723 Shares 9822 views

Ziemniaki pieczone z mięsem

Ziemniaki są produktem, którego nikt nie może zdziwić. Przybywając do nas pewnego dnia z Ameryki ten warsztat stał się naprawdę rodzimym. Ale co jeśli nadal chcesz się zdziwić? Świetnym sposobem na to jest gotowanie ziemniaków pieczonych mięsem. W tym połączeniu smak ziemniaków ujawni się w nowy sposób. Więc specjalnie dla Ciebie publikujemy przepis na gotowanie ziemniaków z mięsem.

W celu wypieku tego naczynia potrzebny jest następujący zestaw produktów:

1 jajko, wieprzowina – 500 g, masło – 200 gramów, skrobia – 1 łyżka, ser – 200 gramów, ziemniaki – 500 g, cebula – 1 cebula, majonez, przyprawy i sól do smaku.

Wieprzowina powinna być cienka plastry. Pamiętaj, aby sól solą i przyprawami posmakować, a następnie rozlać mięso specjalną mieszaniną. Składa się z jajka, 1 łyżki majonezu (jadalnia naturalnie), 1 łyżeczka skrobi. Mięso należy pozostawić w tej mieszaninie przez 2 godziny – niech się marynuje.

W tym czasie gotować ziemniaki, pokroić na kawałki (średniej wielkości).

Przygotowujemy patelnię: najpierw lejemy na niej kawałki masła, druga warstwa jedzie do drugiej warstwy – ziemniaki, trzecia – warzywa na smak, marchewkę lub paprykę. Wykluczyć z listy możliwych warzyw ogórki – podczas pieczenia nie są bardzo smaczne. Powyżej warzyw – cebula w plasterkach z pierścieniami. Następnie delikatnie połóż marynowaną wieprzowinę. Jako dodatkową warstwę można ponownie użyć pierścieni cebuli. Przygotowujemy przyszłe ziemniaki, pieczone mięsem, w piekarniku przez 20 minut.

Potem wyjmujemy się i posypujemy tartym serem. Następnie umieść szalkę w piecu przez kolejne 15 minut, aby ser mógł się stopić. Naczynia serwowane jest do stołu w gorącej formie, można go zalać ketchupem.

Jest jeszcze jedna opinia na temat gotowania ziemniaków z mięsem. Wiele pieczenia ziemniaków i mięsa oddzielnie. Ale w tym przypadku ziemniaki i mięso nie będą już daniami. Ziemniaki będą działać jako przyprawa. I tu wszystko jest odwrotnie: ziemniaki pieczone z mięsem – to jest jeden pełnoprawny produkt.

Więc teraz pokażemy Ci drugi sposób na przygotowanie tego potrawy, które często błędnie nazywają mięso po francusku. Warunkowo można ją nazwać "asortymentem mięsa", ponieważ zawiera w składzie mięso różnych zwierząt, a mianowicie: jagnięcina, wołowina i wieprzowina. Do przepisu potrzebujesz: 300 gramów wołowiny, 300 gramów jagniąt, 300 gramów wieprzowiny. 5 żarówek o dużych rozmiarach, kilogram ziemniaków, tłuszczu wieprzowego do wypieku, 1 marchewka. Przyprawa, sól i czosnek – smak i pragnienie. Dodać wino do naczynia lub nie – to twoja decyzja, nie jest to obowiązkowy przedmiot. Jeśli zdecydujesz się napełnić, potrzebujesz około pół litra.

Zaczynamy gotować ziemniaki pieczone mięsem, czyszcząc warzywa. Następnie wycinać wszystkie składniki w dużych kawałkach. Po przecięciu, dodać składniki do dużego garnka, posmarować solą, sezonem i pozostawić na noc, tak aby mieszanina była dobrze marynowana. Następnie umieść zawartość patelni na blasze do wypiekania równomierną warstwą i włóż naczynie do pieczenia.

Przy okazji, jeśli lubisz ziemniaki z skorupą w postaci żetonów, to musisz je pod mięso. Jeśli przeciwnie, wolisz miększą wersję ziemniaków, a następnie umieścić ją na górze.

Podaj potrawy w gorącej formie. Pamiętaj, że naczynie boczne nie jest potrzebne. Chociaż ziemniaki pieczone mięsem, w niektórych przypadkach są suche. Ta wada może zostać skorygowana, jeśli przygotujesz sałatkę świeżych warzyw i podaj jej wraz z daniem głównym.

Alternatywnie można używać majonezu. Jeśli Twoje naczynie jest pełne majonezu, nie będzie tak suche. Niektórzy przyprawiając o ziemniaki z mięsem używają sosu serowego, przygotowywanego niezależnie. I masz wszelkie prawa do uzupełnienia naszej receptury ulubionymi produktami: fantazjować i tworzyć arcydzieła kulinarne!

567 shares 7468 views
83 shares 1651 views
547 shares 2948 views