226 Shares 4578 views

Potargane drzewo. Jak dbać o w domu dratsenu

Dracena jest bardzo popularny wśród ogrodników ze względu na jego reprezentacyjny wygląd. Roślina ta może ozdobić żadnych wnętrza, ponieważ wygląda bardzo organiczny do sypialni i pokoju biurowego. Duże kwiaty kupione w ogromnych halach, ale małe elementy idealnie pasują do wnętrz w małych pomieszczeniach. Wielu początkujących ogrodników są zainteresowani w kwestii , jak dbać o dratsenu w domu. Mimo, że roślina nie jest wymagający opieki, ale nadal odchylenie od reguł grozi pogorszenie wyglądu.

Przede wszystkim należy pamiętać, że ten kwiat termofilowa, więc w lecie w temperaturze powietrza w pomieszczeniu musi być utrzymywana na poziomie około 20 – 25 ° C, a zimą nie spada poniżej 15 ° C W ciepłej porze roku pozwoliło roślin stoją na ulicy, to jest bardzo lubiący draceny. Podlewanie potrzebuje umiarkowany, ale prawie codziennie, ponieważ kwiat kocha wilgoci. Ziemnych pokoju nie powinno być suche, ale pereuvlazhnyat nie jest wiele warte, ponieważ powoduje gnicie systemu korzeniowego. Gleba musi być stale lekko wilgotne, więc dratsenu lato należy podlewać codziennie, a zimą – dwa lub trzy razy w tygodniu. Kwiat nie toleruje przeciągów, które muszą być brane pod uwagę.

Wiele kwiaciarni uważają, że konieczne jest, aby dbać o rośliny, a także dbać o drzewa palmowego. Dracena chociaż termofilowa, ale pod wieloma względami różni się od innych egzotycznych kwiatów. Należy zauważyć, że bezpośrednie światło słoneczne nie może stać, więc są idealne do pomieszczeń o oknach wschodnich czy zachodnich. Dla pestrolistyh rodzaju draceny potrzebują więcej światła, ale kwiaty z ciemnymi liśćmi wolą być w półcieniu. Jeśli nie śledzić tę prostą zasadę, roślina może stracić zwykle zabarwienie.

Jak dbać o dratsenu w domu, to nie powoduje żadnych trudności w większości nawet niedoświadczeni ogrodników. Wilgotność obojętnie odnoszą się tylko Godsefa smoka i dlatego, że są w stanie przeprowadzić i suche powietrze, wszystkie inne gatunki z kwiatem muszą codziennie natryskiwania. Wysoka wilgotność musi być utrzymana nie tylko w upalne lato, ale w zimie, zwłaszcza w mieszkaniach z centralnym ogrzewaniem. Dracena bardzo dobrze reaguje na ciepłym prysznicem, okresowo przetrzeć stoi liści.

Wiele z nich jest zainteresowany nie tylko, jak dbać o dratsenu w domu, ale jej przeszczep. Powinno to odbywać się co dwa lub nawet trzy lata, a następnie tylko wtedy, gdy istnieje taka potrzeba. Młode rośliny mogą być przesadzane co roku, ale tylko dla dorosłych, gdy jest to niezbędne do zwiększenia objętości garnka. Podczas obchodzenia się w celu usunięcia zabrudzeń z korzeni nie trzeba, należy po prostu przenieść go wraz z bryłą ziemi do innego pojemnika i dodać mieszankę.

Jak dbać o dratsenu w domu i pieścić jej opatrunki? Roślina bardzo dobrze reaguje na wszelkie złożonych nawozów, nawożenie prowadzone są od wczesnej wiosny do późnego lata, dwa razy w miesiącu. Dla pestrolistyh gatunków warto kupić specjalne substancje, które przyczyniają się do zachowania ich pięknym kolorze. W niektórych przypadkach, draceny może być zakłócony przez wciornastki i owady skalę.