820 Shares 8985 views

Puchar Katalonii w piłce nożnej – jeden z ulubionych Mistrzostw Hiszpanii

Nie jest tajemnicą, że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem wśród populacji całego świata. Ta ekscytująca gra zdobyła serca milionów widzów. To podlega granicom: niezależnie od płci, rasy i wieku, piłka nożna łączy całe kontynenty.

Ogromna liczba różnych mistrzostw poświęconych temu sportowi odbywa się co roku w różnych częściach naszej planety. Każdy z tych wydarzeń to długo oczekiwane wydarzenie dla fanów. Ponieważ dzieci oczekują na Nowy Rok, kibice piłki nożnej czekają na Puchar Świata, Puchar Świata, Ligę Mistrzów lub Puchar UEFA. Międzynarodowe konkursy o takim charakterze gromadzą publiczność o wielkości większej niż jakikolwiek inny sport.

Piłka nożna w Hiszpanii

Warto zauważyć, że w Europie jest tylko kilka krajów, które szczególnie lubią piłkę nożną. Ten sport jest częścią ich kultury. Hiszpania należy do tych krajów. Na terytorium państwa monarchistycznego odbywają się różne turnieje, w których uczestniczą nie tylko mężczyźni, ale także piękne drużyny kobiet.

Puchar Katalonii jest jednym z najbardziej popularnych mistrzostw piłkarskich, które odbywają się wśród klubów o tej samej nazwie obszaru Królestwa Hiszpanii. W tych rozgrywkach uczestniczą drużyny, które dotyczą pierwszego, drugiego lub trzeciego oddziału. Warto zauważyć, że ten puchar był grany już od dwudziestu czterech lat. Początek tego mistrzostwa został określony w 1984 roku. Jednak dopiero po pięciu latach oficjalnie uznano Puchar Katalonii. Od 1989 roku, corocznie, zazwyczaj latem, federacje piłkarskie tego hiszpańskiego oryginalnego obszaru posiadają takie mistrzostwa. W 2005 r. W zasadach turnieju miały miejsce znaczne korekty – a od ośmiu lat drużyny uczciwej płci mogą rywalizować o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej kobiet.

Historia mistrzostw Hiszpanii

Warto zauważyć, że od pierwszego roku XX wieku w Katalonii odbyły się różne mistrzostwa w piłce nożnej. Pierwszym z nich był Puchar Masaya. Jego początek został ogłoszony tylko trzy razy, począwszy od 1900 roku. W 1903 roku został zastąpiony Pucharem Barcelony. Te mistrzostwa cieszyły się tylko kiedykolwiek fanami, przyznając sobie palmową przewagę nad Mistrzostwami Katalonii. Realizowany do 1940 r., Wraz z rozpoczęciem wydarzeń wojskowych w Europie, turniej przestał istnieć. W tym czasie kraj ten był pod wpływem II wojny światowej, chociaż nie brał udziału w tej sprawie.

Puchar Kataloński i jego mistrz

Po długim czasie wznowione zostały tradycje piłkarskie w dumnym regionie Hiszpanii. Pasja fanów tego sportu znalazła miejsce i czas na wyjście – przyczyniło się to do narodzin Pucharu Katalonii.

Zebrany pod jego "skrzydłami" cztery prowincje, ten region Hiszpanii, z wyjątkiem fantastycznych krajobrazów i piękna architektury, jest znany na całym świecie dla drużyn piłkarskich. Jedną z najjaśniejszych gwiazd sportu "niebo" jest niewątpliwie "Barcelona". Ten klub piłkarski zgromadził jednych z najlepszych graczy wszech czasów. W historii turnieju Barcelona wygrało siedem razy w Pucharze Catalana. Do ostatniego roku zespół z uporem oddał sześć kolejnych pozycji do swojego głównego hiszpańskiego rywala, "Hispaniola". To było z tym zespołem spotkał "Barca" w losowaniu trofeum zeszłorocznego. Walka była napięta. Losowanie w finale zostało rozłożone szeregiem kar. I tylko dzięki umiejętności bramkarza i dokładności jego napastników FC Barcelona zdobył Puchar Katalonii w 2013 roku, zdobywając siódme zwycięstwo od "nóg" konkurenta.