249 Shares 4221 views

waga do wzrostu u mężczyzn i kobiet – czynniki sukcesu i zdrowia

Aby czuć się komfortowo, osoba musi monitorować nie tylko ich wygląd, ale także na wadze, ponieważ dodatkowy ciężar prowadzi do zaburzeń narządów ciała, poprawić ogólną zmęczenie i nerwowość. Jest to nierozsądne, aby dostosować swoją wagę, zgodnie z którymi wszelkie wspólne standardy i normy, ponieważ masa ciała ludzkiego zależy od wysokości, typu budowy ciała i wieku. Istotną rolę odgrywają czynniki genetyczne. Na przykład, jeśli w wyścigu cały mały i krępy, mało prawdopodobne, aby osiągnąć dowolną metodę modeli postaci.

waga do wzrostu u mężczyzn i kobiet zależy od ich ciała. Istnieją trzy typy: normostenicheskoe, giperstenicheskom i asteniczny konstytucja. Określa się ją zgodnie z indeksu Solovyev, co oznacza długość obwodową cienkiej nadgarstka umieszczenia wskaźnika grubości kości u ludzi, a zatem ich mas. Kiedy normostenicheskaya budowa ciała główny rozmiar ciała jest proporcjonalna do odpowiednich notatek i stosunek wagi i wzrostu u mężczyzn i kobiet. Solov'eva indeks w tym przypadku wynosi 18-20. Przedstawiciele hypersthenic ciała indeksowanie Sołowiow powyżej 20. Są powiększone wymiary bocznych korpusu i ludzie tacy są kości typu. Główne udziały ciała nie obserwuje się proporcje między szerokości barków i długości nogi. Masa wysokości zarówno u mężczyzn jak i kobiet asteniczny typu (wskaźnik Solovyov najmniej 18) Różne wydłużenia głównych wymiarów. Tacy ludzie uzkokostny ich długiej szyi i kończyn, kości i cienki, z reguły słabo rozwiniętych mięśniach. W celu określenia wagi zgodnie z przepisami konstytucji, specjalnej tabeli wagi i wzrostu kobiet i mężczyzn. Zakres wzrostu przedstawiono w to – od 157,7 do 193 cm.

Prawidłowa relacja wzrostu i wagi u mężczyzn wpływa Współczynnik ilości tłuszczu w odniesieniu do masy kości i mięśni. Jest ona obliczana z użyciem indeksu Quetelet, to jest dla niego, aby ocenić możliwość otyłości i braku masy. Do jej wyliczenia niezbędna jest podzielenie całkowitej masy ciała na wysokość w metrach kwadratowych. Uważane za normalną masą o indeksie Ketle od 18,5 do 19,5. Wzrost jest wskaźnikiem nadwagi i otyłości pewnym etapie, a ich spadek – brak masy i ewentualnego niedożywienia.

Przy obliczaniu prawidłowej masy ciała, należy pamiętać, że wraz z wiekiem ciężar normalny człowiek za wzrasta. W celu określenia wagi w zależności od wieku tabeli znajduje się waga i wysokość kobiet i mężczyzn. Ponadto ciężar właściwy może być obliczona za pomocą różnych wzorów i metod. Z najbardziej popularnych – wskaźnik masy ciała i wzrostu wzorze Brock. W tym przypadku, wzrost w centymetrach na 110 osób odlicza, a po 40 latach od -100 do 40 lat. Obliczenie tego wzoru jest bardzo przybliżone, ponieważ pomija się czynnik ciała, na przykład efekt kości w stosunku do całkowitej masy.

Stosunek wagowy Wzór i wzrostu, oczywiście, jest najprostszym sposobem obliczania, w rzeczywistości w celu określenia obecności dodatkowego kilogram może być grubość fałdy tłuszczu na ścianie jamy brzusznej powyżej pępku. W nieobecności objawów grubości otyłości powinna być 1-2 cm.

Należy pamiętać, że idealna waga to taka, która pozwala czuć się zdrowe i udane. Jeśli zauważysz, dyskomfort w doznaniach ciała, przede wszystkim spojrzeć na zdjęcia i zapamiętać, w jakim okresie życia czuć się komfortowo, a co związek, czy to twoja waga i wysokość. Jeśli kilka dodatkowych kilogramów nie przeszkadza żyć, należy rozważyć, czy należy je zresetować i jednocześnie wystawiać ciała na stres. Dążenie do idealnego duch nie zawsze jest w stanie poprawić zdrowie i samopoczucie.