341 Shares 7849 views

Testowanie oprogramowania: od czego zacząć

Testowanie oprogramowania – to dla takiego zawodu? Co jest jego istotą? I o ile jest to istotne w dzisiejszym świecie? Wszystkie te pytania są całkiem właściwe, ponieważ dzisiaj zawód branży IT są jednymi z najlepiej zarabiających na rynku pracy. Nie wspominając o tym, że rozwój tych dyscyplin zapewnia stabilną przyszłość dla człowieka.

Testowanie oprogramowania: co to jest

Obecnie większość urządzeń elektronicznych działa poprawnie tylko z wbudowanym w tych programach. Są zaangażowani w pisanie programistów wszystkich rodzajów i poziomów kształcenia. I wierzcie mi, ich liczba jest naprawdę zapiera dech w piersiach. Tak, codziennie tworzy ponad tysiąc programów: od prostych kalkulatorów, a kończąc na sztucznej inteligencji do urządzeń high-tech.

I jak w każdej produkcji, produkt nie może być wydany do mas, z góry bez sprawdzania wad. Tak, tester oprogramowania (software) – to osoba, która jest zaangażowana w program badań terenowych. Jednak może on być stałym pracownikiem spółki, pracuje jako wolny strzelec.

Dlaczego testery programy

Przy tworzeniu programów przy użyciu różnych języków programowania. Może to być C ++, JavaScript, Python, i tak dalej. Po produkt jest gotowy, to przede wszystkim kontroli przez autora. Ale ponieważ on jest twórcą programu, to nie zawsze jest w stanie obiektywnie ocenić jakość produktu. Nie wspominając o tym, że może on po prostu nie mieć wystarczająco dużo czasu na modulację wszystkich możliwych sposobów jego stosowania.

I właśnie na tym etapie przychodzi do testerów zabaw. To on dba o wszystkich operacjach związanych z weryfikacją nowej aplikacji. Jednocześnie, w przeciwieństwie do programista, tester nie ma dostępu do kodu. Oznacza to, że czuje się jak w prostej aplikacji i użytkownika rzadko obdarzone specjalnymi przywilejami.

Do głównych zadań programu testera

Testowanie oprogramowania – jest to zawód, który wymaga dokładnego podejścia do biznesu. Nie można pracować na pół siły, jak to będzie z pewnością wpływa na reputację specjalisty. Jeśli chodzi o same obowiązki, składają się z następujących elementów:

  1. Tworzenie planu testów. Testowanie oprogramowania należy myśleć z wyprzedzeniem wszystkie aplikacje i scenariusze użycia do ich odtworzenia. Jednocześnie bardziej doświadczonym specjalistą, tym szybciej można go określić najbardziej niebezpieczne czynniki aplikacji.
  2. Testowanie oprogramowania w celu zapewnienia, za pomocą specjalnych narzędzi zautomatyzowanych. Podobnie jak w przypadku każdego innego mistrza w tester posiada własne narzędzia do optymalizacji i przyspieszenia prac. Są uniwersalne, a mimo to wymaga uprzedniej rozwoju i praktyki.
  3. Właściwa i systematyczna opis stwierdzonych problemów i wad. Najważniejsze jest to, to nie wystarczy, aby zidentyfikować błąd. Ponadto konieczne jest, aby wiedzieć, jak sporządzić protokół pracy, więc programista mógł zrozumieć, ze względu na to, co nie powiodło się, a jaka część jego wniosku winę za to.

Należy zauważyć, że dość często testerów łączą się w małych grupach. Przede wszystkim konieczne jest, aby przyspieszyć czek lub zrobić to lepiej. W tym przypadku praca może być równomiernie wśród wszystkich pracowników. Na przykład, niektóre zostaną zajęte przez interfejs aplikacji, te ostatnie będą szukać błędów w obliczeniach, a trzeci – do symulowania najbardziej niebezpieczny scenariusz do programu.

wykształcenie zawód

Testowanie oprogramowania może być ktoś, kto jest dobry „przyjaciół” z nauk ścisłych. Idealnie, to lepiej mieć wykształcenie programisty, lub przynajmniej zrozumieć podstawy pisania aplikacji. Na podstawie tego, co jest szczególnie dobry dla tych, którzy uczą specjalności IT. Po pierwsze, to pomoże zdobyć doświadczenie i patrzeć na cudzych prac, a po drugie, przyniesie dodatkowy dochód, który jest również dobre.

Jednak, aby zostać testerem oprogramowania jest możliwe bez specjalnego wykształcenia. By tak rzec, aby dowiedzieć się wszystkiego na siebie. Na szczęście dzisiaj nie jest problemem, ponieważ sieć ma wiele pól informacyjnych, które mogą wykazać wszystkie subtelności tej pracy.

Ponadto, można spróbować swój los i próbować dostać się na przygotowanych seminariów, które odbywają się w wielu organizacjach, które produkują oprogramowanie. Na przykład, firma GlobalLogic okresowo prowadzi szkolenia specjalnie dla testerów. Ponadto, po ich ukończeniu, człowiek może stać się jednym z jej pracowników, a następnie rozpocząć pracę w swoim stanie lub zdalnie jako freelancer.

Jakie umiejętności powinien mieć szanujący eksperta

Testowanie oprogramowania bez doświadczenia może znaleźć pracy, ale ekspertem, który nie zna podstaw – nigdy. Jednak to, co oni są podstawy zawodu? W jaki sposób bogactwo wiedzy powinien mieć każdy szanujący się tester?

  • Po pierwsze, osoba musi być zaznajomiony z podstawami programowania, aby móc konkurować na rynku pracy.
  • Po drugie, konieczne jest, aby pamiętać, zasady budowy i zarządzania systemem operacyjnym oprogramowania.
  • Po trzecie, nauczyć się pracować ze standardowymi bazami danych.
  • Po czwarte, uczyć się specjalnego języka zapytań SQL, bez którego nie jest już dzisiaj.

Ponadto, tester musi być biegły w języku angielskim, ponieważ dominuje w świecie programowania. Co więcej, z biegiem czasu, będziemy musieli przynieść poziom podniósł się do ideału, i zbadać wszystkie zawiłości stylu technicznej.

Rozwijanie umiejętności praktycznych

Niech testerów bez doświadczenia – to jest zupełnie normalna rzecz, nadal przyzwoity projekt takiego specjalisty jest mało prawdopodobne, aby podjąć. Dlatego studiowanie podstaw zawodu, konieczne jest, aby zrobić rozwijać praktyczne umiejętności i pozytywne opinie.

Aby to zrobić, przejdź do jednego z miejsc, które zapewniają pracę dla freelancerów. Każdego dnia jest określone więcej niż kilkanaście propozycji dotyczących wydajności aplikacji testowej. Jednocześnie istnieje wiele zleceń dla początkujących, którzy nie wymagają doświadczenia zawodowego lub specjalnych umiejętności w programowaniu.

Tak więc, na miesiąc lub dwa może zrobić duże postępy w ich działalności i zarobić pewną renomę. Jedyną wadą jest to, że takie zlecenia są często źle opłacani. Ale to będzie musiał zaakceptować, bo w przyszłości może przynieść takie pozbawienie znacznie bardziej lukratywnych zleceń, które będą płacić za wysiłek z nawiązką.

Gdzie szukać pracy lukratywny

Więc powiedzmy, że jesteś doświadczony tester oprogramowania: jak rozpocząć poszukiwania obiecując pracę? Cóż, pierwszą rzeczą jest, aby zobaczyć reklamę w trybie online giełdach pracy i forach programowania. Okresowo, nie natknąć się dobrych ofert, które mogą generować stały dochód.

Nie należy jednak liczyć na szczęście sam. Jeśli masz doświadczenie i dobrą pracę, można złożyć kilka wniosków w firmie IT. Podręcznik miłości aspirujących specjalistów, a zatem taka inicjatywa może przynieść owoce. Zwłaszcza, jeśli celem tych firm, które produkują wysokiej jakości oprogramowania.

Jeżeli stałe miejsce na tym etapie nie prowadzi, to możesz stać się freelancer. Przeprowadzono również tester oprogramowania zdalnie pracować w domu, w stanie zarobić co najmniej w pełnym wymiarze czasu kolegów. Jedyną różnicą jest to, że zamiast jednego pracodawcy będzie kilka.

Plusy i minusy zawodu

Dla tych, którzy kochają nauki i nowoczesnych technologii, handel ten wydaje się bardzo ekscytujące i interesujące. Po tym wszystkim, na co dzień mają do czynienia z nowego produktu, który wkrótce będzie w stanie radykalnie zmienić świat technologii informatycznych. Ponadto praca jest uważana za bardzo prestiżowy, i wyklucza wszelkie ćwiczenia.

Ponadto, wiele są zachęcani przez fakt, że ten zawód jest równie dobrze nadaje się zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Co więcej, może być ostatnią deską ratunku dla tych, którzy z powodu problemów zdrowotnych nie może dostać więcej ciężkiej pracy.

Istnieją jednak wady. Najważniejszym z nich jest wysoki poziom konkurencji spowodowane przez niedobór wysoko płatnych zleceń. Należy również zwrócić uwagę na punkt, że tester przez bardzo długi czas przy komputerze. Nie tylko siedzi za nim, i całkowicie wchłaniany, co dzieje się na ekranie. Ze względu na to, z biegiem lat mogą mieć problemy ze wzrokiem, które są bardzo nieprzyjemne.

odszkodowanie

Trudno wywnioskować średnią arytmetyczną testowanie oprogramowania wynagrodzenie. Wynika to z faktu, że to zależy od tego, jak szczęście specjalisty. Tak, można przyjąć jedno zamówienie na 10 tys. Rubli, i uczynić go przez tydzień, ale można dostać pracę przy 20 tys. Rubli, a nie bić go na cały miesiąc.

I jeszcze możemy z całą pewnością powiedzieć, że dochód z testera początkującego waha się między 10-15 tys. Miesięcznie. Doświadczony fachowiec może zarobić te same pieniądze dwa razy szybciej. Pracownik prestiżowej kancelarii i nie pobiera około 40-45 tys. Rubli.