355 Shares 9334 views

Zaoszczędzić na zużyciu wody: wskazówki oszczędzania wody

zasoby naturalne nie są nieograniczone. W szczególności odnosi się to do wody, bez której życie współczesnego człowieka jest nie do pomyślenia. Na tle stale rosnących cen mieszkań oraz usług komunalnych taryf na wodę na pierwszy plan emisji oszczędność energii i zmniejszenie zużycia wody.

Aby płacić mniej za narzędzia potrzebne do znacznego zmniejszenia zużycia wody, lub poważnie ograniczają przepływ wody do innych celów. A jeśli myślał o ile litrów wody uciekają za nic w momencie, kiedy myjesz zęby, umyj twarz, golić, myć ręce przed jedzeniem, zmywać naczynia po posiłku, itp?

Jeśli energooszczędnych technologii w przemyśle powiedzieć bardzo dużo o dysz, które pomagają oszczędzać wodę, zwykłych konsumentów (czyli ty i ja), ale bardzo niewiele. Choć wszędzie wprowadzone konto liczniki zużycia ciepłej i zimnej wody, które również pomagają oszczędzać, tylko jedna dysza na kranu lub prysznica mikser pozwala zaoszczędzić do 50% wody zużytej.

Zasada działania takich dysz jest stosunkowo prosta i ma na celu ograniczania przepływu wody pochodzącej z kranu w kuchni albo w łazience kranu. Ograniczanie mocy dostarczanej wody jest osiągane przez właściwą geometrię dysz. Jednocześnie, korzystając z wody, będzie nie zauważyć żadnych zmian, woda popłynie w trybie zwykłym do ciebie. Oszczędzania wody efekt, bez utraty zdolności przepływu wody, jest możliwe w wyniku napowietrzania wody, lub innymi słowy, w wyniku nasycenia powietrza.

Dysze oszczędzania wody są odpowiednie dla wszystkich rodzajów kraniki i miksery. Doprowadzić ciśnienie wody można na własną rękę, tworząc komfortowe ciśnienie, które jest potrzebne do mycia naczyń lub biorąc prysznic, znacznie oszczędzając wodę. Instalacja dyszę na kran nie jest niczym skomplikowanym i zajmuje mniej niż minutę.

Wyposażyć wszystkie źródła wody, które są w domu, trzeba będzie stosunkowo niewielka, około $ 70-80. W tym przypadku efekt oszczędzania wody może być po prostu wspaniałe i sprawia, że około $ 400 A rok. Obliczenia oczywiście w przybliżeniu, ponieważ taryfy wody w różnych regionach może się znacznie różnić, ale dają jasny obraz tego, ile pieniędzy będzie w budżecie rodzinnym z wykorzystaniem dysz oszczędzania wody. Biorąc pod uwagę, że okres gwarancji wynosi minimum 5 lat, jest to dość łatwe do obliczenia, ile rzeczywiście można zaoszczędzić pieniądze w tym okresie czasu.

Należy mieć na uwadze, że oszczędność – podstawa akumulacji bogactwa. Małe inwestycje popełnione okresowo, w miarę upływu czasu, stają się duże inwestycje.

Nawet tylko jeden tysiąc rubli, można zaoszczędzić co miesiąc na rachunki za media, mogą ostatecznie przekształcić miliona rubli. Więc na co czekasz? Zacząć oszczędzać już teraz.

Pamiętaj, aby pamiętać, że kupując dyszę oszczędzania wody, powinno się zwrócić uwagę na znaczenie jakości i certyfikacji. Pomoże to uniknąć kupowania towarów niskiej jakości z nieznanego producenta. Dysze wodne oszczędności są przyjazne dla środowiska produkt, więc nie spowoduje żadnych szkód dla zdrowia.