777 Shares 5895 views

Jak nagrać dysk rozruchowy systemu Windows 7 od podstaw

Oczywiście, najlepiej jest zainstalować Windows z rozruchowego dysku DVD. Jednak, jeśli taki nie jest w zasięgu ręki, można użyć plików systemu Windows z komputera i uzyskać swój własny napęd. Kwestia, jak napisać dysku rozruchowego poprzez własne wysiłki, zbierając obraz ISO od podstaw, w rzeczywistości nie jest skomplikowana. Można to zrobić za pomocą kilku prostych poleceń.

Aby to zrobić, można użyć różnych narzędzi firmy Microsoft, które są zawarte w AIK (innymi słowy, AIK) dla systemu Windows 7 (może być używany w sposób podobny do systemu Windows Vista). Poniższy przykład pokazuje, jak nagrać dysk rozruchowy z siódmej wersji systemu operacyjnego Windows.

Aby uruchomić system Windows, skopiuj pliki do folderu na dysku twardym. Utwórz folder i nadać mu prostą nazwę, pożądane jest z cyfr i liter łacińskich. W uzupełnieniu do plików systemu operacyjnego, można dodać dodatkowe pliki użytkowników, takie jak sterowniki lub programy używane regularnie przez ciebie. Teraz będą kopiowane na wskazany adres, na przykład w folderze „x86fre” na dysku C. Następnym krokiem w jaki sposób napisać dysk rozruchowy wygeneruje plik ISO. Aby to zrobić, należy wykonać następujące czynności:

Śledź otworu okiennego wiersza poleceń konsoli (jako root) i wrócić do miejsca, gdzie pobranych narzędzi AIK. Następnie należy wprowadzić wszelkie odpowiednie polecenie.

W przebiegu zespołu otrzymasz komunikat podobny do następującego:

Oscdimg 2,55 DVD-ROM i CD-ROM narzędzie tworzenia wzorca

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Licencja dla produktów firmy Microsoft.

drzewo źródło skanowania (500 plików w 49 katalogach).

Skanowanie drzewa źródłowego kompletne (810 plików w 159 folderach).

Image File – 2825107456 bajtów.

Pisanie 810 159 plików w katalogach.

100% zakończone.

Ostateczna plik obrazu – 2825107456 bajtów.

Osiągnięty.

Po pojawieniu się tych zapisów, otrzymasz nowy plik ISO dla Windows 7 (lub dla Vista).

Jeżeli chcesz nagrać dysk rozruchowy systemu Windows 7 w wersji 64-bitowej, wystarczy użyć innych typów plików. W takim przypadku wpis w wierszu poleceń należy uzyskać w zmodyfikowanej formie.

Jeśli mówimy o tym, jak napisać dyskietkę startową, wartość zespołów będzie wyglądał następująco:

– „B” wskazuje lokalizację pliku sektora startowego (etfsboot.com). Plik ten będzie zrobić bootowalną płytę DVD. Nie należy używać spacji pomiędzy „B” i wskazanie drogi!

– Druga ścieżka to katalog, w którym plik ISO jest tworzony.

– „N” umożliwia korzystanie z rozszerzonych nazw plików.

– „M” umożliwia tworzenie plików ISO większe niż formacie CD.

Po zakończeniu tego procesu, wystarczy nagrać plik ISO na jakimkolwiek nośniku. Można nagrać obraz na płytę za pomocą Nero lub innych podobnych programów (np Roxio ImageBurn). Oczywiście, pożądane jest, aby nagrać na płycie DVD-ROM, ponieważ będzie ona znacznie ułatwia instalację systemu operacyjnego.

Ponadto, wielu użytkowników zastanawia się, jak to jest możliwe, aby zainstalować Windows 7 bez napędu DVD do urządzenia. Istnieje wiele zasobów w Internecie (w tym oficjalnej stronie Microsoft), za pomocą którego można skonfigurować bootowalny napęd USB-Flash Windows 7 jest praktycznie jednym kliknięciem. Co dziwne, ale instalacja siódmej wersji instalacji systemu operacyjnego jest o wiele łatwiejsze niż w poprzednich wersjach. Wystarczy pamiętać, że aby sformatować i napisać bootowalny napęd USB jej pamięć powinna wynosić co najmniej 4 GB.