880 Shares 5224 views

Światłowodowy internet – co to jest? Jak podłączyć internet światłowodowy

Ostatnio tyle zainteresował się światłowodowego internetu. Większość wie, że technologia ta polega na transmisję danych na dość dużą prędkością. Nie tak dawno temu, podobnie jak wielu prędkości wydawało fantazję, chociaż technologia optyczna włókno zaczęła rozwijać się prawie sto lat temu – w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Dlatego warto zastanowić się, że ten światłowodowy internet i dlaczego ta technologia nie ma sobie równych.

Trochę historii

Pierwsza próba w odległości przenoszenia danych materiałów lekkich i przejrzystych wytworzono w 1934 r. Norman Frenchem został poproszony do konwersji głosu do sygnałów świetlnych, które następnie będą przekazywane przez pręty szkła. Kilka lat później, fizyk z eksperymentu Szwajcaria Jean-Daniel Colladon przeprowadzono z transmisją światła przez „parabolicznym przepływu cieczy”, czyli wody. Światłowód w obecnej formie pojawił się w 1954 roku. Autorstwo należy do dwóch fizyków z Anglii – Harold Hopkins i Narinder Singh Kapany, a także naukowców z Holandii – Abraham Van Hilu. Ponieważ są one w tym samym czasie ogłosił swój wynalazek, trzech z nich zaczął się zastanawiać założycieli technologii. A dwa lata później nazwa została wymyślone – błonnik.

Utrata światła z pierwszych kabli światłowodowych były bardzo duże. W późnych latach pięćdziesiątych Kertins Lawrence był w stanie je zmniejszyć. A gdy otworzył technologii laserowej w błonnik mają kolejną szansę do istnienia w 1962 roku.

funkcje

Możesz teraz powrócić do teraźniejszości. W tym momencie światłowodowego internetu Charakteryzuje się bardzo wysokimi prędkościami transferu danych. Nie jest to zaskakujące. Informacje w tym przypadku przewoźnik jest światłem, a jej przenoszenie prędkości jest najwyższy we wszechświecie. Ta właściwość jest wymagana powinny zostać zastosowane, a to jest. W uproszczonym sensie, kod binarny jest przekazywany w sposób następujący: jeżeli światło jest włączone, to ten jeden, a nie – wtedy 0. kabel światłowodowy internet transmituje na przemian zer i jedynek w takim tempie, że gołym okiem jest to po prostu niemożliwe, aby zobaczyć. Impuls przesunięcie odpowiada nadajnik przekształca sygnałów elektrycznych na światło. Drugi koniec kabla jest zwykle umieszczony odbiornik wykonuje odwrotną przekształcać.

Włókno internetowej charakteryzuje się bardzo dużą prędkością, a co jest jego główną zaletą. Kolejną zaletą można nazwać zdolność do działania na długich dystansach. Kabel światłowodowy dla Internetu układa się na dnie oceanu, może osiągnąć w całym kontynencie. Naturalnie, Monterey, który go utorować, mamy bardzo trudne: oni dostosować wzmacniaczy sygnału w stawach, które są kilkaset razy droższe niż sam przewód, ale technologii w ogóle, takie inwestycje nie mogą być uznane za nadmierne.

Dodatkowe właściwości

Przekazywanie informacji w ten sposób jest stosowany w innych dziedzinach. Przelotowe możliwe jest dostarczenie najlepszych oświetlenie podczas skomplikowanych operacji na sercu lub mózgu człowieka. Zyskuje popularność i system oświetlenia, na podstawie – wszystko jedno włókno światłowodowe, tylko zamiast informacje przynoszą do domu światło słoneczne, które uchwycić na ulicę.

Oprócz szybkości i zamiejscowe informacji, jest ona dostępna z tej technologii i kolejny plus – informacje, gdy jest on używany do przechwycenia praktycznie niemożliwe.

Światłowodowy Internet: braki

Problemem tutaj jest tylko jeden – drogie urządzenia i narzędzia do instalacji. Sam kabel kosztują nie tak drogie w porównaniu z nadajnika, odbiornika sygnału i wzmacniaczy. Druty kolczaste prowadzone przez specjalnych przetwornic, które mogą kosztować tyle, drogie samochody.

charakterystyka

Włókiem charakteryzuje się dużą prędkością, jak to zostało opisane powyżej. Do użytku domowego, jego minimalna stawka wynosi 10 MB / s. Fizycznie, bez kabla do domu nie jest w stanie utrzymać taką prędkość. Słuszne jest, aby korzystać z połączenia w przypadku serwera macierzystego, lub jeśli nie jeden, ale kilka komputerów, które stale potrzebują dostępu do Internetu. Do separacji optycznej instalacji kabla światłowodowego wymaga specjalnego routera. To może być dla użytku domowego lub do głównego kanału. Światłowodowy internet będzie działać ze specjalnymi routerów, które zostały wyemitowane w 2010 roku lub później. Ich zakres jest dość obszerna, więc każdy użytkownik może wybrać najlepszą opcję.

Światłowodowy Internet (Rostelecom)

Firma Rostelecom nie jest pierwszym roku zapewnia obywatelom dostęp do sieci World Wide Web za pomocą technologii ADSL, która polega na transmisji sygnału na standardowej linii telefonicznej. Teraz operator zaczęły aktywnie wprowadzać zupełnie nowe sposoby. Obecnie aktywnie wdrażane technologii światłowodowej FTTB Internet (włókno do budynku). Dzięki niemu można znacznie poprawić jakość usług publicznych, niezawodność połączenia i prędkości maksymalnej, która może wynieść do 100 megabitów na sekundę. Gdy sieć weźmie pełną przebudowę, każdy wybrany mieszkaniec wsi będą mogli skorzystać z pełnego zakresu usług. Na przykład, będą mogli oglądać telewizję cyfrową, która czasami przekracza kablową i satelitarną jakości i możliwości. Takie rozwiązanie – wideo wysokiej jakości obrazu i dźwięku, a także intuicyjne, interaktywne menu, łatwość obsługi, a także inne zalety.

odkrycia

W tym momencie światłowodowego internetu to innowacyjne rozwiązanie problemów transmisji danych. Przekracza jego prędkość może tylko kriptoseti, które są jeszcze na etapie projektowania, a nie jest jeszcze jasne, kiedy zaczną się rozwijać. Konieczne jest zatem, aby zastanowić się, jak podłączyć światłowodowy internet.