363 Shares 9334 views

Co wskazuje na to, że małżeństwo nie potrwa długo?

Kiedy golfista Lee Trevino był żonaty po raz pierwszy, rozwód stał się absolutnym zaskoczeniem dla niego. I to po 18 latach małżeństwa. Oto jak złamać parę trwałej nieobecności jednego z małżonków. Pan Trevino ma teraz 77 lat, a on pamięta o swoich złych doświadczeniach ze szczyptą humoru. Z drugą żoną, Claudia Bove, żył szczęśliwie przez 23 lat. Wiele rozwiedzeni ludzie mówią o swoich doświadczeniach z filozoficznego punktu widzenia. Ale dla tych, którzy nadal nie może wyleczyć stare rany psychiczne, ten wątek pozostaje tabu.

To samo odnosi się do prawników i prawa rodzinnego. Wiele z nich ma swoją pracę bardzo powściągliwy. Nie czują, że są one pomagać swoim klientom w sposób pozytywny. Rzeczywiście, rozwód – to dramat, towarzyszą skandale, oskarżenia i kłótnie. Dlatego, prawnik rodziny oprócz umiejętności prawnych, trzeba mieć umiejętności psychologa. Dlaczego połowa małżeństw kończy się rozwodem? Wola losu, powody, które wpłynęły na separację, znany wielu prawników. Ludzie mówią tak: uprzedzony – czyli uzbrojony. Chcesz wiedzieć, co wskazuje na rozłam w związku?

Cisza (zarezerwowane komunikacja)

Jest oczywiste, że silna małżeństwo opiera się na dialogu produkcyjnym. Małżonkowie jest bardzo ważne, aby rozmawiać ze sobą, w tym w celu rozwiązania problemów. Dlatego milczenie nie zawsze jest złotem. Kiedy komunikacja jest na spadku lub w związku jest coraz bardziej zaznaczone w formie konfrontacji zimnej wojny, małżeństwo ma pęknięty. Tym bardziej wskazane cisza, tym szybciej partnerzy w duszach zniewaga kiełkować.

całkowita kontrola

Stara się kontrolować swojego partnera, niezależnie od sytuacji jest również alarmujący dzwonek dla relacji. Wiadomym jest, że małżonka, z tendencją w kierunku całkowitej kontroli, niepoprawny. Nigdy nie da się zwyczaj aby monitorować sytuację i nim zarządzać. Dlatego oczywiste jest, że drugi partner, małżeństwo to prawdziwy test na poziomie psychologicznym. W tym przypadku, w toku są jakieś sztuczki: odmowa dostępu do pieniędzy, przeglądanie książki telefonicznej, a nawet współpracę z detektywów. I tylko anielska cierpliwość „ofiara” może utrzymać małżeństwo na powierzchni przez jakiś czas.

wciągająca zachowanie

Teraz mamy do czynienia z formą zachowania destrukcyjne, w którym dana osoba stara się uciec od rzeczywistości, zmiany stanu psychicznego. To może być uzależniony od alkoholu, środków odurzających, hazardu lub innych objawów kompulsywnych zachowań.

Alkoholizm i narkomania są uleczalne, choć trudne. Niemniej jednak, wiele osób nie uważa się za chorych i nadal niszczą siebie i swoje relacje z wewnątrz.

Brak koordynacji w sprawach finansowych

Idealnie, wszelkie problemy i zobowiązania finansowe są omawiane partnerzy przed ślubem. Jednak w realnym życiu para zaślepiony miłością i myśleć o dobro długoterminowej rodziny w świetle niepewnej przyszłości. W pewnym momencie, zasłona opada z jej oczu, a szare dni przychodzą z problemami krajowymi i finansowych. Jednym z partnerów (i to niekoniecznie kobiety) może być fatalny rozrzutny. Niektórzy ludzie mają swoich zobowiązań kredytowych wobec banków, ale para nie wiedziała. Gdy oszustwo zostaje ujawnione, całkowicie podważa zaufanie, które staje się przyczyną rozwodu.

Brak wspólnych interesów

Wszyscy wiemy, że przeciwieństwa się przyciągają, ale nie wiem co to jest, co do zasady, nie na długo. Natura pozwoliła ludzie się zakochać w celu odtworzenia zdrowego potomstwa. Jednak żaden psycholog nie gwarantuje, że zupełnie różne osoby mogą być interesujące ze sobą od wielu lat. Jeśli partnerzy nie mają wspólne interesy, ich małżeństwo będzie trudno utrzymać się na powierzchni, nawet w obecności wspólnych dzieci, majątku i zobowiązań finansowych. Kiedy małżonkowie mają inny temperament, różnych typów osobowości, patrzą na świat w zupełnie innymi oczami. Zbyt duża różnica w interesie tworząc ogromny dysonans. W tym przypadku, partnerzy często spędzają czas z dala od siebie, a nie razem.

poczucie oddalenia

Czasami małżonkowie mają skłonność do przeżywania emocji polaryzację. W tym samym czasie, są one całkowicie zadowolony, a niektóre z nich mogą stać się przygnębiony. Jeśli ten wzór powtarza się często, jest to korzystne relacje. Po pewnym czasie, partnerzy sobie sprawę, że nie mogą bez siebie żyć, a wszystko zostanie ponownie regulować. Ale jeśli poczucie alienacji nie przejdzie, to dzwonek alarmowy i ostatecznie negatywne uczucie tylko wzrośnie. Zauważ, że wiele z tych powodów, które już wspomnieliśmy wcześniej, może sprowokować alienację.

Gdy praca jest najważniejsza

„Rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu” – to aksjomat szczęśliwych par. Ale gdy jeden z małżonków nagle staje się pracoholikiem, powinien zaalarmować inne partnerki.

Jak już wiemy, owocna komunikacja jest niezbędna dla każdej pary. Ale jeśli oni rzadko widywać i rozmawiać mało, w tym przypadku, znacznie zwiększa szanse na rozwód.