197 Shares 4051 views

KRAZ-257: cechy i osobliwości

Kremenczug Automobile roślin (Ukraina) została założona w 1945 roku i stał się nie tylko jednym z ciężkiego przemysłu motoryzacyjnego lidera, ale także potężną dźwignią dla ożywienia gospodarczego kraju po II wojnie światowej.

legendarny przedstawiciel

Jednym z najbardziej udanych modelu był samochód KrAZ-257. To był produkowany od 1965 do 1977 (modyfikacja 257B1 – 1995) i wciąż jest używany. Taka popularność jest zapewnione nie tylko poprawie w porównaniu do poprzedniej wersji, właściwości, ale również unikalne połączenie niezawodności, przepuszczalności, nośność. To właśnie ten model jest określany jako legendarne. KrAZ-257 i jego modyfikacje są szeroko stosowane zarówno w wojsku oraz w obrocie cywilnym, zarówno na obszarach miejskich i wiejskich w ustawieniach.

Sprzęt KrAZ-257

Dane wprowadzone tego legendarnego modelu, są w dużej mierze zależy wizerunek nowoczesnego ciężkiego wózka:

1. Silnik. Na ciężarówkę został zainstalowany zaawansowany w kształcie litery V, czterosuwowy cykl, OHV diesel YaMZ 238 M2. Był inny pojemność, wydajność, niezawodność: 240 KM z szybkością 36 litrów na 100 km. silnikiem wózek został wyposażony w odsysania, nowy model hamowania tłumika oraz silnika. Wszystko to stało się bardziej wiarygodne, mogą przedłużyć żywotność.

2. Skrzynia biegów, sprzęgło, układ kierowniczy. Ciężarówka została ustawiona ręczna pięć prędkości, 5-biegowa overdrive byłem. Sprzęgania z podwójnym i była sucha, a kierownicy mechanizmem – 2-stopniowy uzupełnione przypominającej. Cechy te zapewniają nie tylko dobrą szybkość i wydajność, ale także dużą sterowalność w porównaniu do swoich poprzedników.

3. Sprzęt. KRAZ-257 został wyposażony w zaawansowaną elektronikę dla chwili: jeden system drutu (24), dwie baterie, mniejszego rozmiaru i wagi w porównaniu z poprzednimi modelami.

Szczegółowe specyfikacje KRAZ-257

1. pojemności i przepuszczalności. Ze względu na specjalny silnik KRAZ-257 był obecny wśród współczesnych tytanu: jego pojemność wynosiła 12 ton (wzrost – 10%). Ponadto, nowy wózek jest w stanie transportować przyczep o łącznej maksymalnej wadze 16,5 ton Silnik 257 przewidzianego pierwszy model bezprecedensowego biegowych rośnie. 18%. Taka charakterystyka nie jest dostępny i szereg nowoczesnych samochodów ciężarowych. Ponadto szeroki autobus ze scentralizowanej regulacji ciśnienia powietrza i poprawę zawieszenia tylnego obrócił wózek faktycznie Rover. Wygrywa pracował na drogach gruntowych i miał obniżoną wrażliwość na nieprawidłowości.

2. Prędkość. Oprócz mocy, KRAZ-257 ma stosunkowo dużą prędkością do 62 km / h, w głównych zmian do 76 i – w przypadku dźwigiem pojazdu. Dane te zostały dostarczone jako silny silnika i zwiększoną liczbę obrotów wału korbowego.

3. Niezawodność. innowacje konstrukcyjne zastosowane w KRAZ-257, miały na celu, aby zapewnić jego maksymalną wydajność, niezawodność i trwałość podczas pracy w różnych warunkach: w mieście i na wsi, w strefie podzwrotnikowej, a na dalekiej północy. Zgodnie z planem przez projektantów, samochód nie potrzebuje garaż.

regeneracja

Na podstawie tego modelu i jego modyfikacje produkowanych dźwigów, które są również nadal pracują i są z powodzeniem stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Na podwoziu modelu 257 th zainstalowany dźwig KS-4561A. Modyfikacja ta została z powodzeniem stosowane w budownictwie, rolnictwie, a także w wojsku, szczególnie w wojsk rakietowych (w celu podniesienia ostrej amunicji). Większość cech technicznych dźwigu były takie same jak w wersji podstawowej (ciężarówki). Główną różnicą była prędkość – do 76 km / h, w porównaniu do 62 km / h, w ciężarówce. Żuraw KRAZ-257 był wyposażony w wysięgnik długość 10 m. W swojej długości modyfikacji wynosiła 14, 18 lub 22 metrów. Długość wysięgnika – 5 m. Maksymalna waga podnoszonego ładunku może wynosić do 16 ton, są również przymocowane do napędu dźwigu i generator ESS5-82-4U2 ..