywając go "ramką 1". Teraz jedna z rąk malucha ciągnie jeszcze jeden, trochę wyżej. I dno jest kasowane. W rezultacie mały mężczyzna znowu ma dwie ręce. Oszczędzamy obraz o nazwie "Ramka 2". Ponownie, wyciągnij rękę wyżej, wymazuj niepotrzebne i zapisz obraz o nazwie "Ramka 3". Jest to najbardziej wygodna sekwencja działań. Rysując "następną" rękę, możesz skupić się na "poprzednim". W ten sposób wykonujemy kilka ramek. Im więcej, tym bardziej ręka mężczyzny poruszy się w przyszłości.

Tworzymy kreskówkę

Tak, ramy, które stworzyliśmy. Teraz spójrzmy, jak zrobić komiks w komputerze, używając ich. W następnym kroku będziesz musiał połączyć wszystkie narysowane ramki w jeden klip. Aby to zrobić, potrzebujemy Movie Maker. Otwieramy je. Na pasku zadań po prawej stronie kliknij "Importuj obrazy" i wybierz nasze zdjęcia. Zostaną wyświetlone w panelu "Kolekcja". Kolejno, jeden po drugim, przenosimy klatki na ścieżkę poniżej. Następnie kliknij wiersz "Wyświetl linię czasu". Jeśli pozostawisz czas pokazany w programie początkowo, podnieś rękę małego człowieka będzie bardzo powolny i ostry. Możesz to naprawić w przedstawionej skali. W tym celu kliknij ramki i przenieś widoczny pasek w lewo. W rezultacie będą one odpowiednio zmniejszyć czas ich wyświetlania.

Zapisz kreskówkę

Jak widzisz, tworzenie animacji na komputerze przy użyciu programu Movie Maker jest bardzo proste. Po osiągnięciu akceptowalnego wyniku zapisz plik do tego samego folderu, w którym znajdują się nasze klatki. Aby móc go wyświetlić za pomocą popularnych odtwarzaczy, należy wykonać następującą procedurę:

  1. Kliknij element menu głównego "Plik".
  2. Kliknij linię "Zapisz plik filmowy …".
  3. Kliknij linię "Pokaż dodatkowe opcje".
  4. Wybierz "Inne opcje".
  5. Następnie musisz wybrać format przyszłego pliku wideo. Najlepiej zapisać nasz klip w dowolnym popularnym formacie (avi, pal, itp.). W takim przypadku widok na większość graczy lub na przykład pobieranie filmów animowanych do "Youtube" będzie łatwiejsze.

Jak dodać dźwięk do kreskówki w programie Movie Maker

Jeśli jest to pożądane, łatwo dodać dźwięk do własnej animacji. Można to zrobić również przy użyciu Kreatora filmów. W tym przypadku możesz dodać komentarze do filmu przez mikrofon lub umieścić muzykę w tle. Zgadzam się, że milczące nowoczesne bikini – to jest nonsens. Aby dodać komentarz, należy przejść do karty "Narzędzia" i kliknąć na wiersz "Skala czasu komentarza". Następnie kliknij przycisk "Start" i głos małego człowieka. Po kliknięciu przycisku "Stop" program wyświetli monit o zapisanie komentarza. Jest dodawany do projektu, a następnie do ścieżki dźwiękowej w dolnym panelu.

Macromedia Flash

Korzystając z bardziej zaawansowanych programów, można tworzyć animacje znacznie szybciej. Tak więc w programie Macromedia Flash wystarczy narysować pierwszą i ostatnią klatkę. Wszyscy redaktorzy pośredni wykonają siebie.

Zasady tworzenia karykatur

Film animowany jest tworzony w kilku etapach:

  1. Opracowywany jest skrypt.
  2. Znaki są rysowane.
  3. Storyboard jest wykonywany z ustawieniem czasu niezbędnego dla każdego działania charakteru i obliczaniem wymaganej liczby ramek.
  4. Przyjmuje się muzykę w tle i przygotowywane są różne rodzaje efektów dźwiękowych.

Jak widać, nowoczesne programy stwarzają okazję do zrealizowania wszelkich kreatywnych marzeń. A kto jest najlepszymi marzycielami i marzycielami? Oczywiście, dzieci! Nie wiesz, co zrobić z dzieckiem? Powiedz mu, jak zrobić komiks na komputerze. Gry poświęcone temu tematowi pomogą dziecku wykazać się talentem artysty-animatora. A gdy gra, staraj się stworzyć prawdziwą kreskówkę i przedstaw ją widzom, mam na celu zorganizowanie wspólnego oglądania. Powodzenia!