184 Shares 3445 views

Szampony. Rodzajów szamponów. Jak wybrać szampon prawidłowo?

Ważnym elementem pielęgnacji, czystość i schludność wielu uważa piękną, promienną i zdrowe włosy. Nie ma znaczenia, czy jesteś szczęśliwym posiadaczem długich gęstych loków lub preferują modne krótkie fryzury – brak wysokiej jakości szampon nie uda się na drodze do idealnego włosy.

Brak maski, odżywki, balsamy nie ratować sytuację z uszkodzonych nici, jeśli nieprawidłowo dobrane trwałych – szampony. Rodzajów szamponów, zaskakujące dla jego różnorodności i wszechstronności, przeznaczony do indywidualnego podejścia do włosów i sprawiają, że można wybrać najbardziej odpowiednią opcję w odniesieniu do ich struktury i stanu. Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Nasza rada dla ciebie.

Określić rodzaj włosów

Aby zacząć rozumieć, że szampon jest nie tylko konieczne, aby oczyścić swoje wstrząsy od zanieczyszczeń i pozbycie się tłuszczu, ale również jest w stanie przeprowadzić najważniejszą funkcję – ochrony środowiska, ochrony wilgoci i keratynę, poprawia elastyczność i przywracając. Teraz ocenić swoje włosy. Jakie są – suche, tłustej, normalnej lub mieszanej? I jeszcze – zdrowe lub uszkodzone, lub grube, przerzedzone, prosty lub falisty, błyszcząca lub matowa, krzywego lub przyklejania słomek?

Tylko wtedy, gdy wziąć pod uwagę wszystkie cechy oraz, w związku z tym, które powstały na potrzeby priorytetowe, można przystąpić do wyboru i poszukać odpowiedniego szamponu. Rodzajów szamponów zbadać dokładnie. Jest to ważne, ponieważ, na przykład, z suchych włosach nie jest zalecany dla skóry tłustej, która usuwa nawet niewielką ilość tłuszczu naturalnego, co jest niezbędne dla zdrowia głowy.

Wybierz żądany rodzaj szamponu

Teraz jest czas, aby zrozumieć klasyfikacji, które mają szampon. Rodzajów szamponów są płynne w konsystencji i koncentraty (w postaci kremu) i współczesnej kosmetologii oddziela je w następujący sposób:

  • dla włosów tłustych;

  • do włosów normalnych;

  • na sucho włosy;

  • częstego użytkowania;

  • walczyć łupież.

To może być klasyfikowany jako popularne narzędzie w następujący sposób:

  • Normalne (zero);

  • leczenie (na oddziale intensywnej opieki);

  • zabarwienie (na nasyceniu);

  • sprzątanie (w celu usunięcia zanieczyszczeń).

Ponadto, istnieje wiele wariantów w składzie: detergentów, środków powierzchniowo czynnych, środków antyseptycznych, antyutleniaczy, substancji pochłaniających wilgoć, białek, witamin i całego szeregu innych dodatków.

Polegać na ekspertów

Skutecznie przezwyciężyć pierwsze etapy patrząc po odpowiedni dobór cieczy, konieczne jest, aby skupić się na zaleceniach specjalistów, którzy doradzają dokładnie przeanalizować opakowania i butelki, aby dać pierwszeństwo obecności naturalnych związków organicznych. Tak będzie bezpieczniej i bardziej skuteczne. Ale kupić odpowiednie produkty – to nie wszystko, trzeba także nauczyć się odpowiedniego szamponu. Rodzaje szamponem nie precyzują, ale ogólnie rzecz biorąc.

Instrukcja jest prosta: zwilżone włosy, wlać w dłoni niewielką ilość, spienić i rozpocząć umieścić na czele kolistymi ruchami – od czoła do końcówek. Potem następuje to dobrze umyć włosy, wskazane jest, aby skrzypieć i ostrożnie wycisnąć. Powtórzyć w razie potrzeby. I najważniejsze – należy wykonać procedurę do mycia głowy to nie częściej niż raz na cztery dni.

„Elseve” L'Oreal Paris – jakość zaufanie zasłużone

Z ekranów telewizyjnych i półki przyciągnąć naszą uwagę jasne włosy reklamy produktów kosmetycznych. W wielu przypadkach jest to po prostu piękny wrapper, ale jeśli mówimy o „Elseve” L'Oreal Paris, bez wątpienia – reklamowane produkt rzeczywiście spełnia określone zalety.

Jego popularność zdobył ten znak towarów wysokiej jakości, tak wielu z płci pięknej poczuć się lepiej tylko szampony „Elsa”. Rodzaje środków pieniących tej marki, hojnych na innowacje i nowe produkty są tak liczne, że nawet najbardziej wybredny nabywców znajdzie coś do gustu. Dla kruchych, rozdwajaniu, matowa, przerzedzenie włosów i brak elastyczności odpowiednią serię „Full odzysku”, który rozwiązuje powyższe problemy 5. Fundusze z serii „Nutrition and Shine”, gdzie używane są proteiny perłowe, przywrócić strukturę włosa, dzięki czemu są miękkie, lekkie i łatwe do zarządzania. Niezawodnie wzmocnić korzenie, cebule odżywiają i przywrócić maskę włókien i spray na linii „Moc argininy.” Chcą zwiększyć objętość włosów, a następnie wystarczy szampon „Els Fibrologiya”, który zapewni efekt świetności do 2 dni.

„Syoss” – profesjonalna pielęgnacja

Szampon „Cieza” gatunków, które również wpływają na wyobraźnię i przerastają oczekiwania fanów, jest uważany za profesjonalny poziom produktów kosmetycznych dostępny dla wszystkich. Ma łagodny, przyjemny zapach, konsystencję, jest łatwa do zastosowania, nadaje włosom połysk i puszystość, nasycony kolor i zdrowy wygląd. A wszystko to dzięki temu, że składa się z oleju i przydatnych mikroelementów. Z należytą starannością, a nawet w domu, można osiągnąć doskonałe rezultaty – nie ważą włosy, nie zelektryfikowana, a co najważniejsze, nie wypadają.

Producent oferuje szeroką gamę serii, m.in. „kolor i ilość silikonu”, „komórkowa”, „Odzyskiwanie suchym szamponem” oczyści włosy bez użycia wody, a nawet środków na efekt laminowania. Jednym słowem, „Syoss” – szampon, którego gatunek koncentruje się na profesjonalną opiekę w przystępnej cenie.

„Moc” – luksusowy czupryna

Gorgeous blondynki i brunetki pokazać zdrowy blask i loki jednocześnie przekonać nas, że został wybrany przez nich magiczne narzędzie zdolne do wykonywania cudów. Niedawno wziął szampon „koni mechanicznych” Na liście kobiecych tajemnic kosmetycznych.

Te produkty są bogate w kolagen, prowitamina B5, lanolina, przyczyniają się do uwodnienia, żywieniu, porost włosów, ich intensywnego wzrostu i wzmocnienia. Niektóre gatunki takie kosmetyki jest nasycony białek pszenicy oraz ekstraktów propolisu, tak, że nici są „żywy” i posłusznych.