636 Shares 2772 views

Rzadkie monety ZSRR 1961-1991-tych. numizmatyka

Dzisiaj omówimy rzadkie monety ZSRR 1961-1991 roku. Zbieranie we wszystkich jego przejawach, czy filatelistyka, zbieranie książek, tworzenia zbiory obrazów, dekoracji wnętrz, porcelany, ciekawe i ekscytujące. Kolektory z różnych elementów zaczerpniętych z kolekcji na ten temat, autorstwo artykułów, epok i tak. D., i dolewanie im nowych i cennych eksponatów jest istotą kolekcje. Numizmatyków lub kolekcjonerów, to samo można powiedzieć o sobie. Ale nie zawsze może służyć jako ozdoba kolekcji metalowe znaczki dawnych czasów.

Istnieją rzadkie ZSRR 1961-1991 za monety, które są nie mniej ciekawe, są drogie i są cenne. I ich znaczenie nie jest to, że są one wybite w każdym wieku, aw niektórych wad w produkcji lub błędy w datach. Jeśli weźmiemy pod uwagę stare banknoty, ich wartość jest oczywista. Im starsza moneta, tym wyższa cena ma. Wszakże w starożytności obiegu monet był bardzo mały. Ponadto, w miarę upływu czasu, te banknoty są coraz mniejsze, a to sprawia, że są unikatowe.

Co wpływa na wartość monety

Jeśli weźmiemy pod uwagę rzadkie monety ZSRR, koszt ich jest zależna od wielu czynników. Wszystko zależy od tego jak wiele banknoty zostały wydane. Im mniej obiegu, tym bardziej cenne i rzadkie okaz. Wygląd: lepiej zachowana moneta, tym bardziej jest wartościowy. Jeśli to nie jest powszechnie używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, jej koszt będzie znacznie wyższy niż w podobnych odpowiedników. Te pieniądze są nazywane wśród kolekcjonerów torbie. Jeśli moneta jest ważne, aby uzupełnić konkretną kolekcję uzupełnia go w duchu lub czasu produkcji, jej koszt również wzrasta. Obecność małżeństwa lub skazy na bicie znacznie podwyższa koszt produktu. Takie przypadki są bardzo rzadkie, a zainteresowanie kolekcjonerów.

Rzadkie monety ZSRR 1961-1991 na posiadające szczególną wartość

Zebraliśmy ranking banknotów w zależności od ich wagi.

  • 10. miejsce zajmuje monety o nominalnej wartości 10 kopiejek z 1991 roku wydania. Odsetki dla kolekcjonerów jest fakt, że poszczególne egzemplarze zostały odtworzone na podstawie przeciwnika, który ma mniejszy promień. Z tego desyatikopeechnuyu rzadkość może pobierać 1 tys. RUB. 80. radzieckie monety nie mają szczególnego zainteresowania numizmatyków. Ich wartość wynosi nie więcej niż 250 rubli. Ale niektóre z monet 70 jest znacznie bardziej interesujące pod względem ich wartości.
  • 9. miejsce należy do 20 kopiejek w 1970 roku ceny monet ZSRR tego typu może wynosić od 3 do 5 tysięcy rubli, w zależności od ich bezpieczeństwo. Nie są one bardzo rzadkie.
  • Na miejscu 8 th na wartość monety jest 50 kopiejek. Zwolnić 1970 Nie jest również rzadkością, ale dla niej w kolektorach mogą być sprzedawane 4-5 tys. Rub. z dobrym wyglądem.
  • 7. miejsce zajmują 5- i 10-groszowe monety Radzieckiego w 1990 roku dwa rodzaje waluty zostało wybitych w tym roku, które praktycznie nie różnią się od siebie. Niewielka część edycji miał znak Mennicy Moskwie. Które mają wartość, ale dla ich kolektory można ustalić cenę od 5 do 9 tys. RUB.
  • Na 6 miejscu są monety o 10 kopiejek. wadliwa i rok produkcji od 1961 roku te monety wybite każdego roku i miał duży obieg. W związku z tym nie stanowią wielką wartość. Ale niektóre egzemplarze były wadliwe, a to cenne. Na przykład, COP 10. 1961 zawieziono na podstawie mosiężnych monet przeznaczonych dla 2 kopiejek. To samo można znaleźć w 10 kopiejek. 1988/89. Ceny dla monet ZSRR tego typu pod względem zasięgu dzisiejsze pieniądze do 10 tys. Rubli.
  • W 5 miejscu monet monety w 1970 jego rdzeń – stopu cynku i miedzi. Te 5 centów są rzadkie i drogie monety. Dla zaoferować 5-6 tys. Rub., A jeśli jest w doskonałym stanie, a 10 tysięcy.
  • 4-te powierza monetę 15 policjanta. 1.970. Rejestracja znaku jest takie samo jak to było w zwyczaju w tamtych czasach, ale numery 15 i 1970 ma o wiele większe niż zwykle. Podstawa jest ze stopu nikiel-miedź. Jego koszt 6-8 tys. Rub., Ile bezpieczeństwa może być przyzwoite i 12000.

przywódcy

Teraz zobaczmy co kolektory położy się przyzwoitą kwotę.

  • Zaszczytne trzecie miejsce Eksperci umieścić 10 rubli. 1991 Nominał: 10 rubli. Ten rok ma nowoczesny atrakcyjny wygląd i jest wykonany z wykorzystaniem dwóch metali. Na tej monety może pobierać do 15 tys. RUB. pod warunkiem, że jest dobry wygląd.
  • 2 miejsce – to jest 20 kopiejek. 1991 Główny obieg nie ma żadnej wartości. Ale niektóre mogą zauważyć Stempel drukowane stoczni. To właśnie te znaki są cenne i będzie wart aż do 15 tys. RUB.
  • Niekwestionowanym liderem jest moneta ½ grosza 1961 Moneta została wydrukowana po reformie walutowej. Ale okazało się, że mięta ich drogie, a odmówić. Został wydany tylko kilkadziesiąt tysięcy monet godności. Dlatego pół grosz jest bardzo rzadki i cenę osiągnie około 500 tys. RUB.

przez wydarzenia

Moneta okolicznościowa z okazji znaczącego zdarzenia lub datę, czasami również przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów. Ten rodzaj druku banknotów zaczęła się jeszcze przed rewolucją. Co do zasady, monety te były istotne w milionach egzemplarzy, co zmniejsza wartość monety. Za to mogą być sprzedawane od 10 do 80 rubli. To wszystko zależy od wyglądu. Ale, na przykład, dla banknotu do lecia ekspertów KL Timiryazeva 150 może zapłacić 2 tys. RUB.

Puszkin

Okolicznościowe banknoty 1961-91 roku mają wartość, jeśli są małżeństwem na monety mają gramatyczne lub błąd arytmetyczny. Dla takich monet można dostać około 30 tys. RUB. Na przykład, dla monety jubileusz wybity w 1984 roku Puszkina. Na nim, zamiast modelu roku 1984 jest wart 1985. Istnieją inne podobne przypadki z błędną datą, które są interesujące dla kolekcjonerów.

Rzadkie monety ZSRR 1961-1991 lat: wynik

Ci ludzie, którzy zbierają monety w jego Skarbonka, między innymi, można znaleźć rzadkie okazy wartości i często mają znaczną wartość. Jeżeli monety z wada lub małżeństwa z monet pokazałem w sklepie, a następnie, jeśli chcesz znać swoją wartość i wartość dla kolekcjonerów może być w specjalnych miejscach na monety w Internecie. Istnieją również katalogi monet do szczegółowych danych i wartości nominalnej można oszacować rzadką monetę i nauczyć się jej znaczenie w czasie.

pół wieku

Moneta „50 lat władzy sowieckiej” został wydany w 1967 roku i ma wartość nominalną 1 rubla. Stwierdzono również wydany inne kwoty pieniężnej po tej dacie, ale są one mniej znane. Historia stworzenia jest. W 1917 roku nie było rewolucji październikowej, która określana bolszewicy doszli do władzy. Pół wieku później – w 1967 roku – postanowiono uczcić to wydarzenie w specjalnej okolicznościowej monety bicia. Więc nie jesteśmy zainteresowani rubla. Jednak nie był sam. Stworzyliśmy całą serię poświęconą tej dacie. monet 10, 15, 20 i 50 centów zostały wyprodukowane. Chodziło o to, że co płacisz w rękach wszystkich obywateli i wszyscy będą pamiętać, że pół wieku znaczący wpływ w momencie szeregi. Na tym kończy się opisać najbardziej rzadkie monety ZSRR 1961-1991 roku.