457 Shares 9127 views

Substytut mascarpone w przygotowaniu włoskich deserów

Włoskie jedzenie jest tak smaczne, że będzie po prostu prawo zadeklarować swoje kulturowe dziedzictwo ludzkości oraz dołączyć listę UNESCO jako niematerialnego pomnika. Wiele osób tylko raz skosztował tiramisu lub lasagne, risotto i carpaccio, nigdy nie zakocha się w tych arcydzieł włoskich kucharzy i chętny do gotować w domu. Ale tu przed nimi pojawia się problem: skąd wziąć składniki do przygotowania tych boskich potraw? Na przykład, są zastąpione w mascarpone tiramisu, czyli jak przygotować pastę z obecnym złym makaronu, który produkuje krajowego przemysłu spożywczego? Produkty importowane z Włoch, jest zbyt drogie i nie każdy może sobie pozwolić. Ale, jak to się mówi, „potrzeba jest matką wynalazku”: Oto kilka prostych receptur, jak zrobić mascarpone w domu.

Aby zobaczyć, jak wymienić mascarpone, niech krótko przyjrzeć się, jak to jest w domu. We Włoszech, ser kremowy został wynaleziony pod koniec XVI wieku. w Lombardii, gdy łąki alpejskie zaczął hodować bizony. Aby przygotować Mascarpone jest obecnie wykorzystywana jako mleka bawolego mleka i zwykłych krowiego. Tak więc, tłuszczowych (nie mniej niż 25%) niepasteryzowane kremu ogrzewa się do pewnej temperatury (od 75 do 90 stopni) i dodaje się je białego ocet fermentacji. Następnie mieszaninę zawieszono w płóciennych workach do odprowadzania nadmiaru surowicy. Torby ledwo wycisnąć do twarogu zwrócił delikatny i pozornie „puszysty”. W fakturze przypominającej kremem mascarpone i można gotować w domu, jeśli masz świeżą śmietanę z mleka krowiego. Ocet można zastąpić sokiem z połowy cytryny. Litrów śmietany uzyskać około pół litra mascarpone.

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się gotować tiramisu, nie można poczekać kilka dni, aż serwatka jest odprowadzana, a trzeba myśleć o tym, jak zastąpić mascarpone. Oto recepta na mniej lub bardziej jak analogu słynnego włoskiego twarogu 1 godzinę. Wziąć 800 g kremu wysokiej zawartości tłuszczu (korzystnie nie z magazynu, z emulgatorami i innych chemicznych i rolnicze) i wlać do szklanki mleka świeżego. Dokładnie wymieszać i umieścić w ogniu. Bądź ostrożny: krem powinien tylko podgrzać do 70-75 ° C, a najważniejsze, trzeba się upewnić, że nie gotować. Następnie należy wlać w wielu 2-3 łyżeczki soku z cytryny i umieścić wygrzać się ponownie. Ogniem w tym samym czasie powinien być zminimalizowany i powinien mieszać mieszaninę aż ścinane. Zdjąć z ognia i odstawić aż do dziesięciu minut. Cedzidło pokryte gazą 3-4 warstw i odrzucić mieszaninę pozostawiono na 45 minut do szkła surowicy. Delikatnie ścisnąć i mascarpone gotowy.

Ate nie chcą zadzierać z kremem i śmietaną, aby rozwiązać problem, niż można zastąpić mascarpone możliwe poprzez zakup ready-miękki ser twaróg, takich jak niemiecki „Almette” lub fińskiego „Viola”. Ale zostawić tiramisu jest tak jak prawdziwy, podobnie jak rosyjski gorgonzolą. Dlatego, jeśli chcesz dostać smaczny deser, trzeba zastosować trochę wysiłku. Najprostszym rozwiązaniem co do zastąpienia mascarpone, to tylko bat z mikserem w tłuszczu serem i śmietaną, aż będzie gładkie. Aby spotęgować podobieństwo dodać cukier waniliowy, sok z cytryny (wystarczy parę kropel) i rozpuszcza w śmietanie żelatyny.

Można również próbować ten prosty przepis na mascarpone analogowych: pakiet kremem (półfabrykatów) mieszane z mleka skondensowanego i umieścić tę mieszaninę przez 2 godziny w lodówce.

Oto kolejny przepis na czym zastąpić mascarpone: umieścić w cukru mlecznego i żółtka, wymieszać i gotować kilka minut. Najważniejsze tutaj – nie przesadzaj mieszaniny w ogniu. Po usunięciu dodano ostrożnie wcierać niesolonego serem i bitą śmietaną 35% tłuszczu. Mieszaninę przez czas umieszczony w lodówce. A może po prostu wymieszać śmietanę, masło i serek-like „bursztyn”. Smak mascarpone staje się dość oryginalny, ale to trochę jak prawdziwe.