693 Shares 2666 views

Żeberka w multivarka: jak przygotować soczyste i smaczne mięsa

Możliwość gotowania wieprzowiny – bardzo przydatna umiejętność. Po tym wszystkim, z mięsa dobrze współgra z każdym danie, smak i doskonałą jakość przygotowanych potraw. Dzisiaj, kwestia jak gotować wieprzowe żeberka łatwo rozwiązać. Z Multivarki sobie z tego dania niemal każdego. Można spróbować gulaszu lub pieczeni, z przystawką lub bez.

Żeberka z ziemniaków

Jeśli chcesz upiec mięso, ale nie wiem , jak gotować żeberka w piekarniku, należy ten przepis. Weź dwie żarówki, kilogram żeberek, cztery lub pięć ziemniaki, dwie łyżki masła i świeżym koperkiem. Cebulę drobno cięte, jak to możliwe i gotować ją w trybie „pieczenia” przez dwadzieścia minut. Umieścić na nim żeberka i gotować 50 minut, obracając od czasu do czasu. Sól i pieprz to najlepiej na kwadrans przed końcem gotowania. Umieścić gotowanego mięsa i umieścić w misce z ziemniakami z masłem. Doprawić solą, dodać zioła, czosnek i trochę masła. Włącz tryb „pieczenia” przez 45 minuty. Podawać z pre-gotowane żeberka i sałatką ze świeżych warzyw.

Żebra miodu wieprzowe w multivarka

Aby uczynić tę potrawę trzeba będzie oryginalną kilograma wieprzowiny, łyżkę miodu, dwie pomarańcze, trzy łyżki sosu sojowego, kilka ząbków czosnku, pół szklanki wody, sól i przyprawa do wieprzowiny do smaku. Przemyć żebra suche ręczniki papierowe i podzielić przez poreberya. Wycisnąć sok z połowy pomarańczy naczyniu, dodać sos sojowy, mielone czosnek i miód. Jeśli cukier miodem, stopić je w kąpieli wodnej przed dodaniem sosu. Wszystko dobrze wymieszać i marynować w sosie żeberka. Trzymać je na zimno potrzeba co najmniej kilka godzin, ale lepiej – przez całą noc. Umieścić w multivarku gotowanego mięsa, dodać wodę i włączyć tryb „hartowanie” za godzinę. Po upływie gotowania, przełączyć się na tryb „pieczenia” urządzenie i gotować żeberka w multivarka dopóki nie pojawią się złotą skórkę. Jest bardzo smaczne i unbanal danie z pewnością będzie popularny na biurku.

Marynowane żeberka w multivarka

Ten przepis pozwala uzyskać bardzo soczyste i aromatyczne to znaczy, że jest ono odpowiednie zarówno swobodnej restauracji, jak dla tabeli świątecznej. Przygotować żeberka w multivarka ze specjalnej marynacie. Będziesz potrzebował 700 gramów żeberka, 100 g cebuli, kilka pomidorów, 100 g suszonych śliwek, przyprawy, sól, sok z cytryny. Wieprzowinę umyć, wysuszyć i pokroić na duże porcje. Pieprz i sól, wlać sok z połowy cytryny. Oddzielnie, przygotowuje marynaty. Dla niego, drobno posiekać pomidory, śliwki opłukać i pokroić na pół, posiekać cebuli. Dodaj warzywa i suszone owoce, mięso, dokładnie wymieszać i przesłać w zimnie przez pół godziny. Następnie umieścić wieprzowe w multivarku, ustawienie trybu „pieczenia” i gotować przez około czterdzieści minut. Po ukończeniu najlepszych żeber Flip i włączyć w tryb „pieczenia” jednostki przez kolejne dziesięć minut. Danie jest gotowe do podania.