854 Shares 3848 views

Jezioro Elton, Wołgograd regionu: odpoczynek i leczenie błotem leczniczym

Jezioro Elton znane od czasów starożytnych, nawet wtedy ludzie byli świadomi swoich właściwości leczniczych i jest regularnie wykorzystywany naturalnych usługi „Doktor” w celu poprawy ich zdrowia. Na początku XX wieku powstała tam sanatorium. Jest to ogromne jezioro sól, porównywalny tylko z Morza Martwego izraelskiej, w otoczeniu naturalnych krajobrazów pustynnych stepów. Muł borowinowe, solankowe i picia mineralne źródła są cenne zasoby medyczne.

Gdzie jest Lake Elton

To jest wschodnia część regionu Wołgograd, znajduje się niemal na granicy z Kazachstanem, w stepy Wołgi. głębokość jeziora jest dość mały, latem – nie więcej niż 7 cm, sprężyna może wynosić do kilku metrów. Obszar 152 tys. m. Szeroki zakres od lustrzanej powierzchni, do której kilka metrów, aby przejść na suchą sól skorupy. Wymagany poziom jeziora obsługuje 7 rzek. Na dole – wyjść źródeł solnych. Jezioro znajduje się 18 metrów poniżej poziomu morza.

kostiumy kąpielowe małe, że nie wypełnione wodą i solanką – oleista ciecz, gorzki smak słony. Jest nasycony roztworem soli, oraz makro i mikroelementów. Jezioro Elton ozdabia kolejną atrakcję – Góra Ulagan, która rośnie wysad.

Kolejną wielką cechą jest to, że zbiornik nie jest martwe jezioro w wodzie żywych glonów, które nadają jej różowy odcień.

Klimatyczne charakterystyka regionu

Jeśli masz zamiar odpocząć nad jeziorem Elton lub leczenie w sanatorium, należy zabrać ze kremów i olejków przed słońcem. Słońce pali, pali się niemal natychmiast, jak na twarzy i innych odsłoniętych częściach ciała. Wiatr niemal zatrzymał się, więc będzie użytecznym okulary sprawa. Decydują się tylko w dwóch kwestiach: ochrony przed ostrym słońcu i symulują kurzu. Różnica temperatur w dzień iw nocy czasu jest bardzo zauważalne, tak dzieje się w długą podróż, zaopatrzyć się w ciepłe ubrania, to jest przydatne, jeśli powrót w godzinach wieczornych.

Ciepło jest przenoszone na dysk, dlatego, aby wyjść z pokoju hotelowego, proszę przynieść kapelusz i dostaw wody pitnej. Jeśli masz choroby serca, należy zdecydować się na podróż na wiosnę lub jesienią, kiedy pogoda jest łagodna.

Obecnie ośrodek funkcjonuje 12 miesięcy w roku, średnia temperatura tutaj w zimie -11 stopni.

Dla fanów nowych doświadczeń

Naturalne piękno jest specyficzny, muszą się przyzwyczaić, zwłaszcza rosyjskich ludzi, którzy lubią wiatr w szczytach drzew i śpiewu ptaków. Tu nie znajdziesz ani jednego, ani drugiego. Jak już wspomniano, sąsiedztwo – goły step, w której znajduje się różowawy jezioro. Podjechać blisko do urządzenia nie jest zalecane ze względu na słone błota, w którym koła są Zrywka, dość dużą ilość łupów sól metalu i gumy. W słoneczny dzień jak oczy niewidomym od śniegu, a wieczorem, gdy słońca maluje jezioro Elton w magicznej grze czerwony, możliwe jest, aby docenić piękno tych miejsc.

Jest to prawdziwe królestwo soli. To ramki jeziorze w różnych kryształów. Są przypominający płatki śniegu, śniegu kapryśny: z ostrymi igłami, owalne, kostki. Istnieje poczucie jak aparat i poszukać bardziej interesującym kadrze. Sól tkwi w jej włosy, poczuła całą powierzchnię skóry, osadza się na ustach … jego najmniejsze cząstki wiatru jest stale dlatego wydaje się, że jest tutaj, że powietrze można spróbować.

Turystyka w celu poprawy stanu zdrowia

W tym celu nie jest sanatorium nad jeziorem Elton. Znajduje się on w odległości 6 km od jeziora, więc wszyscy turyści dostać procedurę w lokalnych kąpiele błotne. Amatorzy mocnych wrażeń mogą wybrać się na wędrówkę, aby dary natury w swoim naturalnym środowisku, lub skorzystać z codziennej rundy. Dwa razy dziennie na jeziorze opuszcza autobus, który przewozi skłonny do „dzikiego wannie”. Zalety tej trasy jest to, że jest tutaj, że pracujesz na wysoką temperaturę, a nawet specjalną atmosferę tych miejsc. Następnie przykryć solnej skorupie, musiał wrócić do wziąć prysznic.

Dla porównania: w ośrodku jest również dwa razy dziennie przynosi świeże błoto z jeziora. Stosuje się go w postaci zastosowania do ciała pacjenta, po czym owija się z polietylenu, i są pokryte płaszczem. Zabieg trwa 15-20 minut, a następnie można odwiedzić prysznicem (bez Gąbki i mydła). Ponadto, zgodnie z zaleceniami lekarza, to procedura potliwości: pacjent owinięty w kilku koców i podano do picia gorącej herbaty.

Nie tylko brud, ale także „woda” z jeziora jest także uzdrowienie. Rapa zalecane w leczeniu wielu chorób, a także lepszy efekt można osiągnąć, naprzemiennie solanki i błocie kąpieli. Do wyboru – skorzystać z obiektów ośrodka lub możliwość kąpieli w samym jeziorem.

Efekt terapeutyczny jest wynikiem

Rosjanie mają bardzo popularne jezioro Elton. Region Volgogradskaia znacznie bliżej Izrael, a leczenie można uzyskać jeszcze bardziej skuteczne, ponieważ zawartość soli przekracza 1,5-krotnie stężenie w wodzie Morza Martwego. Terapeutyczne błoto przyczyną podrażnienia receptorów skóry i naczyń krwionośnych. Organiczne kwasy, siarkowodór, substancje azotowe przenikać przez skórę do krwi, wpływa na narządy wewnętrzne.

Zanieczyszczenia naturalne źródło witamin, enzymów, hormonów i innych substancji biologicznie czynnych. Leczenie szlam w całości wpływają na całych organizmach nerwowy i endokrynne.

Magiczne błoto i solanką

Leczenie w Lake Elton setki pragnące każdego roku. Procedury przynieść znaczne ulgi i późniejsza terapia daje bardziej wymierne efekty. Dlatego też, w przypadku chorób przewlekłych ludzi praktykuje rocznego leczenia w miejscowym sanatorium.

O wysokiej osadu, siarczek, bromu szlam jest jednorodną mazisty masa podobne nieco tłuszczu. Przemywa zbyt trudne do zapachu siarkowodoru. Skorupa z mułu na korpusie pozostaje dobrze ciepło, który jest katalizatorem rozpoczęciem procesu odzyskiwania. Salt Lake Elton znany skład chemiczny błocie. Jest on obecny magnezu i chlorek sodu, bromu, jodu, magnezu i siarczan wapnia, krzemian wapnia, magnezu, glinu. Ponadto istnieje siarczku żelaza, krzemionka, substancje organiczne.

To dlatego, że ilość zanieczyszczeń Salt Lake Elton nie są już wykorzystywane do produkcji soli spożywczej. W związku z tym zachowała swój pierwotny wygląd, a dziś może być miejscem uzdrowienia dla wielu ludzi.

Rapa – to jeszcze bardziej zdumiewające substancja. Kiedy przyjeżdżają do jeziora, słone ciasto zaczyna się łamać pod stopami, i tonąć w błocie. Wystarczy, aby cieszyć się te odczucia mogą być przekazywane dalej. Istnieje już całkowicie odporna na zdzieranie ciężar osoby i jest pokryta oleistej cieczy, w którym pływak nierozpuszczone kryształy soli. W ciepłej pory całkowicie zanurzają się w formie soli, z trudem osiąga głębokość 10 cm, jednak stężenie soli jest tak, że zaczyna się je dalej na skórę. Bardziej wyważone kąpiele RPMA są dostępne w sanatorium.

Zawierają one wapnia i chlorek magnezu, siarczek magnezu, węglan wapnia i siarczan, substancje organiczne, brom i bor. W czasie kąpieli solankowej skóry zgromadzić małe kryształki soli, które nadal ich działanie terapeutyczne po zabiegu.

Korzyści dla zdrowia

Reszta na jeziorze Elton będzie przydatna dla wszystkich bez wyjątku. Wschodnia część tej tajemniczej akwenu jest najbardziej odpowiedni do pływania i cieszyć się widokiem. Leczenie jest podawana zgodnie z dowodów medycznych, ale ma korzystny wpływ na cały organizm. Aktywacja procesów metabolicznych, normalnego tworzenia krwi, zwiększenie odporności, wzmacnia układ nerwowy, poprawia stan skóry, większą skuteczność, normalne ciśnienia.

brud Eltonskaya jest podobne do tych uzyskanych z Morza Martwego solanką i 1,5 razy większe niż stężenie wody odżywczych. Wiele zauważyli wyraźne działanie bakteriobójcze. Mud Lake Elton stosowany w postaci zastosowań ogólnych i miejscowych. Są one stosowane do leczenia chorób stawów, kości i mięśni ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, układu pokarmowego, górnych dróg oddechowych. Choroby układu moczowo-płciowego (zarówno kobiet i mężczyzn) dobrze reagują na leczenie błotem. Ponadto Elton Lake – prawdziwy lekiem dla pacjentów z przewlekłymi chorobami skóry.

Przeciwwskazania do przejścia błocie

Pomimo szerokiego zakresu wskazań i niezaprzeczalnych zalet bogactwa Elton, przed podróżą do jeziora, aby skontaktować się z lekarzem. Jeśli pójdziesz na oficjalnej stronie ośrodka, można przeczytać entuzjastyczne recenzje. Jezioro Elton łatwo zdobywa serca ludzi, ale istnieją przeciwwskazania do leczenia, które należy wziąć pod uwagę:

  • Ciąża.
  • Wszelkie choroby ostrej fazy.
  • Choroby przenoszone drogą płciową.
  • Wszystkie choroby krwi w postaci ostrej.
  • Gruźlica.
  • Ciężkie nadciśnienia.
  • Każde krwawienie.
  • choroba psychiczna.
  • narkomania i alkoholizm.

Jeśli kąpiele błotne i RPMA nie trzeba używać dzisiaj, to nie znaczy, że nie można odwiedzić Elton. Jezioro oferuje leczenie w postaci czystego powietrza, słynnego pitnej wody mineralne źródła, jak również natury – cicha, bez pośpiechu, kojące.

Droga do Elton

Do Wołgograd można dojechać pociągiem, samochodem, samolotem. Opcje – dla każdego smaku i budżetu. W mieście można przesyłać do roweru albo kontynuować podróż samochodem. W rozległych stepów łatwo się zgubić, więc najlepiej jest trzymać się już znaną trasą. Jednym z nich jest droga przez wieś Wołgograd i Volzhsky Leninsk, ale jezioro jest słaba step drogowego. Druga trasa jest dłuższa, to przechodzi przez Wołgi, Nikolaevsk, Pallasovka, ale niemal cała droga jest utwardzona droga. Odważnie Idąc na wycieczkę do jeziora Elton! Jak się tam dostać, powiedz dowolny mieszkaniec, nawet jeśli błądzą.

Wycieczki po Parku Przyrody

Jednym z najbardziej popularnych usług – wynajem rowerów, które objazd okolic można wziąć. Zobacz tutaj jest co. Wycieczka rozpoczyna się zwykle od jeziora. Po wysłuchaniu opowieści o cudownych uzdrowieniach, turyści są wysyłane do góry Ulagan. Ta kopuła jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że składa się z soli, to jest w pełni zgodna z wysokością jamy jeziora. Ale to nie wszystko! Tutaj dochodzimy do skał powierzchniowych, którego historia zaczyna się od okresu jurajskiego, często z zachowanych okazów flory i fauny. Skamieniałości dawnych małżami można znaleźć tutaj na powierzchni, bez wykopu. Ta góra jest również interesujące i wspaniałe widoki na cały rezerwie.

Jeśli jesteś zainteresowany w geologii, można odwiedzić Grand Canyon, który znajduje się w pobliżu szczytu Ulagan. Ale zwykle zwiedzanie idzie wokół jeziora. Ciekawym zabytkiem kultury jest opuszczony soledobytchikov wieś, Stare Elton, który znajduje się na zachodnim brzegu. Tutaj można mówić o ciężkiej pracy mieszkańców, którzy mieli wyodrębnić i załadować cennym towarem, aby chronić się przed atakami koczowników i dostarczyć sól bez szwanku przez trudny stepowej ziemi. Stworzył placówkę, która służyła jako twierdza, chroniąc ludzi.

Stąd droga idzie na północ, wzdłuż koryta rzeki Jara. Urocze miejsce, z najbardziej niezwykłej scenerii. Nawet rośliny są nietypowe, dostosowane do słonej gleby i wody mineralnej. Może dlatego, że istnieje tak wiele rzadkich gatunków drzew i ziół, które nie występują nigdzie indziej. Co ciekawe, to słona rzeka ma ogromną różnorodność gatunków kaczek, tu nawet dźwigi szare.

Obowiązkowe atrybut wycieczki jest wizyta Diabelski Most. To już nie istniał w trakcie aktywnego produkcji soli na jeziorze, prawie 400 lat temu. Teraz pozostały tylko ruiny kamiennej zapory. Następnie trasa wiedzie wzdłuż rzeki Jara belki Botanicznego. To będzie interesujące dla znawców i miłośników botaniki i dla niewtajemniczonych turysty jest tylko krzaki i trawa. Rośnie tu około 400 gatunków roślin. Wśród nich można znaleźć drzew – jabłonie i kruszyna; Krzewy – owoce tarniny, dzikiej róży, jeżyny. Interesujące rzadkich gatunków, które znajdują się na zboczach. To tulipanów i irysów, migdały, szparagi, waleriana, wrotyczu, estragon.

Jeśli masz szczęście wystarczy, aby móc fotografować owady wymienione w Czerwonej Księdze. Ta długonoga Krawczyk, żupałkowate cętkowane.

Spacer w słońcu daje o sobie znać, a turyści poruszają się w kierunku długo oczekiwany Smorogdinskogo źródła mineralne. Skład wody przypomina słynne źródła wody w Kislovodsk, choć smak nie jest używany do nie podoba.

Tutaj miłośnicy imprez kulturalnych można zostawić rowery i przejść się w Muzeum Etnograficznym. Jest ona wyjątkowa przez fakt, że tworzy i utrzymuje jednego człowieka, nauczyciela historii. To cztery budynki znajdują się w pobliżu. Pierwsze rozmowy o rosyjskim stylu życia. Ten barak, oczyszczone wszystkie tradycyjne kanony. W pobliżu znajduje się Jurta kazachska, pokazując życie koczownicze ludzi. Drugi Jurta – jadalnia, tutaj na porządku serwowane z prawdziwym dastarkhan beshbarmak baursaks i pyszne herbaty. Czwarty dom – muzeum górnictwa soli.

Prowadzi objazd założyciela muzeum, historyka, który zna i kocha swoją ziemię. Powie ci wszystko co chcesz wiedzieć o Lake Elton. Region Wołgograd – prawdziwa pasja do tego entuzjastycznego człowieka.

Widziany Eltonskogo Parku może być prawdziwą przygodą, pełen nowych doświadczeń, a urlop rodzinny budżet. kąpiele lecznicze poprawy stanu zdrowia, doprowadzi do normalnego układu nerwowego. To miejsce jest idealne, aby spędzić czas przyjemnie i korzyść.