204 Shares 2337 views

6 najbardziej długoterminowy dług w historii, kto je zapłacił?

Ze względu na starych długów wojennych, zakup niezależności, dług historyczny i emerytury publiczne są czasami płacić swoich długów ze stanu pozostawił dziesiątki lub nawet setki lat. Więcej informacji na temat najstarszych i najbardziej niezwykłe długoterminowego długu w historii, niektóre z nich są wypłacane do dnia dzisiejszego.

Brytyjski Konsola cztery procent

W 2014 roku brytyjski rząd ogłosił plany zapłacić część starego długu publicznego, który sięga początku XVIII wieku. Papiery te pozostały z ostatniej konsolidacji aktywów stanu w chwili Winston Churchill. Premier wydał konsoli poniżej 4% w 1927 roku do refinansowania obligacji dłużnych pozostałe po pierwszej wojnie światowej.

Historycznych długów Brytania

Jednak te konsole są śledzone długi nie tylko z pierwszej wojny światowej, ale także dług, który Anglia przejęła w czasie wojny krymskiej, wojen napoleońskich, ułatwiając wielkiego głodu w Irlandii w 1848 roku i odszkodowania do niewolniczej właścicielom po zniesieniu niewolnictwa. Najstarszy dług w tych konsolach – piramida w czasie kampanii Mórz Południowych. Następnie, w wyniku paniki finansowej i spekulacji na temat oszczędności giełdowych straciliśmy setki tysięcy ludzi. Ofiarami tej spekulacji były Isaak Nyuton i Dzhonatan Svift.

W roku 2014, Royal kanclerz skarbu poinformował, że około 11.000 posiadacze konsol i obligacji nadal otrzymywać odsetki od długu, a rząd nawet nie próbował odkupić papiery za 67 lat.

Uczestnicy emerytalne wojny domowej, która ma 151 lat

Oficjalnie US Civil War dobiegła końca w 1865 roku, ale pół wieku później, obywatel kraju nadal otrzymuje rentę przypisane do kombatantów i ich rodzin. Ayrin Triplett – Córka Prywatne Moza Triplett, rolnik z Północnej Karoliny, która rozpoczęła obsługę po stronie Konfederatów, ale potem wstąpił w szeregi związkowców. Służył jako partyzant nazywane „Poszukiwacze Kirk.” Triplett żołnierz przeżył wojnę, wrócił do domu i w 1920 roku ożenił się z dziewczyną, która była młodsza niż jego prawie 50 lat. Kiedy Irena urodziła, jej ojciec był 83 lat. Zmarł kilka lat później. Kto jest rodem z Północnej Karoliny, która mieszka w domu opieki, ma już 86 lat, a ona otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości 73 $ za usługę ojca. Ona – ostatni żołnierz dziecko wojny domowej, w urzędowych wykazach usług publicznych. Ale Irena nie była jedyną osoba otrzymująca rentę długoterminową od państwa, ma swoje korzenie w XIX wieku. Jeszcze kilka osób w rodzinie otrzymywać płatności za usługi w czasie wojny amerykańsko-hiszpańskiej w 1898 roku.

Niemieckich reparacji po I wojnie światowej

W 1919 roku I wojny światowej oficjalnie zakończył się podpisaniem traktatu wersalskiego, który Niemcy nie jest jedynie zobowiązany do zaprzestania wszystkie programy wojskowe i produkcję broni, ale również zapłacić astronomiczną sumę, co odpowiada 400 $ mld USD.

W ramach traktatu pokojowego Niemcy przyznał się do porażki i winy za rozpętanie konfliktu i zgodził się zapłacić 132 mld marek niemieckich z ich przeciwnikami. Aby poradzić sobie z wygórowanych płatności, niemiecki rząd został zmuszony do drukowania pieniędzy „pusty”, która następnie doprowadziła do licznych domyślnych gospodarki niemieckiej. Amerykański bankier wymyślił systemu gromadzenia środków na spłatę długu i utrzymać gospodarkę niemiecką na powierzchni, ale dług nadal doprowadziło do biedy i niestabilności.

Druga wojna światowa i płatność

Sytuacja ta doprowadziła do powszechnego niezadowolenia, które z kolei doprowadziły do dojścia do władzy Adolfa Hitlera i jego nazistowskich partii. Hitler odmówił wypłaty odszkodowania, a ostatecznie wznowione przemysłu wojskowego w tym kraju. Odszkodowanie z Pierwszego Świata z Niemiec pozostawały w stanie zawieszenia aż do roku 1950, kiedy to Republika Federalna Niemiec (RFN) zgodził się kontynuować wypłatę zobowiązań.

W ciągu następnych kilku dekad, kraj płacił zadłużenia międzynarodowego, lecz częścią stopy procentowe pozostają niezapłacone w chwili zjednoczenia Niemiec długu w 1990 r. Ostatnia płatność od $ 94 mln wykonane w 2010 roku – prawie sto lat po podpisaniu traktatu wersalskiego.

obligacje wieczyste Holenderska Rada Woda

Niektóre starego zadłużenia jest nadal prowadzony przez holenderską regionalnego zarządu gospodarki wodnej, który w XVII wieku dał obligacji w procesie pozyskiwania środków na utrzymanie zapór i pomosty na rzekach i jeziorach regionów South Holland i Utrecht. Jednym z pierwszych obligacji została wydana w 1624 roku. W 2003 roku, Yale University kupił wieczną więź 1648, napisane na koziej skóry, ćwierć miliona dolarów. Bond w muzeum jako historyczny artefakt, ale za to nadal dokonywać płatności. Cena od pierwotnej inwestycji – tysiąc guldenów, co stanowi równowartość 500 nowoczesnych dolarów. W 2015 roku, profesor Yale udał się do Holandii, aby zarabiać na 12 lat. To było aż 153 dolarów.

Płatności na rzecz niepodległości Haiti

W 1791 roku, afrykańscy niewolnicy na karaibskiej wyspie San Domingo zorganizowany bunt i zbuntowali się przeciwko ich francuskich mistrzów. Bunt zakończył się w 1804 roku, powstanie Republiki Haiti – jedynego państwa utworzonego w wyniku buntu niewolników. Jednakże, status niezależnego państwa był daleko od tanie. Ani Francja, ani Stany Zjednoczone, żaden inny kraj uznała niepodległość Haiti.

W 1825 roku Francja oblegał jego byłej kolonii i obiecał blokady i inwazji. Rząd młodej republice był tylko jeden wybór – kupić swoją niezależność poprzez podpisanie porozumienia w sprawie wypłaty 90 mln złotych franków na pokrycie straty z Francji i jej obywateli mieszkających na terytorium Haiti. kwota zaporowa przekroczył roczny dochód republiki do pięciu razy, dlatego płatności umownych trwała do 1947 roku.

Dzisiaj, wielu działaczy i polityków popyt powrocie do Haiti Francji jest niesprawiedliwe wziąć pieniądze. Ilość nowoczesnej równowartość ponad 20 mld $.

Francuski renta 1738

Przez około trzy wieki, Francja nadal wykonywać nietypowe dług wobec rodziny francuskiego prawnika, podjęte w 1738 roku. W XVIII wieku, prawnik o imieniu Klod Linott pracował jako doradca finansowy do francuskiego księcia Bouillon i jego dzieci. Jako nagroda za doskonały serwis Lynott poprosił księcia do podpisania dożywocia za tysiąc livres rok, ważne tak długo, jak żywy co najmniej jednego z bezpośrednich potomków prawnika i jego żony. Claude Rod Lynott okazały się bardzo wytrwały i renty pozostał aktywny mimo wielu konfliktów i obrotów krajowych i międzynarodowych. obowiązek dług przeżył rewolucję francuską, z dojściem do władzy i upadku Napoleona, a także dwie wojny światowe. Według badań ekonomistów, którzy opublikowanych historię Claude Lynott, w XX wieku, rząd francuski nawet próbował odkupić renta niewygodne, ale potomkowie wizjonerskiego prawnika odmówił go sprzedać. Płatności dokonywane są co roku do dnia dzisiejszego, jednak w wyniku inflacji i zmiany waluty kwota płatności znacznie spadła i jest o jedno euro rocznie.