677 Shares 9788 views

Skrętem – pilnie do lekarza

Skręcenie jąder lub jąder – to toczenie jajka na powrózka nasiennego. Ta anomalia występuje zwykle u chłopców w okresie dojrzewania i ich aktywny aż do dwudziestu pięciu lat. Ale nie odpocząć, ponieważ może wystąpić u mężczyzn w każdym wieku.


Skrętem może pojawić się bez widocznej przyczyny. Ale może to sprowokować i ciężka praca fizyczna, a różnorodność uraz moszny i innych czynników, które powodują gwałtowny skurcz mięśni. W konsekwencji, nie jest odruchem podnoszenia jaj, a to jest skręcony o 180 stopni, a czasem więcej – wokół własnej osi, z powodu których krążenie krwi jest uszkodzony jaja, powodując dalsze martwicy. Skrętem mogą wystąpić ze względu na obecność różnych zaburzeń, powodując złe jajo dołączony do dolnej części moszny.

Skrętem jest podzielony na następujące rodzaje:

– vnevlagalischny który powstaje ze skorup jądra obserwowane u dzieci w wieku poniżej jednego roku;

– dopochwowe, który występuje w jądrze tunica vaginalis.

Objawy.

Główne objawy, że nie było skrętem jest obecność ostrego bólu w dotkniętej części moszny, co jest podane w obszarze pachwiny. Mogą również wystąpić wymioty i nudności.

Jeśli występuje skręcenie jąder u noworodka, może być postrzegane przez wzrost moszny, a także blanszowania lub zaczerwienienia. Jeśli dziecko już powiedział, że będzie narzekać na wygląd bólem brzucha i pachwiny.

Diagnoza.

Podczas sondowania moszna jajko będzie na górze, ponieważ jest skrócenie powrózka nasiennego. Ponadto, dodatek może być jajka przodu. W tym przypadku, podczas sondowania moszny może być maloboleznennoy. Powrózka nasiennego z powodu skręcenia jest znacznie grubszy. Powodując zaczerwienienie i obrzęk moszny.

Gdy badanie ultrasonograficzne potwierdziła obecność lub brak przepływu krwi w jądrach. W celu określenia zawartości skorup jaj może przewozić nakłucia diagnostycznego i przechodzącym.

Leczenie.

Niektórzy pacjenci ze skrętem mogą być traktowane w ciągu pierwszych godzin po ujawnieniu się choroby. Aby to zrobić, wykonaj ręczne zwijanie. Pacjent leżał na plecach i starannie przeprowadzić odwijanie uwędzić w przeciwnym kierunku. W tym przypadku, jajko lekko rozebrany. Jeśli wykonane prawidłowo, ból jest znacznie zmniejszone lub wyeliminowane całkowicie. Jeśli ta procedura nie zadziała, wtedy pacjent działać. Przeprowadził autopsję moszny, a następnie wydać odwijania jajka i oceny jego opłacalności. Jeśli pomoc został dostarczony zbyt późno i jajko jest już nie do utrzymania, a następnie produkować jego usunięcie.

Kiedy długie i wąskie ramię, po czym może nastąpić gidatidy skrętem, w którym choroby objawia się znacznie rzadziej. W zasadzie nie ma zakłóceń w gidatidy obiegowej lub jej zapalenia. Wynika to przegięcie gidatidy nóg, zaburzenia odpływu żylnego krwi podczas ćwiczeń lub z różnymi urazami, a także podczas skręcania ze spontanicznego rozwijania.

Dzieci, które uderzyło gidatida mogą wystąpić nudności, mogą wymiotować, może okazać się ciepło. Po tym następuje przekrwienie i obrzęk moszny, która stale rośnie.

Perekurt gidatid charakteryzuje się następującymi cechami:

– pojawienie się nagłego bólu w jądrze;

– obrzęk moszny (symetryczne) do wystąpienia rozwarcia;

– pojawienie się gęstego nacieku.

Powikłania skrętną gidatid:

– wodniak, który staje się przewlekłe i w konsekwencji prowadzi do zaburzenia przepływu krwi i limfy, co prowadzi do zaniku;

– epididymo, z powodu których nie wydalniczy niepłodności;

– zaburzenia czynności jąder, a następnie zanik.

Trudno znaleźć skrętem należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą.