330 Shares 8166 views

„Rovatineks”: instrukcje użytkowania, opis leku, recenzje

Kamica dzisiaj pilna problem w dziedzinie urologii. Eksperci rekordowy wzrost częstości występowania patologii, która jest obarczona bardzo poważnych powikłań. Długi czas choroba może nie objawiać, co utrudnia diagnozę i leczenie. Do leczenia kamicy stosuje się różne leki. uważane za „Rovatineks” jednym z najbardziej skutecznych leków. Instrukcje dotyczące stosowania mówi, że jest to produkt naturalny, którego skutkiem jest zmniejszenie stanu zapalnego i bólu.

Opis leki

„Rovatineks” – fitodrug która posiada działanie moczopędne i właściwości przeciwbólowe. Narzędzie pomaga również podział kamieni i ich wydalanie z nerek. Lek ma skład kilku aktywnych składników pochodzenia naturalnego: fenchol, kamfenu, pinen, anetol, barneol, cyneol. Jako substancji pomocniczej z oliwek. Działa jako rozpuszczalnik dla substancji czynnej, a także promuje szybkie przenikanie leku do tkanek.

„Instrukcje Rovatineks' do stosowania, nie stosować jedynie w leczeniu kamicy nerkowej, ale również w zapobieganiu tej nieprzyjemnej choroby. Środki wytwarza się w postaci kapsułek żelatynowych, w których ciecz jest żółtawy o określonym smaku roślinnego.

Jak to działa?

Medycyna „Rovatineks” dzięki swojej unikalnej kompozycji jest zdolne do uwolnienia pacjenta od nieprzyjemnych objawów kamicy moczowej. Producent twierdzi, że moc naturalnych środków do podziału i przynieść kamieni z dróg moczowych i nerek. Podstawa kamienie – sole wapnia – rozpuszczone po wniknięciu do barneola ciała. Składnik ten zapewnia litholytic działanie leku. Moczopędne działanie ułatwia szybkie usuwanie kamieni z resztkami ciała.

Choć badania wykazały, że „Rovatineks” jest w stanie zapobiec tworzeniu się nowych kamieni solnych i hamować wzrost już istniejących. Działanie przeciwbólowe jest skierowany do łagodzenia bólu związanego z upływem kamieni dróg moczowych. Ponadto, lek radzi sobie z następujących celów:

 • łagodzi skurcze;
 • To poprawia przepływ krwi w nerkach;
 • Normalizuje funkcjonowania układu moczowego;
 • Zwiększa to ilość kwasu glukuronowego w moczu;
 • antyseptyczny i przeciwzapalny efekt.

Wskazania do stosowania

Leczenie kamicy nerkowej choroby – głównym zadaniem „Rovatineks” produkt (cena 50 tabletek. – 1370-1600 rubli). Środki przepisywane pacjentom z kamicy nerkowej i kamicy moczowej. kapsułki żelatynowe zapobiec powstawaniu kamieni, dlatego jest często przepisywany jako środek zapobiegawczy, gdy istnieje predyspozycja do choroby.

Według pacjentów „Rovatineks” skutecznie eliminuje ból kolki nerkowej. Przeciwbakteryjny efekt leku zapobiegającego rozwojowi stanu zapalnego oraz pogorszenia stanu pacjenta.

Jak wziąć „Rovatineks”?

Tabletki do leczenia kamicy musi po określeniu rodzaju struktur w nerkach wybrać lekarza. Środek rozważyć, zaleca się, aby w różnych zaburzeń nerek, jak również profilaktykę. Dawka zależy od diagnozy pacjenta.

Odbiór „Rovatineksa” jest pokazana przed jedzeniem żywności. Kapsułki należy przyjmować z dużą ilością płynów. Dzieci starsze niż 14 lat i dorosłych pacjentów należy wziąć 1-2 tabletki 3 razy dziennie. W przypadku ostrego bólu spowodowanego kolki nerkowej, dawka może być zwiększona do 2 kapsułek w czasie 4-5 razy dziennie.

Czas trwania leczenia lekiem zależy od ciężkości stanu pacjenta. W obecności małych kamieni brać leki zgodnie ze standardowym schematem na miesiąc. Przyspieszony tworzą pozostałości z układu moczowego kapsułkach żelatynowych należy traktować jako nie mniejszy niż 30 dni (dwie tabletki trzy razy dziennie). Eksperci zalecają, powtórz zabieg oznacza 2 miesiące.

Kapsułki „Rovatineks” w pediatrii

Kamica nerkowa występuje nawet u bardzo młodych pacjentów. Rozwój choroby jest związana z nieprawidłowym metabolizmem, nieprzestrzegania diety, wad rozwojowych narządów układu moczowego. Dzieci lek na bazie roślin ( „Rovatineks”) może być używany z 6 lat. Ważne jest, aby przestrzegać dawki i zwiększać ją bez recepty. Pacjenci byli 6-14 lat pokazuje wziąć jedną tabletkę z nie więcej niż 2 razy dziennie. Poza terapią lekową powinny być specjalne diety w celu zmniejszenia stężenia soli w moczu.

Przeciwwskazania

Lek „Rovatineks” instrukcja obsługi zabrania podawać pacjentom w wieku poniżej 6 lat, w przypadku nietolerancji składników w składzie leków. Ostra kolka nerkowa jest również przeciwwskazany do przyjmowania kapsułek. W tym przypadku należy hospitalizować pacjenta i odebrać więcej terapii, aby złagodzić ten stan.

Niekorzystny wpływ na płód i nie została ustalona w czasie ciąży. Jednakże, środek do leczenia kamicy jest zabronione przypisać do kobiet w pierwszym trymestrze ciąży i laktacji.

Objawy przedawkowania i skutków ubocznych

Z naturalnych składników pochodzenia zapewnia dobrą tolerancję leku, co jest potwierdzone przez referencje pacjentów. związane z przyjmowaniem leku, praktycznie nieobecny niepożądanych. Jedynie w rzadkich przypadkach może być ból w okolicy żołądka, która działa niezależnie. Jeśli może wystąpić nadwrażliwość lub nietolerancja na wymioty komponentów.

Przedawkowanie leku jest możliwe tylko w przypadku przekroczenia zalecanej dawki. W celu oczyszczenia organizmu, konieczne jest, aby wykonać płukanie żołądka. Jednak, według ekspertów, opcja ta może być całkowicie nieskuteczne, jeśli tabletki zostały podjęte dawno temu. Tacy pacjenci powinni być pod stałym nadzorem specjalistów, którzy będą monitorować pracę wątroby, układu krążenia i układu oddechowego.

analogi narkotyków

Obecnie, to znaczy „Rovatineks” jest wyjątkowy pod względem składu. analogi strukturalne nie ma. Zastępstwo „Rovatineksa” może mieć tylko podobny mechanizm działania. leczony stan patologiczny będą zależeć od stopnia zaawansowania choroby. Dlatego samoleczenie nie można odebrać. Leki na bazie roślin mogą być podawane w połączeniu z antybiotykami leki do zakwaszania i alkalizacji moczu przeciwpłytkowego.

W przypadku braku efektu terapeutycznego lekarz może dokonać zmian schematu leczenia i odebrać lek jak środki „Rovatineks”. substytuty Cena będzie zależeć od kształtu i składu uwalniania leku. Popularne leki do leczenia i zapobiegania tworzeniu się kamieni w układzie moczowym są:

 • "Kanefron H".
 • "Solidago compositum".
 • "Cystone".
 • "Afala".
 • "Renel";
 • "Blemaren".
 • "Ksidifon".

Związek wybrany w zależności od składu kamieni (kamienie), leku. Pacjenci z kamicy, kolki nerkowej należy przestrzegać diety.

Recenzje przygotowania

W leczeniu nietrzymania choroby kamienia stworzył ogromną ilość leków. Jednak nie wszystkie z nich mogą naprawdę pomóc osobie poradzić sobie z chorobą. Środki na bazie roślin są bardzo popularne, które potwierdzają liczne opinie specjalistów i ich pacjentów. oraz „Rovatineks” odnosi się do takich leków.

Instrukcje do stosowania pozycjonowania jako skuteczny środek do wyeliminowania objawów kolki nerkowej. Unikalna kompozycja składników leku normalizuje nerkach, wzmaga rozdrobnienia złogów i bezbolesny resztami końcowymi układu moczowego. Liczne referencje od pacjentów, którzy zostali wyznaczeni jako „Rovatineks” powiedzieć, że ludzie byli zadowoleni z wyników leczenia. Zaletą tabletek, mówili, jest brak poważnych skutków ubocznych.