688 Shares 4094 views

Snowberry biały – idealny roślin dla miast

Śnieguliczka biała – roślina należąca do rodziny wiciokrzew, Symphoricarpus Starego. Uznaje się kolebką zachodniej części Ameryki Północnej. W jednym miejscu mogą rosnąć przez dziesięciolecia bez uszczerbku dla kwitnienia i owocowania. Dobrze tolerowane zagazowanych i zadymienie, od dawna sadzone w pobliżu parkingów i stacji benzynowych.

Śnieguliczka biała – szybko rosnący krzew, gałęzie, z których osiągnąć wysokość 1,5 m Wzrost był korzeń jest tak obfita, że jeśli jest to dozwolone, aby szybko nauczyć się kilku metrów średnicy .. Pędy jego cienkie, pionowe lub lekko pochylona. Układ korzeniowy grube, lecz pozorne. Liście naprzeciwko siebie, mają prostą jajowaty kształt z zaokrąglonymi krawędziami w jednym kawałku. Ich długość około 6 cm, zielony kolor od strony górnej, dolnej – niebieski. W czasie jesieni, długa one zmienić kolor i zachować pędów.

Kwitnie od lipca do września, dzwon-zielono-różowo z małych niepozornych kwiatach, zebrane w gęste kwiatostany racemose, zlokalizowanych na końcach pędów. Są one interesujące dla pszczół. Na pędach mogą być zarówno kwiaty i owoce. Jagody kulisty wosk biały, o średnicy nieco mniejszej niż 1 cm, niejadalne. Mają nieprzyjemny smak, nie są trujące dla dorosłych. Jednak u dzieci może powodować wymioty, zawroty głowy i czasami omdlenia. Jagody są utrzymywane na pędach przez całą zimę, dając elegancki wygląd Bush. Oto on, Snowberry biały. Zdjęcie pokazuje mu, jak również możliwości wykorzystania swojej oryginalnej, trwałe dekoracyjny wygląd owocu.

kististy Snowberry (jak to się czasem nazywa) – roślina jest mało wymagające, odporne na zimno, odporna na suszę. Można go dostosować do każdej glebie, w tym skalista. Równie dobrze rośnie w pełnym słońcu i półcieniu. Dorosły roślina nie wymaga podlewania, ale jest wrażliwy na stojącej wody.

Dobrze tolerowane krzewów przycinanie. Snowberry w pierwszych 2 latach życia dorasta do 1 m, zaczyna kwitnąć i owocować w trzecim roku. Zaskakująco wiele osób często nie pamięta, co kwiaty patrzeć, nawet jeśli codziennie przechodzą przez ten zakład. Ale korzyści nie pozostają niezauważone. To właśnie z tych krzewów są uprawiane. Gałązki z owoców mogą być stosowane w kompozycji z suszonych kwiatów.

biały Snowberry tętnienia nie jest trudne. Można tego dokonać poprzez podzielenie krzew, odrosty boczne (pędy), zielone sadzonki i nasiona. Jeśli wybierzesz drugą opcję, nasiona potrzebują stratyfikacji. Ponadto, mogą one być sadzone przed zimą. Musisz wybrać się do gorącego powstaje podczas półcieniu. Siew najlepiej jest wykonywać w październiku, nie dużo materiału pogłębia. Przed zamarzaniem pożądane szkicu ściółce, śnieg i później.

biały Snowberry mogą być wykorzystane jako zabezpieczenie, jak krzewy szybko rosną i tworzą gęste zarośla. Cięcie zbyt dużo, łatwo kontrolować szerokość przestrzeni. Wygląda świetnie w jednym sadzenia, aw połączeniu z innymi roślinami. Może być uprawiana pod drzewami, tworząc z ich zielone liście pozytywnej kontrastu.

Umieść na swojej stronie (a jeśli nie, to dom) Snowberry biała, zimna zima będzie zadowolić jagody oczu, przynosząc sprężynę.