515 Shares 3009 views

W trosce o królikach w domu

W trosce o królików trzymanych jako zwierzęta domowe w mieszkaniach, nie można nazwać trudne. W każdym razie, wszystkie wysiłki są uzasadnione pozytywnych emocji, tym bardziej pozytywny, że te zwierzaki dają swoim właścicielom.

Ciało królików jest zaprojektowany w taki sposób, że życie potrzebują dużo tlenu. Są one obojętne na zimno, mróz do – 20 ° jest utrzymywana bez żadnych problemów, ale nie mogą wytrzymać ciepło, wilgoć i przeciągi. Oni nie lubią i szkodliwych gazów klastry powstają, jeśli nie długo do czyszczenia klatki. Najlepsze warunki dla królików można nazwać + temperatury 18-20 stopni, a 50 procent wilgotności.

Króliki są bardzo podatne na stres. Każda zmiana w życiu sprawia, że zwierzęta nerwowy. Silne emocje mogą spowodować paraliż układu oddechowego i śmierci zwierząt, więc traktować należy obchodzić się ostrożnie: czas do paszy i wody, zawiesić dietę, nie być obsesyjne uwagę do gniazd z cieląt, unikać niedaleko siedliska królików głośne dźwięki lub migające światła. Opiekuńczy dla królików powinna być przeprowadzona bez żadnych gwałtownych ruchów, głośnych krzyków.

Pojawienie się zwierzęciem w domu

Młode króliki są zazwyczaj realizowane w wieku 6-7 tygodni. Dzieci jeszcze bardziej nieśmiałe niż dorośli, więc pierwsze kilka dni po ich zakupie zaleca, aby nie dotykać, realizując tylko najbardziej niezbędne opieki dla królików: Feeding i napełniania poidła. Weź w ręce młodych, a zwłaszcza dzieci, nie jest konieczne w tym czasie, jak również do ich uwolnienia na spacer po pokoju.

Pierwsze wyjścia komórek po okresie adaptacyjnym, zorganizować w ciągu 20 minut – pół godziny, upewniając się, że zwierzę nie sgryzlo coś poza. Króliki mają słabość do drutu, więc na pewno trzeba ukryć lub usunąć z terytorium chodzenia zwierząt.

Co konkretnie dla królików, opieka będzie musiał ćwiczyć regularnie, w zależności od tego, gdzie będą przechowywane zwierzęta. Tylko dwa warianty: w klatce, lub „na dziko”. Zazwyczaj chodzić po mieszkaniu bez nadzoru wydany wyłącznie u zwierząt, przyzwyczajonych do toalety. Nawiasem mówiąc, aby rozpoznać miejsce na oddawanie moczu królików nie może gorsze niż kociąt, i tak samo szybko przyzwyczaić się do zasobnika z wypełniaczem. Jeśli zwierzaki muszą pozostać długo w pustym domu, a nikt nie może kontrolować swoje ruchy z pokoju do pokoju w ciągu dnia, to lepiej wybrać treść komórkową.

Więc, jaki rodzaj opieki królika jest regularnie wymagane do niego?

W trosce o wełnie

W dzikich zwierząt wylinka występuje co sześć miesięcy i jest związany z porami roku. Home rzucić w sposób ciągły, ale to nie jest tak zauważalny. Najprostszym sposobem jest ułatwienie procesu głaskanie zwierzęcia – to dobrze, i zabawy w tym samym czasie. Długowłosa króliki muszą zera. Aby to zrobić, należy zamontować grzebień, płaszcz i Dematters dla kotów i małych psów. Zapobiec toczenia wełny i specjalne paszy pomocy. Zwierzęta, chodzenie na ulicy, być może trzeba remedium na pchły. Istnieją specjalne spraye dla gryzoni, ale nadające się i spada na kłębie, przeznaczonych dla kociąt.

zęby

Królicze zęby rosną przez całe życie i stale zużyta. Ułatwia gałęzie procesowych oraz żywienia zwierząt grubej siano. Kiedy równowaga jest zaburzona, a siekacze zaczynają rosnąć szybciej niż skasowane, istnieją problemy. Królik może umrzeć z głodu, bo nie będzie mógł jeść normalnie. W zaawansowanych przypadkach, królik musi przycinać zębów.

sprzęgła

Pazury muszą przycinania. Możemy wykonać tę procedurę, należy regularnie, co 5-7 tygodnie, i uważając, aby nie dotknąć wrażliwych części. Używane do tego celu maszynki paznokcia lub obcinacz do paznokci.

Jeśli będzie dbanie o królików w domu we właściwy sposób, futrzane stwory będą cię zadowolić z obecnością aż sześć lub nawet dziewięć lat.