470 Shares 3493 views

Braga (Portugalia): atrakcje, opinie, zdjęcia

Braga (Portugalia) – piękny i bardzo żywe miasto, centrum katolicyzmu. Istnieje duża liczba klasztorów i kościołów, muzeów i zabytków architektonicznych, które przyciągają uwagę turystów, a które są ważne dla całego kraju. I choć wiemy o tym mieście nie jest wszystkim, to jest warte odwiedzenia. Chodzenie po ulicach i zwiedzanie pozostawi przyjemne wrażenie w pamięci.


Lokalizacja i informacje

Miasto Braga (Portugalia) znajduje się nad brzegiem rzeki Eshti. Od Lizbony jest oddzielona przez 321 km, a od portu – 50 km. Powierzchnia miasta – około 183 kilometrów kwadratowych, ludność – około 175 tysięcy osób. Czas 3 godziny późno z Moskwy.

Słoneczny, przeważnie jasne, bez deszczu. Średnia temperatura w tym okresie wynosi 24 stopni Celsjusza. Jesień charakteryzuje deszczowej pogody i chłodny w zimie, czasami spadnie śnieg. Ale tym razem, temperatura rzadko spada poniżej 12. Korzystne jest, aby przyjść do Braga od maja do października. Ale to miasto jest piękne o każdej porze roku.

Trochę historii

Braga (Portugalia) w starożytności był zamieszkany przez Celtów, a następnie bracari tutaj mieszka. Nawet w naszych czasach na terytorium przyszli Rzymianie. Zostały one oparte ugody, która następnie została nazwana na cześć cesarza Brakara Avgusta. Ci ludzie nie tylko osiadł w ziemi Braga: to był położony na skrzyżowaniu pięciu rzymskich dróg i była potrzebna jako ważny punkt strategiczny.

Gdy Roman Empire spadł, miasto osiadł Gotów – trzy wieki. Kolejnymi właścicielami gruntów stały Maurów. I dopiero po tym Braga wziął sobie Korol Afonsu III burgundzkiego dynastii.

Począwszy od IV wieku miasto stało się stolicą miejscowej diecezji. To właśnie w tym czasie szybko zaczął się szerzyć chrześcijaństwo w Europie. W konsekwencji – do budowy różnych budynków religijnych i ustanowienia miasta jako religijne centrum kraju. Ten tytuł jest Braga dziś.

Braga (Portugalia) Celowniki

Jego wiek wynosi 2250 lat, jest jednym z najstarszych chrześcijańskich miast na świecie. Dlatego istnieje duże zainteresowanie godną uwagi od turystów.

Znajomość Braga powinien zacząć od Starego Miasta. W obszarze Skopje największą liczbą miejsc znaczących dla kraju. wejście turystyczny brama witany Arco da Porta Nova, najlepiej odzwierciedla to, co czeka na gości za nimi. Struktura architektoniczna wykonana jest w stylu barokowym. Następnie należy zwrócić uwagę na jedną z najważniejszych katedr – Katedra. Jest to budynek w stylu gotyckim, a wiele elementów zachowanych z XVI wieku. Wnętrze i wystrój elementy są niezwykle piękne i ciekawe. To jest niemożliwe do opisania słowami – trzeba zobaczyć.

Na terenie znajduje się kaplica katedry królów, które znalazły swój wieczny odpoczynek wszystkich portugalskich władców. Innym piękne miejsce – Ogród Santa Barbara. Obszar ten z fontanną i rzeźbą znajduje się za katedrą.

Po przeciwnej stronie ogrodu jest Pałac Arcybiskupi. Budynek jest dziełem architektonicznym sztuki i łączy barokowe i gotyckie – to niezwykła fuzja dwóch stylów. Istnieje ogromna biblioteka, gdzie istnieje około 300 000 książek, w tym starożytnych manuskryptów.

Co to trzeba zobaczyć w Braga?

W mieście Braga (Portugalia) Atrakcje (zdjęcia niektórych z nich znajduje się w tym artykule) są niezwykle piękne, ale wiele z nich, bo to jest niemożliwe, aby w pełni opisać wyższość każda. Ale ponieważ miasto jest głęboko religijny, szczególną uwagę należy zwrócić na kościoły i klasztory.

Najjaśniejsza przedstawiciel włoskiego renesansu 16. wieku jest zasłużenie Misericordia. Na równi z nim idzie Chapel Capela da Conceicao, a także kościół Sao Joao de Souto i Santa Cruz. Wymagane jest, aby odwiedzić Kościół Chrystusa na Kalwarii, znajduje się w pobliżu Braga.

Wiele muzeów, najjaśniejsza z nich – Nogueira da Silvy. Zawiera kolekcję ceramiki, rzeźby, starożytnych artefaktów i obrazów. Warto odwiedzić także Pius XII muzeum z ekspozycjami dawnych narzędzi.

Okolica również zasługują na uwagę

nie powinien odmówić podróży poza miastem Braga (Portugalia). Co warto zobaczyć w pobliżu? Pierwszy Kościół Chrystusa na Kalwarii, znajduje się na wzgórzu, 6 km od miasta. To już zaczyna fascynować obszar przy wejściu do niego. Tutaj zbudowaliśmy wiele eksponatów, które są symbolami Chrystusa czternaście przystanków. Schody prowadzące do świątyni, ma niezwykły kształt i jest otoczony pięknym ogrodem.

Zaleca się, aby odwiedzić przynajmniej jedną z pobliskich wiosek. Oni przekonują ich oryginalności, dziewicy. We wsi mają swoje klasztory i kościoły, muzea i kaplic, unikalna architektura.

Kulinarna turystyka i zakupy

W mieście Braga (Portugalia) czas może rozpraszać wyjazdy rekreacyjne, wizyty w restauracji lub wybrać się na spacer do sklepów i kupiwszy prezentów krewnych i przyjaciół. Kuchnia w miejscach żywieniowe bardzo zróżnicowana. Zaletą, oczywiście, że Portugalczycy, ale wiele restauracji, które oferują specjały z owoców morza i kulinarne według przepisów w innych krajach. Popularne Inacio, Pedra Furada i Brito.

Sklepy i centra handlowe w Braga zbyt dużo. Większość z nich znajduje się w centralnej części miasta. Wśród szerokiej gamy, można wybrać co jest dla tej kategorii cenowej. Warto zwrócić uwagę na towary religijnych, jak byłoby to dobre przypomnienie Braga.

Gdzie się zatrzymać?

Miasto Braga (Portugalia), którego zdjęcie jest w tym artykule, wiele hoteli na każdy gust i torebkę, w zależności od celu wizyty:

  • Wycieczki: Lepiej jest wybrać tani hotel bez systemu „all inclusive”, obok którego znajduje się będą szlaki komunikacyjne, takie jak Golden Tulip Braga 4 *.
  • Sport i relaks: idealny Mercure Braga Centro 4 *.
  • Rodzinne wakacje z dziećmi: Melia Braga Hotel & Spa 5 *.
  • Honeymoon: Golden Tulip Braga 4 *.
  • Retreat: Hotel Rural Alves (Casa Alves de Torneiros) 3 *.
  • Zakupy / Gastronomia: Charme Sao Vicente 3 *.
  • Leczenie: Golden Tulip Braga 4 *.

Braga (Portugalia): Podróżni

Jak wczasowicze napisać to słodkie, piękne i urokliwe miasto warte odwiedzenia. Gdzie można przyjemnie iz korzyścią odpoczywać, zwiedzać ciekawe atrakcje, muzea i podziwiać majestatyczną architekturą. Spacerując po brukowanych uliczkach opuści najbardziej przyjemne doświadczenie i klasztory, świątynie i kościoły zmuszony do nurkowania w odległej przeszłości, gdy składnik religijny świata właśnie zaczynał nabierać kształtu.

Turystom zaleca się osobom, które nie tolerują ciepła, nie przychodź do Braga w lipcu, bo w tej chwili to jest po prostu niemożliwe, aby iść i odwiedzić zabytki. Więc jeśli celem wizyty jest zwiedzanie, należy wybrać inny miesiąc. W ogóle, Braga – to niesamowite miasto z własnych unikalnych cech i szerokie możliwości ekscytujące wakacje.