221 Shares 5146 views

Jak podkręcić koła rowerowego? pomocnych wskazówek

Jak podkręcić koła rowerowego, każdy wie właściciela dwukołowy żelaznego konia. Ale jak to zrobić prawo pracy, nie rozumiem nawet niektóre doświadczonych rowerzystów, którzy jeżdżą od lat.

Jak zbudować pompę opon rowerowych, jakie ciśnienie opony powinny mieć, jak często trzeba uciekać się do zabiegu? Wszystkie te pytania budzą obawy zapalonych rowerzystów.

Jak określić poziom ciśnienia w oponach?

Istnieje powszechne „przestarzały” metoda, która pozwala nam oszacować ciśnienie w kołach. Polega ona na ciśnienie w oponach na palcach dłoni. Jeżeli opona nie wygina się znacząco, w którym to przypadku normalnego ciśnienia. Jednak metoda ta jest bardzo niedokładna, ponieważ niektórzy ludzie są w stanie posiekać orzechy ręce, podczas gdy inni nie będą w stanie wyprostować palców nawet kawałek plasteliny.

Bardziej niezawodny sposób określenia ciśnienia w kołach – aby użyć manometr. Wykonywanie zadań za pomocą urządzenia, konieczne jest, aby policzyć liczbę uderzeń pompy w celu osiągnięcia optymalnego poziomu. Takie podejście sugeruje, jak podkręcić kole rowerowym następnym razem, nawet bez dostępu do manometru.

Dlaczego tak ważne jest, aby utrzymać wysokie ciśnienie w oponach?

Natychmiast warto zauważyć, że nie należy bać się pompować koła. Górna granica dla większości opon jest dość wysoki. Dlatego dodatkowy wysiłek nie jest zazwyczaj prowadzi do pęknięcia opony. Znacznie gorzej jeździć na gumę, ponieważ w tym przypadku zwiększa prawdopodobieństwo przebicia, inne uszkodzenia, które mogą prowadzić do konieczności naprawy lub wymiany velokamery.

Co jeszcze grozi jazda opony poluspuschennyh i niechęć do zrozumienia w jaki sposób podkręcić koła rowerowego? Ze względu na niewystarczające ciśnienie pogarsza zdolność opony przepustnicy. Prędkość jazdy na stłuczki, ruch w obszarach o nierównym terenie – wszystko to może prowadzić do powstawania tzw ósemki na kółkach, uszkodzonych felg.

Na jakim poziomie powinny być napompowane koła?

Wymagane ciśnienie w dwukołowych pojazdów opon zależy od rodzaju nawierzchni drogi, na których ruch odbywa się:

  1. Jak do pompowania kół rowerowych do wygodnego poruszania się po płaskiej twardą powłoką? W tym przypadku konieczne jest, aby stworzyć większe ciśnienie w oponach rzędu 3,5 atm. Niewystarczająca pompowanie kół zwiększa powierzchnię kontaktu z nawierzchnią, a tym samym zmniejszyć prędkość napędu.
  2. Jak zbudować koła rowerowego, gdy pojazd jest przygotowanie do jazdy w terenie? Nie jest ustawienie ciśnienia w oponach, który jest nieco większy niż minimum i wynosi około 2,6 atm. Łagodniejsze koła będzie tłumienia drgań w kontakcie z nieprawidłowościami. Między innymi, zwiększenie powierzchni styku z drogą zwiększenia przyczepności podczas zboczach i ostrych zakrętach.

Pierwsze pompowane koła

Pompowania opon rowerowych odbywa się w następującej kolejności:

  • Uwolnienie opony sutek trzeba całkowicie uwolnić powietrze z koła.
  • Dla brodawki łączy koło pompy jest napompowane do właściwego poziomu.
  • Podczas pracy, pompa jest odłączona od czasu do czasu sprawdzić manometr.
  • Na koniec pompy oczyszczone się, trzpień jest przykręcony na pokrywie.

Podobna akcja odbywa się z drugim kołem. Opona zostanie zwiększona optymalne uznaje po przekroczeniu poziomu ciśnienia w około 5-8% wartości, która jest oznaczona na oponie.

Najważniejsze – nie zapomnij, aby policzyć liczbę uderzeń, aby osiągnąć żądany poziom ciśnienia. Następnie będzie to zaoszczędzić wiele kłopotów i zaoszczędzić sporo wysiłku.

Jak zbudować koła rowerowego bez pompy? Wydaje się, że aby poradzić sobie z takim zadaniem niemożliwym. Jednak, gdy ręka ma standardowego środki do pompowania opon, można użyć self-made sprężarkę z odkurzaczem z funkcją odprowadzania powietrza powrotnego. Najważniejsze – w celu znalezienia odpowiedniego węża do tego i stanowczo odizolować wszystkich połączeń urządzeń domowych.

Jak często powinno się pompować opon rowerowych?

Jeśli dostępne Mighty nowy rower górski od renomowanego producenta, potrzeba „zatankować” opony z powietrzem mogą być zapomniane przez kilka miesięcy. Z biegiem czasu, ze zwykłej jazdy, koło będzie stopniowo stają się mniejsze. W rzeczywistości, jazda na opony może wydawać się jeszcze bardziej wygodne, szczególnie podczas jazdy po nierównym terenie. Jednak ta decyzja wpłynie negatywnie na stan felg.

W przypadku nadmiernego ciśnienia w normach opon ostatni może eksplodować. Dlatego należy regularnie sprawdzać stan kół za pomocą manometru. Rower górski – kilka razy w tygodniu, do modelu Highway – po każdym rejsie.

W razie zaobserwowania takich prostych zaleceń, podróż będzie o rząd wielkości bardziej przyjemnego, łatwiejsze i bardziej skuteczne. Ostatecznie koła terminowe pompowania i utrzymanie optymalnego poziomu ciśnienia w oponach eliminują konieczność posiadania ulubiony rower na własnych barkach.