650 Shares 7335 views

Łada Kalina Krzyż: specyfikacje, zdjęcia

Samochód o nazwie Łada Kalina Krzyż został oficjalnie zaprezentowany jesienią 2014 roku w Moskwie Motor Show. Zaraz po prezentacji, pojawił się w centrach dealerskich w Rosji, a potem i innych krajów WNP. Przekonajmy się, co ciekawe, w samochodzie Łada Kalina Krzyża, zdjęcie, które jest tak często znaleźć w Internecie, i czym różni się od prostego „Kalina”.

luz

Na zewnątrz tego samochodu jest sprzeczne emocje. Z jednej strony, samochód wygląda jak mały rozjazd. Ale z drugiej strony – jest to raczej uniwersalne, prześwit jest nieznacznie zwiększone. Tak więc w tym modelu klirens wynosi 180 mm przy pełnym obciążeniu (4 pasażerów i bagażu). W maju stan pomiędzy pojazdem i nawierzchnią drogi istnieje aż 208 mm przestrzeni, która jest bardzo poważny.

Aby osiągnąć te dane, projektanci musieli całkowicie zmienić konfigurację elementów zawieszenia, zmiany lokalizacji podpór sprężystych i zainstalować nowoczesne amortyzatory wypełnione gazem. Wszystkie te środki dodać do rozliczania Łada Kalina Krzyża 16 mm. Innym 8 mm pod warunkiem, że nowe „buty”, składający się z 15 x napędów i gumy wysokim profilu.

wymiary

Samochód otrzymał takie wymiary: 4048/1700/1562. Wysokość cytowany jest balustrada. Rozstaw osi "Kalina Krzyża" to 2476 mm. Ze względu na fakt, że opony stały się szersze koła track również wzrosła o 4 mm. Na tym samym rysunku projektanci musieli skrócić przebieg zębatki kierowniczej. W związku z tym promień toczenia jest równa 5,5 m, a nie do poprzedniego 5,2 m.

powierzchowność

Jest oczywiste, że projektanci Togliatti próbowali zrobić wóz bardziej nowoczesny i ciekawy. W oku łapie nową osłonę chłodnicy fałszywe, który był elegancki niż jego poprzednicy. To jest prawidłowo podłączony do reflektorów. Innym wybitnym detal z przodu – wielki dyfuzor wlotu powietrza. Jest on podzielony na dwie części z płytą zespół licencyjnej zderzak. To był wielki dyfuzor przypomina samochodu należącego do rodziny crossoverów. Na każdym boku potężnego zderzaka rozliczane czarne wstawki z tworzywa sztucznego mgła.

Silnik i skrzynia biegów chroni przed mechanicznym tkanki tłuszczowej uszkodzenie na spodzie. I zderzaki, spojlery boczne i wykładziny nadkola są chronione przed silnym czarnego plastiku. Wszystko to wskazuje, że Kalina Krzyż jest gotowa na podbój łatwą drogę. Na listwy drzwiowe są czarne, ale raczej masywne relingi dachowe. Aft przeznaczono ogromne świateł postojowych i dużą klapę. W ogóle „Łada Kalina Krzyż», których cechy mówią same za siebie, stwarza wrażenie średnich zwrotnicę.

wnętrze

Wnętrze naszego bohatera jest całkowicie skopiowane od zwykłej „Kalina”. To samo szorstki plastik i odcienie szarości. Jednak, aby w jakiś sposób rozcieńczenia matowy wygląd wnętrza, projektanci postanowili dodać pomarańczową wkładkę. Pomarańczowy kolor widać na poduszce siedzenia, tapicerka drzwi karty wokół deflektorów wentylację i pod szprychy kierownicy. Ten kontrast podnosi nastrój, a przez pewien czas nawet pozwala zapomnieć o salonie smutek.

Wyposażenie samochodu obejmuje: podgrzewane fotele przednie, podgrzewane lusterka zewnętrzne, elekrousilitel kierownicy, regulowana wysokość kierownicy, do głowy tylnym rzędzie, nagłośnienie z wejściem CD i USB-drive, ABS i BAS, poduszka powietrzna, alarm, zamek centralny funkcja zdalnego sterowania.

Kabina może pomieścić pięć dorosłych normalnie Średnio budować. izolacja akustyczna w tym modelu jest nieco lepsza niż w poprzednich wersjach.

Trunk Lada Kalina Krzyża, charakterystyk technicznych, które omówimy poniżej, ma pojemność 355 litrów. Jeśli złożyć tylne siedzenia, to wzrasta do 670 litrów. Ale do montażu dużych i kruchych towarów pod warunkiem, specjalne uchwyty.

Łada Kalina Krzyż: Dane techniczne

Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, czy samochód jest naprawdę gotowy do wstąpienia w szeregi rozjazdów lub po prostu dostałem nowy zestaw. Cechy Łada Kalina Krzyż jest ważniejszy niż wygląda ambitny.

Tak więc, nowością jest dostępny z dwoma silnikami. Pierwszy z nich – 1,6-litrowy 4-cylindrowy benzinovik co daje 87 koni mechanicznych i 140 Nm. On jest połączony z 5-biegową manualną skrzynią biegów. Ten tandem aby rozpędzić samochód do 165 km / h. Pierwszy sto utrzymuje samochód w 12,7 sekundy. Łada Kalina Cross, parametry techniczne, z których ten silnik jest bardzo słaba, ma co najmniej umiarkowany apetyt. Na 100 kilometrów zużywa około 7 litrów benzyny.

Drugi silnik jest bardziej zgodne z ambitnym ciała „Łada Kalina Krzyża». Dane techniczne maszyny następujące: objętość 1,6 litra, – liczbę zaworów – 16, zasilanie – 106 l. c biegów -. instalatora lub maszyny na 5 i maksymalną prędkość – 178 km / h, przyspieszenie do 100 km / h – 10,8 sekundy z manualną.

Głównym powodem, że status zwrotnicy do „Kaliny” Krzyż pozostaje utopią – brak napędem na wszystkie koła. Tak, ale nie wszystkie zwrotnice mają napęd na cztery koła. Ale co do zasady, mają co najmniej jeden kompletny zestaw z tej zasadniczej cechy. W 2014 roku pracownicy AvtoVAZ, natomiast w odwadze prezentacji nowości i obiecał, że zajmie trochę czasu i „Kalina Cross” zyska napęd na wszystkie koła. Minęło prawie dwa lata, ale samochód jest nadal dostępny z napędem na przednie koła.

wniosek

Jak opinie, o Łada Kalina Krzyża, charakterystyk technicznych, które nie jest jeszcze aż do stanu rozjazdu, sprawdzone na rynku. W rzeczywistości, ta maszyna nie jest niczym więcej niż podniesionym „Kalina” w tylnej części wozu, ale to nie o to chodzi. Najważniejszą rzeczą jest to, że jest w pełni zgodny z jego ceną i pasuje w szeregach samochodowych budżet.

Samochód jest bardzo wygodny i przestronny, więc jest on wybrany przez dużą rodzinę. Części zamienne na nim są dość tanie, co oznacza, że może być obsługiwany w całości. Ponadto, ze względu na krótkie zwisy, ochrona organizmu i większy prześwit, do „Kaliny” nie jest przeszkodą jak krawężnik na parkingu i łatwy off-road poza miastem. Ogólnie rzecz biorąc, dla zwykłych ludzi, którzy chcą kupić tani samochód uniwersalny, pasuje idealnie Łada Kalina Krzyż. Maszyny zdjęcia dowodzą, że WHA jest powoli, ale rośnie, co oznacza, że wszystko jest jeszcze przed nami. A fakt, że wydajność samochodu jest nie do końca spełnia swoją nazwą i można przegapić.