629 Shares 4363 views

Żeński narząd płciowy

Zaburzenia układu rozrodczego u dziewcząt zaczyna się na dole obszaru łonowego i jest podzielony na dwie konkretne fałdach skórnych, które są zewnętrzne warg sromowych. Chronią one wewnętrzną powierzchnię genitaliów. Między warg sromowych może być pewna odległość, często nie są wzruszające. Jednak dojrzewanie sromowe znacznie zagęścić i zacząć dziewcząt ściśle przylegają do siebie. Jako dziecko z warg sromowych (na dole) jest gładka w dotyku. Jednak w pewnym okresie dojrzewania, można zauważyć niewielki, ale dość wystające nierówności na skórze. Jest gruczoły łojowe, które wydzielają niewielką ilość tłuszczu w celu utrzymania regularnych w tych obszarach potrzebne wilgoci. Chroni skórę i błonę śluzową podrażnienie warg sromowych. I dziewczęta, i wszystkich dorosłych kobiet włosy nie rosną na wargami sromowymi. Stają się przez lata, ponieważ stanowią one bardziej wilgotne masy gruczołów łojowych, które rozpoczynają się w okresie dojrzewania, aby produkować więcej wydzieliny.

Żeński narząd płciowy odgrywa ważną rolę w działaniu układu rozrodczego, który jest również z gruczołów sutkowych gruczołów dokrewnych, pewnych częściach mózgu, które regulują pracę kobiecych ciał.

Narządy wewnętrzne obejmują pochwy, jajowodów (w medycynie, zwany także jajowodów), macicy i jajników. Każdy narząd wewnętrzny seksualny jest najważniejszym elementem układu rozrodczego każdej kobiety: jest całkowicie i wyłącznie przeznaczone do poczęcia i przyszłego rozrodczym. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zasad higieny i zapobiegania chorobom „jak kobieta”.

Każdy żeński narząd płciowy ma specyficzną funkcję w jej ciele. Spójrzmy na każdy z nich. Jajnika stanowi geminalny funkcję, tj oogeneza i owulacji, a także funkcje wydzielania wewnętrznego, która obejmuje syntezę i wydzielanie progesteronu i estrogenu.

Jajniki – genitalia dziewczęta znajdują się w jamie otrzewnowej (dół) i są utrzymywane w nim więzadeł. W postaci przypominają one rodzaj nasion migdałów. W końcu dotrą do trzech centymetrów. Podczas owulacji dojrzały jajko porusza się bezpośrednio do jamy brzusznej, gdy przechodzi ona przez jajowodu.

Jajowody – narząd płciowy, który pełni funkcję transportową, czyli promocji jaja bezpośrednio do macicy i nawożenia. Funkcja macicy jest w ciąży. Jest mięśni narządu, jak i zewnętrznie przypomina kształt gruszki. Jego lokalizacja – w środku brzucha za pęcherza. Łączy macicy do pochwy kanał. Przechodzi przez grubą mięśniowej pierścienia (szyjki). Pochwy i szyjki macicy tworząc kobiecy kanał rodny.

jajowodu charakteryzuje lejkowate rozszerzenie na końcu. Przez penisa do rury wchodzi gniazdowy jajko dojrzał. W jajowodzie, zazwyczaj następuje proces zapłodnienia. Następnie przenosi się zapłodnionego jaja w macicy. Tam odbywa się również długą rozwój płodu aż do narodzin.