248 Shares 1032 views

Kim jest szatan? znak szatana

Świat chrześcijański jest podzielony na dwa królestwa: niebiańskiego i metrem. W pierwszym panowania Boga, posłuszeństwo mu orszak aniołów. W drugim wodze należą do szatana, który zbywa demonów i diabłów. Od niepamiętnych czasów, dwa przeciwległe świecie walczą o dusze ludzkie. A jeśli wiemy o Bogu dużo (od kazań kościelnych, opowieści biblijnych pobożni babć), coś o jego antypody próbują po raz kolejny nie do zapamiętania. Kim on jest? I jak prawidłowo wezwać diabeł, szatan, Lucyfer? Spróbuj podnieść zasłonę na niezgłębionej tajemnicy.


Kim jest szatan?

Naukowcy twierdzą, że na początku był majestatyczny Anioł Lucyfer, korony piękności i mądrości. Opatrzone pieczęcią doskonałości, jeden dzień podniósł wyobraża siebie ponad Boga. To znacznie gniew Stwórcy, a on obalił stroptivtsa i jego zwolenników do całkowitej ciemności.

Kim jest szatan? Po pierwsze, jest to szef wszystkie demony, demony, ciemnych sił, wróg Boga, a głównym przeciwnikiem ludzi. Po drugie, jest ucieleśnieniem ciemności i chaosu, którego celem – do skorumpowanych prawdziwych chrześcijan ze ścieżki. W tym celu, to ludzie w różnych postaciach i obietnicami niezliczonych bogactw, sławy i sukcesu, prosząc w zamian, według niego, najmniej – na wieczne posiadanie duszy.

Szatan kusi często sam sprawiedliwy i wysyła swoje ziemskie asystentów, którzy stają się kojarzy z życiem siłami ciemności: czarownic i czarnych magów. Jego głównym celem – aby zniewolić całą ludzkość, obalić z tronu Boga i zachowanie własnego życia, która, według legendy, zostanie podjęta po drugim przyjściu Chrystusa.

Wczesne odniesienia do tekstów Starego Testamentu

Po pierwsze, pojęcie „Satanail”, czyli jakieś ciemne siły. To przyszło od starożytnych mitów, w których ta kwestia jest opisana jako głównego wroga Boga-demiurga. Następnie obraz wykonano pod wpływem irańskiej mitologii i Zoroastrianizmu. Dodaj do tędy ludzi myśli o złych i demonicznych sił ciemności: wynik był kompletny i racjonalnie dokładne pomysł, który jest szatan i czego chce od nas.

Co ciekawe, w Starym Testamencie teksty jego imię – rzeczownikiem pospolitym, oznaczające wroga, odstępcy, niewiernych, oszczercę, który sprzeciwia się Bogu i Jego przykazań. W ten sposób jest on opisany w księgach Hioba i Zachariasza. Łukasz wskazuje również na szatana jako uosobienie zła, będę mieszkał w zdrajcy Judasza.

Jak widzimy na początku chrześcijaństwa, diabeł nie uważa konkretnej osoby. Najprawdopodobniej był to sposób zbierania wszelkie ludzkie grzechy i ziemskich wad. Ludzie uznała za uniwersalne zło, w stanie zniewolić śmiertelników i całkowicie podporządkowana ich woli.

Identyfikacja folkloru i życia codziennego

Często ludzie zidentyfikowany diabła i węża, biorąc za podstawę historie Rodzaju. Ale w rzeczywistości, te założenia nie mają podstaw, jak wspomniano na łamach źródła gada – typowego oszusta, mitycznego archetypu, obdarzonego negatywnych ludzkich cech. Pomimo tego, późniejsza literatura chrześcijańska uważa węża szatana analog lub w skrajnych przypadkach, jego posłańca.

W folklorze jest też często nazywany Belzebub. Ale naukowcy twierdzą, że to pomyłka. I prowadzić niepodważalne fakty: Biblię, Belzebub jest mowa tylko w Ewangeliach Mateusza i Marka – jako „księcia diabłów”. Jak dla Lucyfera, ponieważ nie wspomniano ani w starych lub Nowego Testamentu. W późniejszej literaturze tej samej nazwie, o którym mowa w pewnym upadłego anioła – demon planety.

Z punktu widzenia ortodoksyjnego chrześcijaństwa, prawdziwe zbawienie z niewoli diabła będzie szczera modlitwa. Szatan jest religią przypisane do wymuszenia, który trwa od Boga i wciąga go na szkodę paradoksu jako część Bożego planu. Napięcia te często prowadzą do impasu filozofii chrześcijańskiej.

odniesienia później

W Nowym Testamencie, Szatan pojawia się jako oszusta i hipokryta, który ukrywa się pod płaszczykiem dobrych ludzi. To jest wilk w owczej skórze – stwierdził w Dziejach Apostolskich iw drugim listem Pawła. Największy rozwój obrazu uzyskanego w Apokalipsie, gdzie jest opisany jako konkretnej osoby – szef królestwa ciemności i przywar, generując potomstwo. Syn szatana, Antychryst, istnieje również w pełni uformowane sposób, odgrywają rolę: sprzeciw wobec Chrystusa i zniewolenia ludzi.

W kolejnych mistycznego i chrześcijańskiej literatury apokryficznej, Szatan przejmuje specyficzne cechy i linię postępowania. Jest to osoba, która jest wrogiem ludzkości i głównego antagonisty Boga. Pomimo potępienia wszystkich religii świata, to jest – integralną częścią Nauki Wiary, punktem wyjścia porównania między dobrem a złem, kryterium ludzkich działań i motywów. Bez jego istnienia, nigdy nie byłby w stanie podjąć właściwą drogę, bo nie byli w stanie odróżnić światło od ciemności, dzień i noc. Dlatego istnienie diabła – ważną częścią wyższego planu Bożego.

przebraniach satan

Pomimo niezaprzeczalnych punktu widzenia, argumenty i orzeczeń, diabeł nazywa się inaczej. W niektórych nauk jego nazwy zmienia się w zależności od sposobu, w jaki on się pojawi ludzkości:

 • Lucyfer. To Szatan wie, mając wolność. Jest w przebraniu filozofa intelektualnej. Sieje wątpliwości i zachęca do debaty.
 • Belial. Bestia w człowieku. Wzbudza chęć do życia, aby być sobą, budzi pierwotne instynkty.
 • Lewiatan. Opiekun tajemnic i psychologa. Zachęca ludzi do praktykowania magii idoli kultu.

Teoria ta, która zasługuje również prawo do istnienia, pozwala nam lepiej zrozumieć, kim jest szatan. Według niej, jest to zdecydowanie wice, z którym dana osoba ma problemy. Może być również wniesiona przed nami w kobiecej postaci Astarte, spychając cudzołóstwo. Szatan – to także Dagon, obiecujące bogactwo, Behemoth, nachylając się ku obżarstwo, pijaństwo i lenistwa, Abaddon, nazywając niszczyć i zabijać, Loki – symbol podstępu i oszustwa. Wszystkie te osoby mogą być zarówno diabłu i jego wiernych sług.

znaki diabła

Najświętsze – wąż. Kaptur King Cobra może być rozważane w wielu egipskich malowideł i fresków. Jest symbolem ekspansji świadomości, a wąż, stanowią ataki pokazuje duchy strzeliste. Inne znaki mówiące co następuje:

 • Pentagram dół. To symbolizuje szatana.
 • Proste pentagram. Więcej Używany czarodzieje i czarownice do wykonywania obrzędów.
 • Bafomest godło. Znak szatana, napisane na jego Biblii. Ta ikona jest odwrócony w postaci głowy koziego.
 • Krzyż Disorder. Starożytny rzymski symbol wyrzeczenia chrześcijańskich wartości boskiej natury Chrystusa.
 • Heksagram. Aka „Gwiazda Dawida” lub „pieczęć Salomona”. Najsilniejszy znak szatana, który jest używany do wywoływania złych duchów.
 • znak bestii. Po pierwsze, ilość Antychrystowi – 666. Po drugie, jest również trzy literami F – to jest w rzędzie szósty alfabetu oraz trzy pierścienie splecionych tworzące szóstki.

W rzeczywistości, znak szatana bardzo dużo. Są one również odwrócony krzyż, kozie głowy, czaszki i kości, swastyki i inne starożytne znaki.

rodzina

Żony diabeł rozważyć tzw demon, z których każdy posiada własną strefę wpływów i jest niezbędny w piekle:

 • Lilith. żona gospodarzy szatana, pierwsza żona Adama. Samotny podróżnik na obraz pięknej brunetki, a następnie bezlitośnie zabija je.
 • Mahallat. Druga żona. Szarża legionów złych duchów.
 • Agrate. Trzecim rzędzie. Zakres działalności – prostytucja.
 • Barbelo. Jedna z najpiękniejszych. Protector zdrady i wiarołomstwa.
 • Elizazdra. Home Radca dla personelu diabła. Charakteryzuje się żądzy krwi i zemsty.
 • Nega. Demonicy epidemii.
 • Naama. Kusicielka że pożądania wszystkich śmiertelników.
 • Prozerpiny. Protector zniszczenia, klęsk żywiołowych i katastrof,

Diabeł ma inne żony, ale demon powyżej najmocniejszy, więc zna wielu ludzi na całym świecie. Z którego rodzi się syn Szatana – nie jest znane. Większość naukowców mówią, że matka Antychrysta będzie proste ziemia kobieta, ale jest to bardzo grzeszne i błędne.

Ledger diabeł

Odręczne Biblia Szatana stworzony na przełomie XII-XIII wieku. Jako źródeł, mnich napisał ją z dyktando podobno samego diabła. Rękopis zawiera 624 stron. Jest to ogromna: wymiary drewnianej osłony – 50 do 90 centymetrów, biblią waga – 75 kg. W produkcji rękopisu zajęło 160 skórki, pozbawione osły.

Tzw Biblia Szatana zawiera Stary i Nowy Testament, różne przestrogami dla kaznodziejów, różne formy konspiracji. Na 290. stronie malowane sam diabeł. A jeśli legenda mnicha – fikcją, w „Satanic obrazu” – to fakt. Kilka stron przed tym graffiti, wypełnione farbą drukarską, następne osiem całkowicie usunięte. Kto to zrobił – nie jest znane. Najciekawsze jest to, że „demoniczny rękopis”, choć potępione przez Kościół, ale nigdy nie została zakazana. Kilka pokoleń nowicjuszy nawet studiował na swoich łamach tekstów biblijnych.

Z historycznego ojczyzny – Czechy Praga – rękopis jako trofeum w 1649 roku porwał Szwedów w Sztokholmie. Teraz tylko pracownicy lokalnej Biblioteki Królewskiej, noszenie rękawic ochronnych na ręce, mają prawo zwrócić się do stron o sensacyjnym rękopisu.

Kościół diabła

Stworzyła 30 kwietnia 1966 amerykański Anton LaVey Sandor. Założona w Nocy Walpurgii, Kościół Szatana ogłoszona sobie antytezę chrześcijaństwa i zła przewoźnika. Sigil of Baphomet – symbol wspólnoty. Nawiasem mówiąc, to był pierwszy oficjalnie zarejestrowana organizacja, kult, że czcili diabła i satanizmu uznać swoją ideologię. LaVey był tzw arcykapłan aż do śmierci. Nawiasem mówiąc, pisał także inny Satanic Bible nowoczesnych wariantów.

Kościół Szatana bierze w swe szeregi wszystkich chętnych, którzy osiągnęli pełnoletność. Wyjątek – Dzieci są aktywnymi uczestnikami zaangażowane, ponieważ są od najmłodszych lat, aby zrozumieć satanistyczne praktyki i doktryny. Kapłanów postępowania czarne msze – parodia nabożeństwa i praktyki orgiach seksualnych i poświęcenia. Podstawowe społeczności uroczystości – Halloween i Noc Walpurgii. Na wielką skalę zauważyli również rozpoczęcie nowych członków do tajemnic kultu zła.

Jak chronić się przed wpływem szatana i jego sług

Kościół daje dwie praktyczne wskazówki, które pomogą uratować duszę od zakusów diabła. Po pierwsze, należy oprzeć się pokusie, a to przyczyni się do modlitwy. Szatan jest trudno walczyć z czystymi intencjami, szczerość, który kładziemy na podstawie odwołań do Pana. Nie jest konieczne w tym przypadku zwrócić się do niczego innego niż moc i siłę ducha, jednocześnie dziękując za innym dniem, i te małe rzeczy, które czynią go wyjątkowym i kolorowe.

Po drugie, trzeba zbliżyć się do Boga. Kapłani powinni uczestniczyć w niedzielę i święto usługa, szybka, nauczyć się być miły i sprawiedliwe dla innych ludzi, a nie łamać przykazań, aby radzić sobie ze złem, aby odrzucić pokusę. Wszakże każdy krok podjęty w kierunku Pana, jednocześnie usuwa nas od szatana. Słudzy Kościoła uwierzyć: Po ich zaleceń, każdy jest w stanie poradzić sobie z demonami żyjących wewnątrz, a tym samym uratować swoją duszę i znaleźć zasłużone miejsce w ogrodach raju.