356 Shares 4794 views

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork, USA

Amerykanie kochają bardziej pożądane jest – największa na świecie. Nie zawsze mają go, ale coś jest nadal możliwe do znalezienia. W szczególności odnosi się to do muzeów. Są one przeznaczone do różnych aspektów życia. Stany Zjednoczone – kraj ten jest stosunkowo młody i nie może pochwalić własnej historii starożytnej, ale troska który jest pokazany tutaj w odniesieniu do krajowych artefaktów, zasługuje na szacunek.

Amerykańskie muzea różne tematy szerokie. W Los Angeles, znajduje się ekspozycja poświęcona … śmierci. Z głównych objawów kiwa gości wewnątrz wesoły czaszki. Jest tam muzeum muzyków jazzowych i rockowych gwiazd, przychodzą tu ze swoimi fanami na całym świecie. lotniskowiec „Intrepid”, znosił ataki kamikaze w czasie II wojny światowej i jest teraz zamrożony wiecznego parkingu, a on stał się eksponatem, a siedzisko z eksponatów w tym samym czasie.

amerykańskie muzea

Bardzo interesująca wystawa poświęcona lotnictwo, astronautyka, Indianie konkurować o plucie długości, sport, malarstwa i rzeźby. Ktoś chce odwiedzić wystawę, informując o pionierów Dzikiego Zachodu, cyrku, UFO … Ameryka nie znudzi się zaskoczyć. Ale wyjątkowy i zupełnie wyjątkowy, można wywołać Metropolitan Museum w Nowym Jorku. On jest słusznie uważana za najlepszą kolekcję dzieł sztuki i historycznych artefaktów na półkuli zachodniej. Od wschodu do konkurowania nadal trudne.

Metropolitan Museum of Art (Nowy Jork, USA) – główny muzeum w kraju

Nazwa ma związek z metrem, średnia transportu publicznego (w tym jego imię sabveem). Pochodzi od słowa „metropolia”, które jest głównym miastem. New York – "The Big Apple", ale nie kapitał. Niemniej odpuszczone nieco przesadzone wartości tej metropolii może być, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Nowy Jork Museum „Metropolitan” rzeczywiście – zjawiskiem wyjątkowym, a liczba starożytności, zebrane w nim, a ich walory artystyczne.

Zauważ, majestatyczny budynek łatwe. To miejsce, gdzie rozpoczęła szeroką amerykańską duszę! Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku uderza z daleka, jego kolosalne rozmiary i formy architektoniczne sugeruje Pałac Cesarski. Wysokie filary, piękne okna, luksusowe schody, fontanny – to wszystko przyciąga wzrok każdego, kto odbędzie się na słynnej Piątej Alei, i na pewno powodować pragnienie, aby dowiedzieć się co jest w środku. I jest coś do zobaczenia!

założycieli

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, założona w 1870 roku. Zasługą amerykańskich potentatów i „rekinów z Wall Street”, należy zauważyć, że nie zawsze myśleć natomiast tylko o zysku i twardej gotówki, często odwiedzał je i myślał, że oni opuścić kraj, które zostały pomyślnie. Około dwa lata wspólnie przez grupy inicjatywy pozyskiwania funduszy i nabywania dzieł sztuki, które stanowiły podstawę kolekcji. W tym celu, to nawet założyć specjalną korporację. Tymczasem główny budynek został zbudowany, a w 1872 roku otworzyła swoje imponujące drzwi dla pierwszych gości.

Pierwsza wystawa składała się z 174 obrazów uzyskanych w Brukseli i Paryżu, i malowane przez znanych europejskich artystów.

przyrost naturalny

Pomimo natychmiast danym zakresie, Metropolitan Museum w Nowym Jorku, szybko okazał się zbyt mały dla stale rosnącej kolekcji. Rozwiń ekspozycja może tylko w jednym kierunku – w Central Parku, gdzie budynek został wzniesiony z kilkunastu przestronnych salach. Z biegiem czasu pojawiły się tam i opracował jeden zestaw, w sumie idei architektonicznej. Tematyczne i geograficzne przesunięcie ostrości. Pomimo początkowo orientacji europejskiej na początku XX wieku, pojawiły się prace artystów amerykańskich, który ozdobił Metropolitan Museum of Art. Stany Zjednoczone zaczęły stosować poważne stanowiska nie tylko w przemyśle i rolnictwie, ale także w świecie sztuki. Amerykańska kultura, w tym projektowanie, wnętrz, rzeźby z różnych epok, dziś przydzielone oddzielnym skrzydle, ale jednocześnie wiele eksponatów z innych części świata zajęte pokoje tematyczne.

Filantropów i Patroni

Dobroczynność stała baza społeczna, na której opiera się bogatą ekspozycję. Patroni wygrałem dużo pieniędzy kupując wokół światowych arcydzieł, stałego miejsca ekspozycji, które stały Metropolitan Museum (Nowy Jork). Obrazy El Greco, Goya, Tycjan, Botticelli i wielu innych znanych autorów urządzone skarbiec kultury w latach dwudziestych i trzydziestych. W tym samym czasie pojawiła się „Portret Filipa IV» (Velazquez) i autoportret Rembrandta.

Należy pamiętać, że nie tylko obrazy przedstawione w tym słynnej galerii, ale także rzeźby. Alegoryczny pomnik „California” stał się pierwszym z nich. Autor, Hiram Powers, marmur odzwierciedla ciągłe dążenie do szczęścia i sukcesu. Temat jest bardzo blisko do Amerykanów …

Wszystkie narody i kontynenty

Sztuka różnych krajów i narodów precedensu szeroko reprezentowane w Metropolitan Museum of Art. Stany Zjednoczone mogą być dumni z faktu, że nie istnieją takie epoki i kraje, które nie zostały odzwierciedlone w wystawie. O epoki kamiennej, Dark Ages i renesansu, Mezopotamii i starożytnej Persji można zobaczyć w najlepszych próbkach ich sztuki. Imponująca kolekcja chińskiej kaligrafii i malarstwa, i zawiera duże obrazy i figurki, wykonane w technice filigranu.

Bardzo starożytny Egipt

Starożytny Egipt stanowiły bardzo dużą skalę. Z tej perspektywy, Metropolitan Museum w Nowym Jorku można porównać tylko do muzeum w Kairze. Eksponaty na temat ponad 36 tysięcy, które produkują i przedkłada amerykańscy archeolodzy pracowali w kraju faraonów 35 lat, od 1906 roku. Teraz te bezcenne artefakty odbyła się w czterdziestu galeriach, ułożonych chronologicznie, od trzystu (!) Tysięcy lat przed narodzeniem Chrystusa, a także stosunkowo blisko nas do IV wieku.

Jest też sala dawnej sztuce starożytnego Rzymu, Grecji i jej koloniach.

Romantyczny rycerski era zawsze podwyższone zainteresowanie mieszkańców Nowego Świata, a to ma wszystko, aby go zadowolić: broń, zbroje, uprzęże. Nie są ignorowane i szlachetni wojownicy Wschodu, samurajów i Saracenów.

Bogate i oryginalne dzieła sztuki z Czarnego Lądu, rękodzieło afrykańskie są przedstawiane egzotycznych eksponatów. Ponadto muzeum można zapoznać się z życiem czasów prekolumbijskich Ameryki w ogóle, a zwłaszcza w Meksyku, oczywiście, w aspekcie najwyższych osiągnięć kulturalnych.

Sumeryjski rzeźby, obrazy reliefowe asyryjskich artystów, wazony i biżuterii ze srebra i złota nie pozostawi obojętnym i koneserów, i tych, którzy przybyli tu z ciekawości.

Tak ważną częścią ludzkiej kultury, jak kostiumy, przedmiotem stałej ekspozycji.

Interesujące hale współczesnej sztuki, fotografii i malarstwa XX wieku.

Sprawdzać wszystko w jednej wizyty w spotkaniu efekt majątkowy nie jest po prostu możliwe.

Ile wizytę metra

Pomimo względnej młodości wspomnianych instytucji na świecie nie jest tak wiele zbiorów, które są porównywalne lub lepsze od wartości kulturowych Metropolitan Museum. Stany Zjednoczone – kraj o stosunkowo wysokim średnim poziomie życia, więc cena biletu (i kosztuje 25 dolarów) może wydawać się wysoka. Nawet studenci, to będzie kosztować według naszych standardów nie jest tani, w $ 12 znacznie więcej niż jest wymagane, aby odwiedzić Luwr, Prado lub Hermitage. Ale gdyby okazało się być turystą w Ameryce i chciał zobaczyć coś innego niż zakupy, cola i hot dogi, rodzaj pieniądze niezbędne do znalezienia. Przynajmniej wtedy, aby uzasadnić swój pogląd, że obecny i docenić sztukę w Stanach Zjednoczonych.