308 Shares 3395 views

Łowienie karpi w spadku: Tackle i przynęta

Karp, ryba jest towarzyski, dobrze złapany w wielu rosyjskich wodach. Jego populacja w niektórych z nich osiągnął takie ilości, że jako rybacy żart, trzeba tylko rzucić wędkę, a trofeum będzie na haku. Według gastronomicznych cech karpie nie są gorsze niż ich kolegów leszcze, a wielkość i moc nawet znacznie przewyższa go.

Przegląd

Stopniowo połowu karpia staje się coraz bardziej popularne. Wiele dążą do połowu tego silny i zwinny mieszkaniec zbiorników.

Dla celów połowów szczególnie rozpowszechnione sieci rybackie. Karp może być złapany i seine, ale doświadczeni rybacy twierdzą, że nie przejść do dowolnego porównaniu z pojedynku z samym karpia. Zwłaszcza, że tołpyga nazywana jest także ryby, jedyna wśród słodkowodnych zawiera ten sam tłuszcz jak jego kuzyni morskich.

Połowy na jesieni

Połowu karpia jesień ma swoje własne cechy. Ten ryb ciepłolubnych pochmurny i chłodny pogoda nie jest przyjemne. Ponadto, na początku października w wodzie znika prawie całkowicie jakiejkolwiek roślinności. Dlatego dla karpia żywności często muszą zejść bliżej dołu, z dala od wybrzeża dalej. I gdy temperatura wody jest ograniczona do ośmiu stopni, zatrzymuje się i nie karmić żagli na zimowiskami otworów.

Najlepsza pogoda do połowu karpia w upadku odniosła sukces, jest brak wiatru i grzywny drizzling deszczu. W tym czasie, aby odnaleźć miejsce pobytu dużych ryb można oglądać stada płoci, która płynie również w płytkiej wodzie w nadziei znalezienia ostatniego pokarmu roślinnego.

Zwłaszcza w upadku rybołówstwa

Połowu karpia we wrześniu lub październiku, wymaga przebranie i ciszę. Podejrzenie jest charakterystyczną cechą tołpygi. Jeśli istnieje podejrzenie, że coś jest nie tak, to natychmiast odpływają na głębokości lub pokrywy. Słychać żadnych innych dźwięków, karp zaczyna się denerwować i uczynić „akrobatyczny” skoki, skaczący z wody i z wielkim trzaskiem opadając z powrotem. W tym czasie, nie jest do przynęty.

Najlepszy czas na łowienie upragnioną zdobycz – to łowienie karpi w jesieni, zwłaszcza w ostatnich dwóch miesiącach sezonu, kiedy to już nie mała ryba już gromadzi zapasy na zimę stałych.

nawyki żywieniowe tołpyga pozwalają filtrować wodę, zabierając ze złóż spożywczych. W związku z tym prawdopodobieństwo, że będzie ona połknąć haczyk, jest bardzo wysoka. Jednak połowu karpia na jesieni wymaga pewnej wiedzy na rybaka.

tostolobik września

Łapanie przedstawicielem karp pierwszym miesiącu jesieni jest praktycznie nieprzewidywalne. Dlatego doświadczeni wędkarze wolą, aby połączyć go z polowania na inne gatunki. W tym celu zakidushka, podajnik lub karp kij o dobrej nośności.

Od połowu karpia we wrześniu może obejmować dalekie rzuty, głównym elementem w podajniku zatrzask musi być dostarczany z wagi czterdziestu do siedemdziesięciu gramów. Linia powinna mieć średnicę 0,25 mm.

Jeśli chodzi o karmienie karpia w tej chwili jest idealny dla grochu, gotowane, aż wszystkie gotowania – konsystencji puree. Aby rozwiązać groszek w żłobie, musi wzmocnić bułkę tartą. Przynęta może być kulka pianki o średnicy aż do ośmiu centymetrów. Tak więc, gdy odlewania rozwiązania muszą koniecznie iść w dół do dolnej części siatki.

Najlepszą porą do połowu karpia we wrześniu to czas, kiedy stado „idzie” na powierzchni. Zwykle tego ranka, gdy ryba wygrzewając się w promieniach wschodzącego słońca na mieliźnie. Zrób rzucać w znalezieniu miejsca, długo czekać nie trzeba gryźć. Często, po pół godziny alarmu – zwykły dzwonek lub odmiany elektronicznej – jest wyzwalany.

Wrzesień sprzęt wędkarski

Wczesną jesienią popołudniowej karpie często trzymane otwarte wody. W tym czasie, można je łatwo znaleźć w obszarach o słabych prądów i ławic piasku, zwłaszcza w pobliżu zarośla roślin wodnych i szczelin. Czasami to tuż przed zachodem słońca dopłynąć do brzegu, utrzymując głębokość i półki granic.

tajemnice połowów karpia w pierwszym miesiącu jesieni polega na tym, że przy odtwarzaniu ładownia, jak różni się ona potężną siłę i rozpaczliwy opór, może dramatycznie skoczyć z wody na wysokość półtora metra. Walka karp rzadkością i różni się od innych mieszkańców zbiorników. Bez względu na to jak się zmęczył, nie bierz go gołymi rękami, jak ostre i silne skurcze mogą szkodzić wędkarz. A żeby dostać, to lepiej jest użyć bagorik.

Wybierając miejsce do wędkowania

Przy wyborze miejsca do wędkowania, trzeba wiedzieć, czy w stawie dużo naturalnej żywności, szanse połowu karpia, praktycznie żaden. Można to określić wizualnie – w kolorze: woda nie powinna być zielonkawe. Ale w wodach, w których występuje brak zaopatrzenia w żywność, można złapać więcej niż jedną dużą kopię.

Karp łapać lepiej na stosunkowo niewielkich skalistych rzekach z szybkimi zmianami głębokości. Miejsce do połowów powinny być wybierane na podstawie następujących kryteriów:

  • kamienną, dno piaszczyste lub gliny;
  • o głębokości nie więcej niż czterech metrów.

Jaki haczyk

Do niedawna sądzono, że sprzęt do połowu karpia może być wybrany albo. Ale to nie jest prawda. Istnieją pewne wymogi, które należy spełnić niego. Ale co najważniejsze – musi charakteryzować się wysoką wytrzymałością, ponieważ mówimy o złapanie bardzo silny opór w ryby, które można zrobić całkiem potężny rzutów. Dlatego sprzęt do połowu karpi musi być niezawodny, nie są podarte i nie łamie po pierwszym vyvazhivaniya.

W tym celu można użyć dowolnego podajnika zakidushku i karpia „laski”, pożądane jest, aby mieć dobrą zdolność. Duże okazy dość wstydliwy i rzadko dopłynąć do brzegu bliżej do ośmiu lub dziesięciu metrów. Dlatego, łowienie karpi na przynęty są bardzo rzadkie, ponieważ ten ostatni musi mieć imponującą długość i zdolność rzucać tak dokładnie jak to możliwe, że ten bieg nie jest typowe. Jednak często podczas połowu karpia łapie go.

najniższy bieg

Doświadczeni wędkarze często używają spinning z kołowrotka, chociaż niektóre używane pływak walki na płytkich głębokościach. Jednakże, tołpyga często spożywa się w dolnej warstwie, która spokojnie zjada plankton. Dlatego połowu karpia na dolnym biegu jest szczególnie istotne. Co więcej, z chłodzeniem wodnym, gdy pokarm roślinny zaczyna wymierać, ten rodzaj połowów jest tylko wydajność rybacka.

Tak więc karp wędkarskiego rozciąga się do dołu ze specjalnymi cechami struktury ujścia okupanta dużych zbiorników. On nie jest w stanie zbierać żywność bezpośrednio na dnie, tak haki powinny być umieszczone na wzniesionej z podwodnego grunt w odległości nie mniejszej niż dziesięć centymetrów.

Wiele osób korzysta z takich narzędzi jak „różdżka tołpygi.” Zasada jego pracy bierze pod uwagę nie tylko cechy strukturalne ujścia tołpygi, ale również niuanse jego mocy. Przynęta, przynęty i dysza jest zaprojektowany specjalnie do połowu tej tehnoplankton ryb. Wygląda na to produkt w postaci beczki sprężonym wewnątrz przynęty, wzdłuż osi, z których jest wykonany otwór do mocowania go do „trzymać karpie”.

pływak

Do połowu tej ryby używany przezroczysty odmiany pływak jak zwykle może odstraszyć karpia. W tym przypadku, zejście musi być wybrany biorąc pod uwagę fakt, że ryba ta żywi głębokie z powierzchni.

Jeśli staw powierzchni wody pływające na trzcinę lub różne kije, można użyć pływaka do połowu karpia z balsy. Ponadto urządzenie to nie może być ustawione pionowo, ponieważ ryba jest niepokojąca i przejmujący, gdy wszystkie listwę lub sęki płyną poziomo na powierzchni zbiornika, zaś pozycja obcego sygnalizacji ukąszenia jest inna. Pływak należy wzmocnić tak, aby był w tej samej płaszczyźnie.

Najczęściej stosowane przy połowach karpi są dwie odmiany tego komponentu jest bardzo prosta. Pierwszym z nich jest pływak wydłużonej pianki wrzecionowych ogruzhenny kilku granulek. Jej górna część malowane w jakikolwiek zauważalny w znacznej odległości kolor, a dolna w wodzie, – zawsze w cieniu ochronnej. Drugi przykład to konwencjonalne pływaki o nie znacznie zauważalny anteny. Żyłki mijali wężyka. ogruzhayutsya one tak, aby leżał na powierzchni zbiornika wodnego.

rybacka na szczycie

W tym przypadku, konieczne karmienie karp dyszy tak, aby pływały na powierzchni wody bezpośrednio. W tym celu, wypełnionym wodą pływaki kulek lub owalnego korpusu wykonanego z tworzywa sztucznego, pianki lub drewno balsa, przez centralną oś, która rozciąga się wydrążoną rurkę z tworzywa sztucznego. Linia powinna być niewidoczne od średnicy 0,25-0,3 milimetrów i do półtora metra. Czasami jak dysza używana plasterki ogórki i kapusta, groch (puszkach lub gotowanych), wodorosty, miękkich częściach grzyby, melon, jagody, itd. D. podjęcie przynęty karpia może być bardzo szybko, ale jeśli hak nie jest wystarczająco ostre, jak szybko wypluwa go i odpłynąć. Często wybór dysz doświadczonych wędkarzy pochodzą z faunie zbiornika, w którym karp wzrok.

przynęta

W wodach, gdzie dużo jedzenia wystarczy, trudno jest zachęcić rybę z czymś oryginalnym. Przynęta na karpia jest to absolutnie konieczne, ale kwota musi być w granicach rozsądku. Ryby mogą teraz ignorować jedną przynętę, a po kilku dniach na nią i złapać. Wielu fanów tego typu polowania są świadomi, że w wyborze karmienia karpi dość oryginalny, choć niezbędnym elementem powinno być robaki lub bloodworm.

Rybacy czasami używane ziołową przynęty takie jak liści pokrzywy lub koniczyny. Ale najczęściej używane jako przynęty kawałek chleba lub puszki kukurydzy. W tym celu lepiej jest użyć miękkiej francuskiej rolki. Włożywszy chleb na haku, konieczne jest, aby przebić skorupę dwukrotnie po obu stronach. Następnie poszerzyć tak, że po raz kolejny Pierce Sting skorupę. Więc skórka będzie lepiej utrzymane na haku i nie spaść na gipsie. Ponadto, jego wielkość nie powinna być zbyt mała, tak długo, jak to będzie pływać że ryby, które powinny być złapany na haczyk, może głodować to taki drobiazg jak płoć, Rudd karasia lub zawieszony.