197 Shares 9639 views

Uroczysta kaczka – kaczka z jabłkami w piecu

Kaczka z jabłkami w piecu to bardzo smaczne i bardzo piękne naczynie, które może ozdobić zarówno codzienny, jak i świąteczny stół. Kaczka ma więcej tłuszczu niż kurczaka lub indyka, ale dania z niego są bardziej soczyste. Jeśli chcesz zmniejszyć zawartość tłuszczu w przygotowanej naczyniu, przed wypieczeniem należy wykonać nakłucia w nogach i piersiach ptaka. W tym przypadku nadmiar tłuszczu spłynie na blachę do pieczenia.

Zacznijmy przygotowywać kaczki z jabłkami w piecu. W tym celu potrzebujemy tuszy ważącej około dwa kilogramy, około pięciuset gramów jabłek. Najlepszym rodzajem jabłek do wypieku z kaczką jest Antonovka, ale można użyć innej odmiany o kwaśnym smaku.

Umyte kaczki są pocierane przyprawami i solą z zewnątrz iz wnętrza. Potnij jabłka – plasterki lub kostki, jak ktoś lubi. Zauważ, że jeśli napełnisz tuszę owocami bardzo mocno, może pęknąć pieczenie. Jednak problem ten będzie miał wpływ tylko na wygląd naczynia, smak kaczki nie ma wpływu.

Tusza wypełniona jabłkami może być szyta grubym gwintem lub może być posiekana przy pomocy najczęstszych wykałaczki.

Teraz umieść kaczkę na blasze do pieczenia lub muszli. Jeśli ptak nie jest bardzo tłuszczowy, to powinien być pokryty olejem roślinnym. Jeśli kaczka jest tłuszczu, to może być po prostu wylana z wodą. Wysyłamy naczynia ptakiem do piekarnika, który jest podgrzewany do 150-170 stopni. Kaczkę z jabłkami w piecu piec około półtorej godziny. Sprawdź gotowość naczynia, możesz przebić mięso na łodydze lub piersi. Jeśli ptak zostanie wypieczony, tajny sok będzie przejrzysty.

Jeśli chcesz, aby kaczka otrzymała skorupę i skorupę, musisz wlać ptaka zimną wodą przez około pół godziny i skończyć pieczenie. Aby dać naczyniu delikatny smak, zamiast wody można używać zimnego soku pomarańczowego.

Kaczka z jabłkami w piecu jest gotowa, rozprowadzamy je na talerzu, ozdobimy pieczonymi jabłkami i jagodami żurawinowymi.

Jeśli wolisz pikantne potrawy, możesz posypać kaczką przed pieczeniem z cynamonem, a kaczki wypełniają jabłko, pomarańcze i orzechy. Innym rozwiązaniem na ostre danie jest kaczka z suszonymi śliwkami w piecu.

Potrzebujemy około 500 gramów śliwek na jedną średnią kaczkę, kilka (pięćdziesiąt pięć) majonezu, kilka ząbków czosnku, soli i przypraw. Odcedz mnie i przelewam wrzątku przez piętnaście minut, tak że stało się miękkie. Przechowywaj moją kaczkę i pocieram ją przyprawami i solą, musisz pocierać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Śliwki są usuwane, wyciskane, umieszczane w misce, dodaj liść laurowy, słodki pieprz i inne przyprawy do smaku. Napełnij tą mieszaninę kaczką i zszyj dziurę.

Możesz przygotować kaczkę w rękawie do wypieku. Włożymy ją do rękawa, zamykamy otwory z klipsami i piekarnikiem na sto osiemdziesiąt stopni przez dwie godziny. Następnie wyciąć tuleję, smarować tuszę majonezem i posłać ją do piekarnika, aby ptak brązowy.

Jeśli nie lubisz kombinacji mięsa plus owoców, przygotuj naczynie z kaczki gryczaną w piecu.

Przygotuj sos. W tym celu wymiesz dwie łyżki sosu Worcester, łyżeczkę słodkiej musztardy francuskiej, łyżeczkę miodu i masła. Teraz dodaj do zmieszanego czosnku czosnek, przyprawy i sok z cytryny. Będziemy smarować przygotowany sos do kaczki i pozostawić na godzinę, tak, że mięso będzie marynowane.

Tymczasem zagotuj jedną szklankę gryki. Spalmy jedną posiekaną cebulę i trzysta gramów posiekanych grzybów. Wymieszaj z gorącą gryczaną, dodając kilka łyżek masła do mieszaniny.

Napełnij owsiankę kaczanką grzybów, zamknij dziurkę i włóż ptaka do łapacza, dodając do dna naczyń pół szklanki wody. Przykryć materac folią i umieścić w ogrzewanym piekarniku na dwieście stopni. Piec przez godzinę, a następnie zdejmij folię i piec kaczkę przez około czterdzieści minut. Podczas pieczenia bez folii trzeba okresowo płuczać ptak sokiem podczas gotowania.