251 Shares 5194 views

Jak zrobić stożek papieru

Na pewno nikt nie wie, kto najpierw zastanawiał się jak zrobić stożek papieru. Ale fakt, że był to prawdziwy odkrycie, był faktem! Wydaje się, że tak prosta sprawa: wystarczy wziąć prawy górny róg prostokątnego arkusza kciukiem i palcem wskazującym na prawą rękę, ułożyć go na narożniku i owinąć go drugą ręką, chwyjąc lewy górny róg arkusza. Punkt uzyskany w wyniku tego działania jest kilkakrotnie walcowy, mocując "worek".

Wszystko to trwa nawet mniej niż minutę! Ale jak szerokie jest użycie papierowego stożka w życiu codziennym! Po pierwsze, papierowe torby są niezbędnym sposobem pakowania małych produktów: nasion, nasion, słodyczy, orzechów. Do czasu, gdy wymyślono plastikową torbę, w sklepach wszystkie produkty sprzedawane wagowo były pakowane wyłącznie w takie worki: cukier, groch, makaron i płatki zbożowe. Zmieniono tylko rozmiary tych opakowań.

W ostatnim stuleciu ktoś, kto nie wiedział, jak zrobić stożek papieru, spojrzałby z zaskoczenia, a może nawet więcej. Gospodynie domowe używają torebki papierowej z kawałkiem w najbardziej dziwaczny sposób, punktu przeznaczonego do dekoracji produktów kulinarnych. Krem został wyłożony w stożku przygotowanym z woskowanego papieru i wytłaczając go, narysował wzory na ciastach, wypiekach i sosach – na naczyniach z zimnymi przekąskami.

A kto nie umie robić filtra do cieczy używając stożka papieru toaletowego lub blottingu ? Czy podstawowy jednorazowy lej wykonany z zwykłego papieru? Nawiasem mówiąc, ogrodnicy i ogrodnicy używają metody miniaturowego "lejka", aby posadzić małe nasiona w ogrodzie, dzięki czemu rośliny są bardziej równe i nie bardzo zabrudzone.

Na kursach fakultatywnych w fizyce pokazano dzieci, jak podgrzewać wodę w stożku papierowym. W końcu może się zdarzyć, że nagle ktoś będzie niespodziewanie w miejscu wyrwanym z cywilizacji! I z rzeczy ma tylko jedną zapalniczkę i kawałek papieru. A jeśli ta lekcja fizyki dowie się, że przewodnictwo cieplne papieru jest wielkie, a zatem, dopóki woda w worku nie zagrzeje, gazeta nie dostaje ognia nawet w zaskakującym przypadku, gdy języki pożaru będą go lizały ze wszystkich stron. To świetnie, nieprawdaż? Ale można użyć tego odkrycia tylko wtedy, gdy utracona osoba wie, jak zrobić stożek papieru.

Prymitywne ciasto lub tak zwany stożek papierowy może stać się jednorazowym jednorazowym umywalką. Wystarczy obrócić arkusz, przytwierdzić go tak, aby nie odwracał się, zrobiłeś małą dziurę – nie możesz nawet na samym końcu, ale z boku, powiesić ją na gałęzi i wlać do niej wodę. Pod cienką strużką, można łatwo sobie radzić.

Oczywiście, jeśli w pobliżu znajduje się zbiornik, osoba dorosła może się tam wyprać. Ale w przypadkach, gdy trudno dostać się do wody, na przykład miejsce jest raczej bagienne, lub jest małe dziecko w grupie, to umiejętności, jak zrobić stożek papieru, który łatwo przekształca się w umywalkę, może pomóc.

A co jeszcze możesz zrobić w ciągu kilku minut z kartą papieru i możliwością przekształcenia go w torbę? Proszę: jednorazowy kubek – raz, okrzyk – dwa, lampa – trzy, prymitywny wzmacniacz dźwięku, czyli "aparat słuchowy" – cztery. A jeśli czas nie jest bardzo ciasny i chcesz fantazjować, a następnie użyj stożka papierowego do dekoracji pokoju, świątecznej dekoracji stołu i przedstawianie szczegółów fantazyjnych sukienek zostanie przedstawiony w najszerszy możliwy sposób.

Kaptur klauna to tylko fantazyjnie urządzony stożek o pewnej średnicy wejścia. A nos Buratino jest cienkim i długim papierowym stożkiem na elastycznej taśmie. Co prawda, dla wygody stożek dla okapu lub nosa nie jest wykonany z prostokątnego arkusza, ale z części okręgu yumagal. Dla kaptura potrzebny jest krąg z wyciętym segmentem, a za nos, wręcz przeciwnie, mały odcinek kręgu.

Ale arcydzieło twórczego używania stożka papierowego to falisty kołnierz księcia lub Pierrota, złożony z zestawu wydłużonych stożków papieru do pakowania. Te śnieżnobiałe lub delikatne pastelowe odcienie o dzwonku o średnicy 3 cm lub mniej są gwintowane na nici rozciągniętej w poprzek sekcji na cienkim końcu stożka. Powstałe "kulki" owijają się wokół bramy w kilku warstwach i są w ten sposób zabezpieczone. Można nakładać okrągłe tkaniny na górze i na dole tego falistego kołnierza – dzięki temu staje się bardziej bogatsza. Im więcej stożków i cieńsze ich dzwonki, tym lepiej wygląda ten szczegół fantazyjnej sukni.

Więc wyciągamy wniosek: jeśli wiesz, jak zrobić stożek, to w trudnej sytuacji nie zniknie, albo nie będziesz na maskaradzie bez najbardziej oryginalnego stroju. Nawiasem mówiąc, otwarcie stożka jest szeroko stosowane przez wynalazców w wielu przedmiotach, które otaczają nas: latarki i reflektory, reflektory termiczne, megafony i rogi, różne gniazda do napełniania. Tak, po prostu rozejrzyj się zainteresowanym, niewzruszonym spojrzeniem!