821 Shares 5080 views

10 rzeczy, których nie wiesz o Mózg kobiety

Jest jeden znany wyrażenie: „Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus”. Ale czy to naprawdę tak bardzo się różnią? Różnice biologiczne są oczywiste, ale nawet naukowcy starają się udowodnić różnice w strukturze mózgu samców i samic. Badania te doprowadziły do powstania wielu mitów, które wiele osób bierze za prawdę. Na przykład, że kobiety są bardziej emocjonalne, ze względu na obecność w ich mózgu więcej obszarów odpowiedzialnych za przetwarzanie emocji. Naukowcy od dziesięcioleci badali samiec i samica mózg i wykonane w tym czasie kilku odkryć. W tym artykule prezentujemy dziesięć interesujących faktów na temat kobiecego mózgu. Zaczynajmy.

Żeński mózg jest mniejsza od samca

To rzeczywiście prawda. Ale czy to z tego powodu, że kobiety nie są tak inteligentne jak mężczyźni? Absolutnie nie. Jednak w przeszłości ten fakt został wykorzystany jako dowód niższości kobiet do mężczyzn. Mit ten jest od dawna wystawiony jako wielkość mózgu nie ma nic wspólnego z tym, jak inteligentnych ludzi. Wystarczy w trakcie procesu ewolucyjnego został rozwinięty tak, że męski mózg jest trochę bardziej kobiecy wagowych.

Obecność szósty zmysł

intuicja kobiet – nie jest mitem. Dziewczyny są bardziej skłonni do empatii i lepszego zrozumienia innych ludzi. Na przykład, gdy krzyki swojego dziecka, znają przyczyny jego niezadowolenia. Więc z ich „szósty zmysł” trzeba się liczyć. Nie przez przypadek w średniowieczu kobiety były związane z ciemnych i tajemniczych rzeczy. Natomiast czary było tak naturalne, tak jak w niniejszej medycyny. Korzystanie z połączenia z naturą, kobiety mogą stać się wielkimi uzdrowicielami. Nic dziwnego, że nasza planeta Ziemia nazywana jest „matką”.

Wpływ miesięcznie

Istnieje ogólna zgoda, że podczas „czerwone dni” dziewczyny są bardzo emocjonalne, ponieważ z hormonalnymi kolcami. Tak, żeński mózg jest pod wpływem hormonów podczas miesiączki. Ale prawdą jest również to, że jest on stale bombardowana przez nich. Progesteron, testosteron i estrogen – trzy główny hormon, który dotyka kobiety w czasie ich cyklu menstruacyjnego. Zmień swój poziom wpływu na seksowną dziewczynę, nastroju, a nawet pamięci. Ale to nie nastąpi w ciągu jednego tygodnia w miesiącu i stale.

Wpływ na mózg antykoncepcyjnych

Jak już wspomniano powyżej, stężenie hormonów w życiu kobiety odgrywa kluczową rolę. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że przyjmowanie pigułek hormonalnych wpływa na mózg dziewczyny. Wiele z tych leków zwiększy liczbę kobiecego ciała progesteronu. A to z kolei zmniejsza zdolność do przetwarzania i zapamiętywania informacji. To doskonale pokazuje spędzone naukowcom badanie. Podczas swoich kobiet wykazały wideo, w którym główny bohater został ranny chłopiec. Dziewczęta, które stosowane środki antykoncepcyjne, pamiętał tylko ogólną fabułę. A ci, którzy nie biorą narkotyków, można powiedzieć konkretnych szczegółów.

Przed i po ciąży

Kobiety, które rodziły się dziecko, na pewno zgadzam się z tym, że tak zwany „mama mózg” nie jest mitem. Naukowcy zgadzają. Wiele matek stwierdziło, że nie mógł myśleć, jak jasno i precyzyjnie jak przed ciążą. uważało, że rozproszony i mieć trudności w zapamiętywaniu. Niektórzy kojarzą spadek funkcji poznawczych z niewyspania, ale naukowcy uważają, że problem leży znacznie głębiej. Okazuje się, że żeński mózg jest przekształcany w trakcie i po ciąży. Oznacza to, że każda funkcja on „ofiary” jako mniej ważne dla kobiet w tym okresie życia. Również się zmienia i hormony.

Silne połączenia neuronowe

Okazuje się mniejsze kobiety mózgowe zapewnia lepszą percepcję i przetwarzania informacji. połączenia neuronowe są znacznie silniejsze niż męskiego mózgu u kobiet. To prowadzi do różnic w percepcji i przetwarzania informacji. Choć nie ma dowodów na poparcie tej teorii.

Kobiety wykorzystywać do rozwiązywania problemów logiki i intuicji

Badanie obrazów mózgu wykazały, że prezentacja złożonego problemu męskich i żeńskich mózg reaguje na nią inaczej. Informacja w mózgu dziewczyna ma tendencję do przemieszczania się pomiędzy dwoma półkulami. U mężczyzn, ona skoncentrowana w jednym. Nie jest to, że przedstawiciele silny połowa ludzkości wykorzystuje tylko jedną półkulę. Oni korzystać z obu. Tylko informacje są przetwarzane w inny sposób. W ten sposób mężczyźni i kobiety mogą znaleźć dwie uniwersalne rozwiązanie problemu. Chociaż faceci użyć logiki i intuicji sam, dziewczęta z nich korzystać w połączeniu.

Wpływ migreny

Każda kobieta cierpi na migreny częściej mężczyzn. Jeśli spojrzeć na statystyki, następnie przedstawiciele pięknej połowy ludzkości występuje cztery razy częściej. Uważa się, że choroba może pojawić się tylko u osób zaangażowanych w aktywności umysłowej. W rzeczywistości, to jest złe. Pojawienie się migreny nie ma nic wspólnego z wykonywaniem mózgu.

Ale przyczyną bólu głowy u mężczyzn i kobiet – zarówno kompresji nerwu na skutek obrzęku tkanki mózgowej. Warto zauważyć, że kobiety cierpią z powodu migreny ciała migdałowatego, odpowiedzialnego za przetwarzanie emocji. Również w żeńskim mózgu cierpi na bóle głowy regionów związanych z bólem.

Różnice w mózgach samców i samic nie mają żadnego wpływu na zachowanie

Męski mózg nie jest lepiej niż kobiety, i vice versa. Mimo, że wiele osób korzysta pewne różnice wzmocnienia negatywne stereotypy. Mężczyźni i kobiety postrzegają i przetwarzają informacje w różny sposób, ale fakt ten nie wpływa na ich zachowanie. To samo można powiedzieć o zdolności poznawczych. Są równe w obu płci.

Podobieństwo męskich i żeńskich mózgu

Badania wykazały, że różnice między mózgami mężczyzn i kobiet nie są tak wielkie. Naukowcy zastanawiać, czy pewne części żeńskiego mózgu więcej lub mniej niż tej samej części obejmowanej mózgu, biorąc pod uwagę, że całkowita wielkość ciał był porównywalny. Po porównaniu okazało się, że są one praktycznie identyczne. Więc dlaczego mężczyźni i kobiety myśleć i działać inaczej? Edukacja, społeczeństwo, stereotypy – to tylko niektóre z powodów. Według naukowców neurologów, zachowanie jest spowodowane przez wiele szerszej edukacji niż natury.