777 Shares 4778 views

Filmy kultowe to lista. Religijne filmy grozy

Zanim zaczniesz zamieszczać filmy kultowe, musisz określić, co to jest pojęcie. Są to filmy, które stały się obiektem czci dla jednej lub kilku grup fanów. Z reguły takie filmy nie są popularne w obsłudze, ale dla niektórych subkultur lub grup ludzi są godne uwagi.

Trochę historii

Filmy religijne pojawiły się po raz pierwszy w połowie ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie zaczął cieszyć się popularnością grindhouse – kin, pokazując niskobudżetową taśmę w gatunku fantasy lub horroru. We wczesnych latach 70. pojawiło się zjawisko "Midnight Cinema" – w niektórych kinach odbyły się sesje nocne, ale były one zupełnie inne niż te, które padały po południu. Takie sesje przyciągały więcej fanów niezwykłych filmów, wiele osób przeglądało te same taśmy niemal każdego dnia. W latach osiemdziesiątych zjawisko to znikło. Uważa się, że filmy re-cult pojawiły się dzięki Quentinie Tarantino, który celowo zastrzelił taśmy w stylu tego samego "kina północnego". Do tej pory nie ma konkretnych kryteriów kultowych, ale zdjęcia podane poniżej mogą zostać ocenione przez krytyków jako takie.

"Adwokat diabła" (1997)

Pomimo faktu, że ten obraz Tayloughford wyszedł stosunkowo dawno temu, wiele osób dziś zmienia je. Działka naprawdę sięga. Kiedy adwokat o imieniu Kevin wygrał w sądzie duża sprawa, po czym został zaoferowany na stanowisko w prestiżowej kancelarii w Nowym Jorku. Miał chronić tych, którzy są naprawdę winni, ale bogaci. W zamian Kevin otrzymuje elegancki apartament, pensję, przyjaciół, milionerów, itd. Ale jego żona jest niespokojna, dręczy ją koszmary, w których jej przyjaciele stają się przerażającymi stworzeniami. Mąż i żona są oddzieleni od siebie, chce opuścić to miasto w celu zachowania honoru męża i rodziny. Czy jej plan zostanie zrealizowany?

"Szalone psy" (1991)

Filmy z wyznawców kultu dotknęły widza z głębi opowieści, a ta taśma z Quentina Tarantino nie jest wyjątkiem. Obraz mówi, jak przestępcza władza Joe Cabota zebrała zespół zbrodniarzy, którzy wcześniej nie spotkali się ze sobą. Mieli zrobić idealny plan na kradzież sklepu z biżuterią. Jednak od samego początku, z jakiegoś powodu, wszystko poszło nie tak, jak przypuszczano, a rozbój stał się strasznym krwią.

"Brat" (1997)

Filmy religijne, których lista jest po prostu niemożliwa do skompilowania (tak wielu z nich), zostały z powodzeniem zastrzelone przez rosyjskich filmowców. Tak więc Alexei Balabanov stworzył obraz, który uderzył w świat i pokazał mu Rosję w czasach oburzenia, totalnej dewastacji. Film dotyczy młodego człowieka – Danile Bagrov. Przybył z armii i nie może znaleźć swojego miejsca w tym życiu. Zdając sobie sprawę, że w prowincji, w której się urodził, po prostu nie błyszczy, bohater filmu trafia do Piotra do swojego brata. Co czeka na faceta, który ma pewność, że szczęście nie jest w pieniądzach, a nie w pozycji społecznej?

Gwiezdne Wojny: Saga

Są takie filmy kultowe, które po prostu nie potrzebują opisu. Ta saga pobiła wszystkie możliwe rekordy popularności w trakcie jego istnienia. To ona ocaliła przemysł CenturyFox przed nieuchronną upadłością. Wszyscy fani science fiction do dziś oglądają serię.

"Pulp Fiction" (1994)

Jest to kolejny legendarny obraz Quentina Tarantino, z którego wszystkie 6 części zostały podzielone, mieszane i pokazane w niewłaściwym porządku. To zdjęcie zostało przyznane Oscarowi, złotemu oddziałowi palmowemu i około czterdziestu nagród. Film był po prostu oszałamiającym sukcesem, był uważany za kamień milowy w kinie.

Matrix (1999)

Jest to film akcji kultowej, kręcony w gatunku fikcji, którego główna postać prowadzi do podwójnej egzystencji. W ciągu dnia pracuje jako programista, aw nocy jako hacker. Raz na jego komputer przyszedł dziwny komunikat, po którym wszystkie niewyobrażalne wydarzenia zaczęły. Tu przyszłość sprzyja rzeczywistości, ludzie walczą z tak zwanymi inteligentnymi maszynami. Film jest warty zobaczenia, tak, nie raz.

Requiem dla snu (2000)

Działanie malarstwa obejmuje trzy sezony: latem, jesienią i zimą. Film zawiera sporo brutalnych scen, ponieważ opowiada o narkotykach i ich śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nie zaleca się sprawdzania osób poniżej 18 roku życia.

Forrest Gump (1994)

Jest mało prawdopodobne, że będzie osoba, która nie widziała tego filmu ani nie słyszała o tym. Robert Zemeckis strzelił udanego obrazu niesamowitego człowieka, który musiał dużo przeanalizować, kim naprawdę jest. Czynność zaczyna się od dzieciństwa Forresta, pokazuje całe jego ciężkie życie, pełne wzlotów i upadków. Opowiedzenie całej historii polega na pozbawieniu osoby, która mogłaby docenić to dzieło.

Religijne filmy grozy

Jeśli mówimy o tym gatunku, możemy bezpiecznie przydzielić 10 filmów, które uważane są za kult i są bardzo popularne wśród fanów horrorów.

  1. "Noc żywych trupów" (1968). Dzięki tej taśmie George Romero świat dowiedział się, że są zombie.
  2. "Teksańska masakra piłą mechaniczną" (1974). Film o rodzinie kanibalów, która wywołała przerażenie u innych i używała piły łańcuchowej.
  3. Szczęki (1975). Po obejrzeniu tego zdjęcia, strzału Steven Spielberg, wielu nie mogło pływać w morzu. Był to punkt wyjścia dla kolejnych hitów.
  4. "Halloween" (1978). Opowieść o facecie, który zabił jego siostrę i został więziony za psychikę. Później wychodzi i nadal popełnia morderstwa.
  5. "Piątek, 13". Film o tym, jak okropna zemstę matki może mieć na śmierć dziecka.
  6. "Koszmar z ulicy Elm". Kto nie pamięta Freddy'ego Kruegera i jego rękawiczek z nożami?
  7. "Powstanie z piekła". Film o innych istotach stworzonych przez człowieka.
  8. "Chucky's potomstwo". Jest to opowieść o laleczce krwiożerczej, w której osiedliła się dusza zmarłego mordercę.
  9. Predator. W tej kasecie, Schwarzenegger i Ventura walczą z nowym przybyszem.
  10. "Saw". Opowieść o maniaku, który zmusił ofiary do uratowania życia, rozwiązuje dziwne zagadki, stał się prawdziwą marką.

Wnioski

Jak już powiedzieliśmy, nie można wymieniać wszystkich kultowych filmów, więc jest ich wiele. Obejmuje to następujące taśmy: Łowca łokci, Podziemny krąg, Donnie Darko, Szkarłat, Na igle, Terminator, Horrible Dr. Fibs i inni. Te filmy, a następnie należy zatrzymać się na tych, którzy chcą odwiedzić ponownie.