385 Shares 7502 views

Co jest Zakorzenienia? Pierwsze okopowe prawa na Androida

Często podczas instalacji lub odwrotnie, usunięcie niektórych programów na smartfonie lub tablecie, potrzebne specjalne uprawnienia – Root. Odnosi się to głównie do systemów opartych na Androidzie, jego plików systemowych i narzędzi. Więc co jest kibicowania? Jakie są korzyści, jakie zapewnia, i jak uzyskać prawo dostępu administratora?

Co jest zakorzenienie

System Android, jak każdego innego systemu mobilnego, oparty na podstawie systemu operacyjnego komputera. W tym przypadku jest to Linux.

Root – specjalne konto z unikalnym, niemal nieograniczone możliwości administratora. Zazwyczaj taki użytkownik jest identyfikowany jako identyfikator użytkownika lub UID. Przez głównego dostępu użytkownik może dowolnie instalować i usuwać nawet plików systemowych, modyfikowanie ustawień konfiguracyjnych itd

Główną cechą Android urządzeń jest to, że są one oparte na zasadach pełnoprawnego systemu komputerowego Linux. W związku z tym administrator jest tylko konto użytkownika. Choć dla Windows, istnieje kilka takich użytkowników z wielu możliwości. W systemie Linux, administrator ma praktycznie nieograniczone prawo do sprostowania i usunięcia programów hash transferu, itp

Jakie opcje użytkownika root-user

Jak wiadomo, administrator systemu ma nieograniczony dostęp do wszystkich istniejących aplikacji w telefonie. Ale co jest zakorzenienie, i że możliwe jest z nim zrobić?

W tym przypadku użytkownicy mają dostęp do następujących funkcji na dowolnym telefonie:

 • Instalowanie różnych aplikacji w pamięci telefonu lub na karcie pamięci. Ten punkt jest szczególnie ważny, jeśli informacje wypełnił wnętrze komórki. Następnie zainstalować niezbędne nowa aplikacja jest prawie niemożliwe. Ponadto, za pomocą skrótu wytwarzanie korzeni mogą być przeniesione do uwolnienia wypełniony pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej na ważniejsze rzeczy.
 • podkręcania procesora. Z reguły producenci mają tendencję do używania tylko część telefonu, więc dłużej i bardziej stabilną pracę. Więc często tam są wszystkie rodzaje zamków.
 • Instalacji i uruchomienia programów , które zmieniają lub rozszerzają funkcje smartfonu. Zazwyczaj te aplikacje mogą włamać grę i przepisać, usunąć niektóre pliki systemowe, itd.
 • Dystrybucja mobilnego Internetu poprzez system dystrybucji Wi-Fi. Zazwyczaj taka funkcja w każdym telefonie jest zablokowana. Uzyskanie uprawnień roota-dla Androida pozwala wykorzystać wszystkie te możliwości w całości.

Dla niektórych aplikacji korzysta z uprawnieniami administratora

Niektóre wyspecjalizowane aplety mogą zapisywać urządzenia użytkownika Android z wieloma różnymi problemami. Co więcej, można zrobić prawie każdy telefon całkowicie indywidualny za pomocą korzeni dostępu.

Więc jakie są wnioski koniecznie wymagają pracy z konta administratora? Istnieje kilka powszechnie stosowane i powszechne:

 • Aplikacje hacking gier. Najbardziej popularne i szeroko stosowane w tej części programu jest GameKiller, Game opiekun lub wolności. Pomagają one użytkownikowi na zmianę ustawień gry do własnych upodobań, dodać dodatkowe premie, pieniądze lub możliwości.
 • Blokowanie spamu, niechcianych połączeń i wiadomości SMS. Takie aplikacje są zazwyczaj zainstalowane. Dlatego dość często telefon dostaje niechciane reklamy i inny spam. Ale to, co jest ukorzenienia, jeśli nie korekty plików programu? Do takich celów można wykorzystać kontrolę połączeń, połączenia i SMS Blocker, AdAway i inni.
 • Blokowanie dostępu do sieci w odniesieniu do konkretnych zastosowań. Zazwyczaj oprogramowanie System jest stale aktualizowana, spędzając ruchu w sieci i dużo pieniędzy. Wyłączyć te funkcje KIS, Droid Wall, LBE prywatności Straży Lite i in.

Jakie są jego uprawnień na Androida

Gdy administrator uzyskanie dostępu nie powinien myśleć, że w tym samym czasie można dostać wszystko, programista. Istnieje kilka kategorii takich praw. Niektóre są dopuszczone przez producenta i są podane na czas, a niektóre są uzyskiwane przez hakerów:

 • Tymczasowe głównej. Ten tak zwany tymczasowy dostęp. Istotą jest to, że po pierwszym restarcie smartphone znika.
 • Pełna głównej. Ta opcja daje pełną kontrolę nad systemem. Jednak nie można przeprogramować lub aktualizacji smartphone.
 • Rootem. Konto to daje również nieograniczony dostęp do wszystkich aplikacji, z wyjątkiem tych, które znajdują się w folderze System.

Dlaczego producenci blokują się na głównych praw

Administrator dostępu pozwala naprawić wszystko, nawet instalacji i pliki systemowe. Dlatego wielu producentów smartfonów, takich jak Google, Sony, Motorola, LG, aby dbać o bezpieczeństwo tych aplikacji.

Dlaczego to się stało? Z reguły kupujący nowoczesnych smartfonów i połowy nie są świadomi cech i zasad działania własnego urządzenia. Dlatego wielu właścicieli smartfonów poprzez zainstalowanie nowych lub usunięcie starych narzędzi, które może usunąć lub uszkodzić pliki ważny system. Dlatego przed korzenia na Androidzie, należy dobrze rozważyć. Wskutek tego urządzenia Android przestanie działać całkowicie albo będzie działać z przerwami.

Kupujący w tym przypadku natychmiast oddać na gwarancję telefonu. I nie jest to, że wielu specjalistów z tej usługi z powodu braku umiejętności można określić przyczynę awarii. Dlatego producent po pewnym czasie konieczne jest, aby zrekompensować koszty klientów i tracą swoje przychody.

Jak zdobyć root-dostęp

Na to proste pytanie nie ma jednej odpowiedzi lub uniwersalnym instrukcje krok po kroku. Wszyscy producenci nowoczesnych wielofunkcyjnych smartfonów używać zupełnie różne programy i systemy. Każdy z telefonu jest jego własna obrona i blokowanie.

Dlatego, aby uzyskać dostęp do roota na tablecie lub smartfonie, trzeba użyć całkowicie różne systemy i regulacje. I narzędzie do tego, że są inni.

Teraz jednak istnieje wiele zasobów internetowych, gdzie możemy przedyskutować te kwestie. I nie jest to możliwe, aby znaleźć najbardziej efektywne rozwiązanie dla każdego konkretnego przypadku i modelu telefonu.

Wady korzystania prawach roota

Jak wiadomo, wszystko ma swoje pozytywne i negatywne strony. Zwłaszcza jeśli możliwości są niemal nieograniczone odbiera niedoświadczony użytkownik. Dlatego przed zainstalowaniem dostępu użytkownika root w telefonie, konieczne jest, aby starannie rozważyć wszystkie.

Główne wady konta:

 • W rękach niewykwalifikowanych, użytkownik może zniszczyć system urządzenia. można przypadkowo usunąć program, który chcesz zainstalować aplikacje lub wirusy, etc. Ponadto nabywca automatycznie traci naprawę gwarancyjną oraz możliwość obsługi.
 • Jest to niemożliwe, aby uzyskać oficjalne aktualizacje systemu i innych aplikacji. Zamiast tego trzeba przeszukiwać internetu, aby znaleźć odpowiednią wersję programu, który może być również niebezpieczne.
 • Nie ma uniwersalnego instrukcje dotyczące instalacji użytkownika root-dostęp do dowolnego telefonu. Każdy system ma swoje niuanse i kolejność działań.

Kilka pozytywnych aspektów ukorzenienia

Pierwsze praktycznie nieograniczone uprawnienia administratora posiada szereg zalet dla zaawansowanych użytkowników:

 • Zdolność do całkowicie zmienić i poprawić system Android. To blokuje spam reklamowy na stronach internetowych i różnych darmowych aplikacji i zastąpienie standardowych ikon, synchronizacja z różnymi urządzeniami, etc.
 • Okazją do zwiększenia zasobów ukrytego telefonu: podkręcania procesora w celu zwiększenia głośności wszystkich głośników itp
 • Rozszerzony system monitoringu dla wszystkich zainstalowanych aplikacji. Jest to szczególnie ważne w tym przypadku do monitorowania ruchu internetowego oraz dostęp.

Oto główne warianty odpowiedzi na pytanie, co jest ukorzenienia i dlaczego jest to potrzebne.