182 Shares 1492 views

mięśnie naramienne, przedramiona i obręczy barkowej

Obręczy barkowej składa się z trzech kości: obojczyka, łopatki, kości ramiennej kości (kość górnego ramienia), a także mięśni, więzadeł i ścięgien. staw barkowy są ruchome szczeliny między kości ramienia. Mięśnie i stawy ramię pozwala mu poruszać się w określonym zakresie ruchu. Mięśnie ramion i obręczy barkowej są odpowiedzialne za ruch łopatki, kości ramiennej i obojczyka. Ponadto, te mięśnie są w kształcie ramienia, stawu barkowego i pach (pod pachami). Na przykład, okrągły kontur stawu barkowego jest utworzona mięsień naramienny. Anatomicznie, to reprezentuje inny zestaw włókien, których działanie jest koordynowany przez centralny układ nerwowy.

ramię człowieka – to górna część ramienia z mięśni i kości, zawartej między barkowych i łokciowych stawów. Górna granica ramieniu – poprzeczną linię dolnej krawędzi piersiowego dur teres głównych mięśni i szerokich pleców mięśni. Dolna granica leży powyżej (2) poprzecznie palec z kłykcia kości ramiennej. mięśnie naramienne są umieszczone na przedniej i tylnej powierzchni kości ramiennej. Przednia grupa mięśni nazywane biceps (w języku łacińskim – musculus biceps brachii) lub biceps. Grupa tylne mięśnie – triceps (w języku łacińskim – musculus triceps brachii) i triceps.

Sprężysta i elastyczna tkanka (szkieletowe, czy jest on także nazywany prążkowanych), które tworzą mięśnie naramienne, dzięki ich zdolności do zmniejszenia impulsy nerwowe. Ze względu na te właściwości tkanki mięśniowej jest ruchem łokcia i biceps i triceps są odpowiedzialni za tych ruchów. Ponadto, zarówno tych mięśni określają kształt łopatki, która zależy od stopnia otłuszczenia i mięśni. W związku z podskórnej tkanki tłuszczowej u dzieci i kobiet są wygładzane płaskorzeźby mięśnie i ramię ma postać blisko do prawidłowego cylindra. U mężczyzn z mięśni ramion większą objętość w górnej części niż w strefie graniczącej z łokcia.

Potoczna nazwa biceps – biceps – pochodzi od dwóch łacińskich słów: Bis, co tłumaczy się jako podwójne i caput, czyli głową w tłumaczeniu. Biceps (dwie wiązki mięśni) ma dwie głowy, łączący środek barku do wspólnej brzuchu mięśni. Długa głowica jest przymocowana do tarczy (Pustych epiarticular chropowatości) wstępnej ścięgna. Krótki głowa zaczyna również od ostrza (proces kości kruczej). Dwugłowy przymocowany do górnej części przedramienia końca cięgna, do którego całkowita brzucha. Główną funkcją tego mięśnia jest zgięcie stawu łokciowego ręki. Jest unerwiona przez mięśniowo-skórnego wzrokowego.

Potoczna nazwa mięśni – triceps triceps – również pochodzi od dwóch łacińskich słów, pierwszy z nich (tri) jest trzy, a drugi (caput), jak zostało to opisane powyżej. Jest to poważny mięśni wynosi około 2/3 mięśni dłoni i jest odpowiedzialny za prostowanie (prostowania) rękę w łokciu, Łokieć przechwytuje także, gdy przedramię i służą do precyzyjnego ruchu, takich jak podczas pisania. Składa się ona z trzech wiązek mięśni, która zaczyna się z trzech głowic (długości, środkowych i bocznych) i zbiegają się ze sobą w łokciu ścięgna. Klasycznym, to uważa się, że wszystkie trzy głowice mięśnia trójgłowego unerwionej przez promieniową wzrokowego. Jednakże istnieją wyniki badań wykazujących, że unerwienie może być gałąź nerwu pachowego.

ludzkie przedramię jest częścią strony, która znajduje się pomiędzy złączem śrubowym i nadgarstka (inaczej znany jako nadgarstka). Przedramienia składa się z dwóch kości i mięśni (łokciowej i promieniowej). tkanka mięśniowa jest utworzona z czterech warstw, które stanowią mięśnie panel przedni, jak i dwie warstwy z powrotem grup mięśni. Efektem ich pracy jest ruch dłoni (w tym paliczków) i nadgarstka. W ogóle, mięśnie ramienia i przedramienia zapewniają szeroki zakres ruchów ramion, przedramion i rąk.