541 Shares 6072 views

Detox Diet: Metoda oczyszczenia i uzdrowienia

Słowo „detoksykacji” – pochodzi od „detoksykacji”, wskazując, w tym przypadku, oczyszczającej organizm z toksyn. Ideą programu detox opiera się na założeniu, że wraz z wiekiem, ludzkie ciało, w szczególności w jego jelitach, utworzonej złogi szkodliwych substancji. Pomaga pozbyć się ich i nazywa się zestaw środków, w tym specjalnego reżimu i diety, jak również wody i zabiegów kosmetycznych.


Detox dieta wiąże się przede wszystkim całkowite wyłączenie z menu konserw. Pod zakaz – żadnych słodyczy, bułek, a także kakao, kawy i czekolady. Przez 10-15 dni (tylko w czasie, zaprojektowanym Wellness program detox) można jeść tylko zdrową żywność. Podstawą diety są bogate w błonnik pokarmy roślinne: warzywa i zboża z pełnego ziarna (z kiełków pszenicy, brązowy ryż). Mięso, jaja i produkty mleczne są zabronione. Z tłuszczu detox diety pozwala tylko olej roślinny. Aby smak żywności i smak, można go dodać zioła, sok z cytryny i przyprawy w niewielkiej ilości. Inna opcja – rozdrobniony czosnek. W żadnym wypadku nie mogą być wykorzystane do poprawy smaku ketchupu lub majonezu żywności!

Owoce, zwłaszcza słodkie, mogą używać tylko na śniadanie i obiad, tak aby nie przeciążać cukrów wieczór diety. Korzystne są grejpfruta skutecznie spalać tłuszcz, jabłko, ananas i sezonowe owoce. Pić podczas diety jest dozwolone tylko wodę, świeże soki i herbatki ziołowe (limonka, mięta, żurawina). Herbata i kawa – zakazane. Szacunkowa codziennie menu z tej diety może wyglądać tak: śniadanie – herbata ziołowa i owoce, obiad – świeże soki i sałatki owocowe, przyprawiona sokiem z cytryny, obiad – czarnym ryżem lub kiełków pszenicy, warzywami, herbata ziołowa, kolacja – sałatka. Wieczorem po godzinie 20:00, można wypić herbatę lub wodę tylko z sokiem z cytryny.

Detox dieta ma więc wiele wspólnego ze stanowiskiem: od produktów zwierzęcych jedynie chude ryby są dozwolone w menu – mintaja, morszczuka, srebrnego dorsza, mintaja szafranowym, sandacza i inne. Nie może być dwa razy w tygodniu, nie więcej niż 100 gramów na raz, po południu. Ryba z parzona lub gotowane na parze.

W ostatnich latach został on przedłużony, a druga, bardziej rygorystyczną wersję diecie detox, zapewniając stosowania tylko płynnej żywności. Podstawą diety w tym samym czasie są tak zwane koktajle – grube koktajli z owoców i warzyw. Od zwykłych świeżych soków, różnią się tym, że zawierają one nie tylko sok, ale miąższ owoców, warzyw i owoców. Czasem dodać rozdrobnionych ziaren – takie jak płatki owsiane, ziemi. Doskonały i siemienia lnianego, gdyż jest źródłem przeciwutleniaczy. Więcej kalorii koktajl przygotowany na bazie mleka lub jogurtu, naturalnych lub soi: ciekłe produkty Detox dieta mleczne są dozwolone.

Oto kilka przepisów na koktajle, które są skuteczne dla utraty wagi. Koktajle warzywach chop i wymieszać w mieszalniku jeden marchew, trzy łodygi selera, pół jabłkach; dodać posiekaną pietruszkę. Ten napój niskokaloryczny zawierający witaminy, beta-karoten, kwas foliowy, i dużą ilość witaminy C mleczny jagody smoothie wytworzyć w następujący sposób: 0.5 filiżanek żadnej sezonowych owoców (malina, truskawka) miesza się z 200 ml mleka lub jogurtu. Aby smoothies bardziej pożywne, można dodać kilka łyżek startej sera, łyżeczkę miodu.

Jeść koktajle w żywności opiera się pięć razy dziennie. Należy rozumieć, że nie jest to napój, a jedzenie, więc nie pić „” łyk ze szklanki, a lepiej nie spieszyć się do jedzenia łyżeczką. To detox dieta nie powinna trwać długo, maksymalnie – 5-7 dni, ponieważ długotrwałe stosowanie jedynie płynny pokarm jest obarczona poważnymi problemami zdrowotnymi.

Integralną częścią programu detoksykacji są zabiegi wodne do wyboru: kąpiel, saunie lub po prostu codziennie ciepłą kąpiel z dodatkiem soli morskiej i olejków eterycznych, wspomaga oczyszczanie porów. Detox, który podsumowuje potwierdzić jego skuteczność, sprzyja intensywne usuwanie szkodliwych substancji, w tym i wtedy, więc skóra powinna być dokładnie oczyszczone, aby uniknąć podrażnień. Ten sam cel ma służyć i urody zabiegi: okłady i maski oczyszczające do twarzy i ciała. Najbardziej skuteczne w tym przypadku, aplikacje oparte gliny maski. Dobra obsługa i okłady staną się naturalne octu jabłkowego: top tkaniny moczone w nim musi być nałożona na ciało folii z tworzywa sztucznego, a następnie uciec koc i położyć około godziny. Po owinięciu i aplikacje muszą wziąć ciepły prysznic i smarować nawilżający skórę.

Podczas przestrzegania detox diety w każdym z jego wariantu nie można palić. Niepożądane również niepotrzebnie biorą narkotyków, z wyjątkiem tych, które można pić stale. Ponadto, podobnie jak w większości innych diet, detox dieta ma swoje ograniczenia: jest przeciwwskazany u pacjentów z cukrzycą i ciąży. nie powinna „siedzieć” na nim i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, a także tych, których waga jest poniżej normy. W żadnej przewlekłych chorób przewodu moczowego kij detox diety powinien być ostrożny, ponieważ duża ilość grubych pokarmów roślinnych może spowodować ich nasilenie. W takim przypadku należy udać się do zwykłej diety.