256 Shares 3211 views

Pirenejów: Opis i zdjęcia

Pirenejach są zaskakująco zróżnicowane. Tutaj, majestatyczne szczyty, które są ukryte wewnątrz głębokich jaskiń i doliny widać imponujące wodospady. I najlepszą cechą jest to, że im puszcza niemal nietknięty przez cywilizację.

opis

Pireneje – Góry średniego wzrostu, która rozciąga się do 450 kilometrów od Zatoki Biskajskiej na zachodzie oraz Morza Śródziemnego na wschodzie. Zakres wysokość pomiędzy 1600 a 2500 metrów. Pirenejów zlokalizowanych na granicy Hiszpanii i Francji. Oraz w częściach wschodnich czai maleńki kraj Andora.

Pirenejach są młodzi, chociaż nadal są starsze niż, na przykład, w Alpach i Andach. Już 500000000 lata temu, szczyty górujące na kontynencie. W trakcie jej rozwoju, te góry były bardzo podatne na erozję. Dlatego też, w niektórych miejscach teren jest trochę jak Wielki Kanion w Ameryce. A następnie na góry i na ocean połknął wszystko, o czym świadczy obecność skał osadowych miękkich, takich jak wapień na Zachodzie, na skutek erozji, które następnie powstałych ubytków krasowe – jaskinie. Następnie rozpoczął zderzenie płyt tektonicznych, a Pirenejów reaktywowana i pojawił się na ziemi. Wszystkie te procesy i powodować różne formy terenu.

Różne obszary Pirenejów

Pyrenees gór podzielony geograficznie na trzy części: Atlantic (zachodnia), Aragon (centralne), śródziemnomorskich (East).

Pireneje Atlantyckie należą do dwóch krajów: Francji i Hiszpanii. Z zachodu na wschód na wysokości ich stopniowo wzrasta.

Aragones szczyty należeć tylko do Hiszpanii, jest tu najwyższy szczyt szczytów Pirenejów: Aneto (3404), Monte Perdido (3348) i Vignemale (3298). Na stronie hiszpańskiej Aragones bardziej dostępne, na terytorium Francji są strome i gwałtowny. Gdzie można przejść z jednego kraju do drugiego przez przełęcz Somport. Na południe od miejsca, w którym Pirenejów, ciągnie się równolegle do drugiej grani o nazwie Sierra de Guerra. Wszystkie nowoczesne zlodowacenie jest również koncentruje się w centralnej części.

Pireneje śródziemnomorskie są w przeważającej części w Hiszpanii niż we Francji. Pomiędzy nimi jest stanem karzeł, który jest całkowicie w górach. Ten Księstwa Andory.

W Pirenejach, można spojrzeć w departamencie francuskim: Hautes-Pyrénées, Haute-Garonne, Aude, Ariege i Pireneje Atlantyckie. Do Hiszpanii należą: z Kraju Basków, Huesca, Lleida, Navarra, Katalonia, Girona.

Historia Pirenejach

Pierwsze Pirenejów zamieszkanych przez starożytnych ludzi, żyli w lokalnych krasowych jaskiń, o czym świadczą malowidła jaskiniowe. Stopniowo głównym zajęciem ludzi, z wyjątkiem polowania, to jest rolnictwo, uprawy winogron.

Pireneje – góry, które odegrały ważną rolę w historii Europy. Tu powstały nowe państwa, doszło bitwy. Tylko jedna kampania Hannibal wszedł annałach. Kartagińczycy przekroczył Pireneje za pośrednictwem Cerdagne (prowincji Lleida i Girona), przechodzą przez dolinę Perche i Theta, potem przeniósł się do półwyspu, planuje podział Cesarstwa Rzymskiego we Włoszech.

turystyka

Fani podróżujący do gór często nie przełącz wydeptaną wzdłuż i w poprzek Alp i Pirenejów trudnych. Mimo pozornie niewielkiej wysokości, szlaki w tych górach jest trudna i niebezpieczna. Niedostępność Pirenejów jest fakt, że między nimi nie ma wygodny transport i kilka przechodzi, to ogromna ściana oddziela półwysep od reszty Europy. Nie ma dróg, ale wiele wodospady, wąwozy, lasy.

Dzikiej fauny zachowała się znacznie lepiej niż w tym samym Alp. Jest domem dla: kozice, koziorożec, dziki, niedźwiedzie, a nawet wilki są dzikie o Europie nie jest specyficzna. Pyrénées coś jak góra w Rosji, takie jak, na przykład, na Kaukazie. Oczywiście, nie było 3404 – maksymalna wysokość gór. Pireneje w tym zakresie nie może być porównywana z Elbrus – najwyższy punkt naszego kraju, ale są piękne, być może, w żaden sposób nie gorszy. Te góry opanowaniu wielu fanów sportów ekstremalnych: grotołazów, wspinaczy, narciarzy i turystów na spacerach.

szczyt Aneto

Najwyższy szczyt Pirenejów, których nazwa Aneto, znajduje się w hiszpańskiej prowincji Huesca. Francuzi nazywali ją Pic de Neto. W całej Hiszpanii jest na trzecim miejscu w wysokości. Aneto znajduje się na największy lodowiec w kraju, którego obszar 79,6 ha (2005). Wspinaczka na szczyt wspinaczy zrobić z „Renklusa azylu”, znajduje się na wysokości 2140 metrów. Najlepsza trasa prowadzi wzdłuż najdłuższej części lodowca.

Takie wchodzenie uważany jest za prosty, co roku wielu turystów wspina się pod górę, zupełnie bez wspinania doświadczenia. Tak więc, najwyższy szczyt w Pirenejach jest dość łatwo dostępne. Zasadniczo wspinaczki sezon trwa od lipca do września. Nawiasem mówiąc, pierwszy podbił szczyt w lecie 1842 roku, naszego rodaka, rosyjskiego oficera Platon Aleksandrowicz Chihachev. Wraz z nim w grupie były prowadnice Pierre Sanio de Luz, Luchon Bernard Arrazo Pierre Redon. Był też inny botanik Albert de Frankvil i dyrygent Jean Sor. Na górze odeszli piramidę z kamieni i butelek z ich nazwami. Zima wznoszenie było w 1878 roku.

cyrk Gavarnie

Cyrku Gavarnie lodowatego pochodzenie jest wydrążona po jednej stronie, która to ściana skalna. Ten orientacyjny Pirenejach, które podziwiał pisarz Wiktor Gyugo. Jest również wpisany na listę UNESCO. Średnica dolnej części cyrku – 3,5 km, a na dodatek rozszerza się do 14 kilometrów.

Wysokość nad poziomem morza zlewni – 1.400 metrów, stoi w pobliżu góry drugi najwyższy w Pirenejach – Monte Perdido. Od ściany z cyrku, odsączyć przepływ wody, tworząc w niektórych miejscach wodospadów. W zimie, zamrozić i stać ściany lodu, co fani ekstremalnego wzrostu. Najwybitniejszym wśród strumieni wody Gavarnie wodospadu. Freefall to ciągnęły się przez 422 metrów.

Przez długi czas był uważany Gavarnie Falls z najwyższych w Europie, natomiast większy przepływ wody stwierdzono w Norwegii. Aby zobaczyć ten wyjątkowy cud natury, turyści muszą najpierw dostać się do miejscowości Gavarnie, a stamtąd, by zrobić miejsce dla dobrego przejścia, które trwa około godziny. Tutaj znajduje się również plac zabaw z ławkami, gdzie można podziwiać wodospad i zrobić zdjęcie. Na wysokości 2-2,5 rozliczonych jaskiń lodowych. 1200 metrowej wysokości ściany Gavarnie przyciąga pnącza.

Jaskinia Pierre-Saint-Martin

Znani krasowych jama Pierre-Saint-Martin od dawna uważany za najgłębszy na świecie. Jest to druga jaskinia na świecie, gdzie można przejść pod ziemią przez ponad kilometr.

Po raz pierwszy tu francuskich i belgijskich grotołazów w 1953 roku. Ogromne sama dobrze im przezwyciężyć, stosując bęben wciągarki i linkę stalową. Nie zostały jeszcze opracowane technologie do przejścia tych jaskiń. Wyprawa osiągnęła znaku 737 metrów, tracąc jednego uczestnika. Głębokość ta została uznana w tym czasie największa na świecie.

Pierwsze 700 metrów głębokości były bardzo niebezpieczne, więc jaskinia jest całkowicie w stanie podporządkować sobie później, głównie z powodu uderzył w tunelu rocka. Kras wnęki w stanie zbadać do znaku 1006 metrów, została odkryta jako drugiego wejścia. Po podłączeniu małą jaskinię Tête Sauvage, całkowita głębokość Pierre-Saint-Martin osiągnęła 1171 metrów.

Lourdes

Jest to francuskie miasto, które jest również popularny wśród turystów i pielgrzymów. Leży gdzie Pirenejów dopiero zaczynają, to znaczy, u podnóża. Tutaj, według tradycji, było pojawienie się Maryi Panny 14-letnia dziewczyna Bernadette. Stało się to w grocie Mesabel. Matka Boża była dziewczyna więcej niż raz, a 18. W tym przypadku, dziecko zostało wyleczone z astmą po kąpieli wiosną gojenie, który pokazał jej Maria.

Bernadette później kanonizowany. Powyżej jaskini wzniesiono bazylikę pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP. Do tej pory wierni przychodzą tutaj, aby modlić się i pić wodę ze świętego źródła.

W mieście znajduje się muzeum, które można odwiedzić: Bernadette Soubirous, Greven (obrazy religijne) oraz studia regionalne Iberyjskiego.

Andora

stan zdrobnienie że na okupowanym obszarze może odpowiadać małego miasteczka. Liczba – 84 tysięcy osób, w większości byli to Hiszpanie, a dopiero potem Andory. Nazwa kraju z językiem baskijskim oznacza „pustkowie”. Stolica – Andora. Ludzie tutaj żyją głównie z turystyki, oprócz tego, populacja jest zaangażowany w handlu i bankowości stanu Andora.

Pyrenees gór przynieść główny kraj dochodu. Specjalnie opracowany kurorty narciarskie, Pas de la Casa – najstarszy z nich. Można powiedzieć, że w górach panuje klimat śródziemnomorski z dużą ilością opadów podczas offseason. Sezon narciarski jest czynny od grudnia do połowy wiosny.