677 Shares 4177 views

Los Angeles, California: informacje, atrakcje, ciekawostki

Znany jako Miasto Aniołów, Los Angeles (Kalifornia) – jest niezwykle piękna miejscowość, wygodnie rozłożone pomiędzy Pacyfikiem a górami. Najbardziej interesującą cechą jest to, że każdy obszar ma swoją historię i ważne miejsca, ponieważ w dawnych czasach była to oddzielna osada. Dziś tworzą jeden z najpiękniejszych miast na świecie. Zapoznajmy się z nimi tak blisko jak to tylko możliwe.

W jakim stanie jest Los Angeles?

Miasto Aniołów znajduje się w Kalifornii, który z kolei jest jednym ze stanów Ameryki. Warto zauważyć tę ważną kwestię: Ta miejscowość jest częścią Wielkie Los Angeles, lub Southland – miejskich aglomeracji 88.000 kilometrów kwadratowych, w którym znajduje się 16,5 miliona osób (stan na 2000). Obejmuje ona także 88 gmin i obejmuje obszar pięciu powiatów południowej Kalifornii.

Historia powstania

Los Angeles (Kalifornia) w 16 wieku i była zamieszkana przez Chumash Indian Tongwa. W 1542 roku do brzegów współczesnego City of Angels, a następnie wsi Yang-on, zbliżyć się do "La Victoria" i "San Salvador" – statki, który pływał po pierwszych Europejczyków – Juan Rodríguez Cabrillo i jego zastępcę Bartolome Ferrel. San Diego Bay dotarli dopiero w dniu 28 września po upływie 2 miesięcy od daty wysłania meksykańskiej wiosce La Navidad. Na początku stycznia przyszłego roku pionierem umiera. Został pochowany na wyspie San Miguel, który następnie został przemianowany na cześć Cabrillo i zaloguj danych, który pisał w czasie wyprawy, donosi domu Ferrel. Dzisiaj, ta książka jest przechowywana w archiwum hiszpańskiej Sewilli.

To trwa dłużej niż dwa wieki przed tym miejscem jest obsadzony następną grupę misjonarzy. Tym razem lider był Gaspar Portola. Grupa ta obejmuje również Juan Crespi – to on w dokumentach zauważyć, że obszar nadaje się do życia.

W 1771 roku, nowoczesny Los Angeles (CA) przyjmuje inny misjonarz, który dał swój „biznes” na cześć Arhangela Gavriila. Było Junipero Serra. W tym czasie obszar ten globu zamieszkany przez prawie 3000 Indian, którzy utworzyli 30 osiedli. I 10 lat później, obok grupy misjonarzy prowadzonych przez Serra, który składał się z 46 osób, zamówienia Gubernator Felipe De Neve ustalenie porozumienia. Wieś nazwana na cześć Maryi (miejscowości Marii Panny – Królowej Aniołów). Osada stopniowo rosła, ale okazało się głównym świeckiego miasta tylko do '20 XIX wieku. W tym czasie żyło już 650 osób.

Los Angeles należała do Meksyku, przez pewien czas, po tym jak państwo uzyskało niepodległość. Ale po klęsce amerykańskiej miasto stało się częścią Stanów Zjednoczonych. Traktat pokojowy podpisany w 1848 r. Kilka lat miejscowości nadano status miasta, a po kolejnych 26 latach, w 1876 roku, budowa kolei Los Angeles została zakończona.

Głównym rybacka tutaj była uprawa pomarańczy i innych owoców cytrusowych. W związku z tym gwałtowny wzrost liczby mieszkańców: było 2200, a było 100 000 osób! W 1892 roku odkrył złoża ropy naftowej i ma niewiele ponad 30 lat, Los Angeles (Kalifornia, na zdjęciu poniżej) „wciela” się ¼ światowej produkcji benzyny.

W 1913 roku zbudowano wodociągu, który dostarcza wodę przyszłej metropolii. W skrócie, ponieważ życie w Los Angeles zaczęła wrzeć: rozwój przemysłu lotniczego, otworzyła liczne studia filmowe, a nawet w 1932 roku odbyła dziesiątego igrzysk olimpijskich.

Po drugie światowej, miasto wydawało się tchnąć nowe życie, choć wydawałoby się, powinno być odwrotnie. W Los Angeles zaczęli przybywać niemieccy postacie sztuki, kultury i nauki, którzy uciekli przed nazistami. Wśród tych osób są dobrze znane osobistości, takich jak Thomas Mann (pisarz, noblista w 1929 roku), Lion Feuchtwanger (niemiecki pisarz pochodzenia żydowskiego) i Fritza Langa (reżyser). W 1942 roku, kiedy Druga zemsta „krok” na ziemi, pod dekretem Roosevelt mieszkańców japońskiego pochodzenia (i to tysiące ludzi) są podejmowane poza miastem i złożyć w zamkniętych obozach.

Po zakończeniu działań wojennych, miasto znowu zaczął szybko rosnąć wszerz. Pojawiły się nowe wieżowce i autostrady. Potem przyszedł „dziarski 90”, gdy ulice metropolis wywiązała zamieszki, podczas którego został ranny i zabił wiele osób. Powód – nazistowski wrogość. Faktem jest, że w 1992 roku, 4 policjanci pobili białych cerze facet czerni. Ale ostatnia kropla było uzasadnienie dla czarnych obrońców praw w sądzie. Zamieszki trwały prawie tydzień. Potem wszedł do miasta sił specjalnych, i udało się aresztować prowodyrów.

W połowie lat 1990-tych mieliśmy zaplanowane, aby oddzielić Hollywood i San Fernando Valley w Los Angeles. Powodem było trzęsienie ziemi, z powodu której w stos kamieni, aby włączyć wiele komunalnych budynków, infrastruktury i domów. Jednak po wyborach powszechnych, które odbyły się w 2002 roku, stało się jasne, że lista ta nie jest do zrealizowania.

Oficjalne i nieoficjalne symbole Los Angeles

Teraz wiemy, w jakim stanie znajduje się w Los Angeles, a on pojawił się na Ziemi. Nadszedł czas, aby zapoznać się z symboli i herbem miasta. W pierwszej kolejności turyści chcą odwiedzić Hollywood i spacer wzdłuż Alei Gwiazd. Więc najpierw warto wspomnieć, nieoficjalny symbol. HOLLYWOOD znak znajduje się na wzgórzu Mount Lee, wysoki 490 metrów nad poziomem morza. Jednak obszar ten jest dobrze chroniony, tak, że nie rozumiem. Ale nie należy się denerwować – wspaniały krajobraz otwiera się z tarasu widokowego Griffith Park. Stąd możliwe jest, aby być fotografowane na tle popularnej postaci.

Teraz o oficjalnym symbolem – godła. On jest kolorowe, ale nie zauważony, stosowany we wszystkich 7 kolorach, które są w doskonałej harmonii ze sobą. Pierwszy Rok założenia heraldyka przypomina Mieście Aniołów – 1781 y. Jest to koło z napisami i roślin, który znajduje się w środku tarczy. Jest on podzielony na 4 części i każda z nich ma określoną wartość. Znając historię, to łatwo zrozumieć, ponieważ części te stanowią kraj, taki czy inny sposób związany z Los Angeles. W prawym górnym rogu przedstawia chervlony niedźwiedzia i gwiazda – to flaga Kalifornii w 1846 roku. Następnie, czyli po lewej stronie można zobaczyć flagę amerykańską. W prawej dolnej części – wieży i lwa, przypominający królestwach Leon i Kastylii (Przypomnijmy, że pionierzy przybyli z powodu tej mocy). I ostatni narożnik przydzielone orzeł rozerwanie węża – niegdyś Godło Meksyku.

warunki klimatyczne

Los Angeles (Kalifornia, USA), zdjęcie które są obecne w tym artykule, charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim. Tutaj łagodny mokre i suche gorące zima lato. Ale temperatura na pustyni i na wybrzeżu jest bardzo różny. Opady są głównie na obszarach górskich. W środku lata, temperatura może mieścić się w zakresie 17-24 stopni, a zimą – 9 … + 19 ° C.

City of Los Angeles (Kalifornia): Plan budynku

Biorąc pod uwagę, że Miasto aniołów został zbudowany z prędkością światła, nie ma jasnego planu. Specyfika polega na tym, że w miarę upływu czasu, do „głównego” części gminy przystąpiły okolicznych wsi. Dziś Los Angeles jest częścią Central, Hollywood, San Pedro, Sylmar, Watts, Westwood, Bel-Air i Boyle Heights. Przedmieścia tworzą San Fernando Valley. Tak więc okazuje się, że otacza Los Angeles Beverly Hills, Santa Monica i Carvel City. A przecież jest ona podzielona na 2 części gór Santa Monica, dlaczego ma pięć głównych obszarów:

 • Westside.
 • Downtown.
 • South Los Angeles.
 • East Los Angeles.
 • Obszar portu.

Główne zabytki

Teraz, gdy wiemy, jaki jest stan odnosi się do Los Angeles, można łatwo zaplanować podróż. Ponieważ jest stolicą świata show-biznesu, to nic dziwnego, że turyści rozpoczynają swoją podróż z wizytą do Hollywood. Pierwszym z nich jest, aby przejść do teatru „Kodak”. To jest miejsce, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia „Oscar”. Są to wycieczki z przewodnikiem, można swobodnie wejść do środka.

Następna na liście – Walk of Fame, czy gwiazdy. Prawdopodobnie nie warto długo z opisem, jak to jest znane każdej atrakcji turystycznej. Możemy tylko wspomnieć, że rozciągnąć uliczkę przez 18 kwartałów. Mała wskazówka: aby zobaczyć odciski Roberta De Niro, Charlie Chaplin, Al Pacino, Dzhonni Deppa, Dzhima Kerri i Marilyn Monroe, trzeba iść do małego Alei Gwiazd, znajduje się w przedniej części Chińskiego Teatru Graumana. Nawiasem mówiąc, ten budynek – arcydzieło architektury azjatyckiej. A jednak tutaj często wyposażone premiery najlepszych filmów.

Dla fanów The Haunting krajobrazy otwarte Obserwatorium Griffitha i fanów filmu musi odwiedzają studio Warner Brothers i Universal Studio. Ci, którzy chcą spotkać gwiazdę podczas chodzenia na pięknej ulicy, zaleca się, aby przejść do Rodeo Drive. W centrum można obejrzeć ogromne drapacze chmur, a nieco dalej od powierzchni – japońskiej, chińskiej, tajskiej i koreańskich dzielnicach.

Mało znane miejsca w okolicy

Oczywiście, nie można nazwać to miejsce mało znane, ale to nie jest popularne. Ten Museum of Death (Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone). Jest ono zawarte w liście najstraszniejszych muzeów świata. Rzeczywiście, jest to okropne miejsce, że człowiek nie powinien iść do rozbitego układu nerwowego. Jak ludzie szczególnie wrażliwi. Tutaj można znaleźć ogromną kolekcję dzieł sztuki, których autorami są … seryjnych morderców! Na ścianach – obrazy, które przedstawione sceny morderstw, ofiary autopsji, a nawet okropny wypadek. Istnieją oddzielne pokoje z akcesoriów pogrzebowych, ponurych eksponatów, pokazując proces zabijania lub samobójstwa. W ogóle, Muzeum Śmierć (Los Angeles, Kalifornia) pozostawi trwały ślad w duszy.

Kilka miejsc zaleca się odwiedzić:

 • Cocktail Bar "brak wolnych miejsc". Mieści się w dawnym przedszkolu, gdzie dzieci chodzą Charlie Chaplin. Dom został wybudowany w 1913 roku. Dziś jest to piękna restauracja, która została zaprojektowana w stylu paska XX wieku.
 • kino na świeżym powietrzu. Położony w samym centrum miasta. Są miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i trawnik dla pieszych. Można zobaczyć stare i nowe filmy – jak szczęście.
 • Hollywood Cemetery. Istnieje wiele gwiazd są zakopane, a więc tych, którzy chcą uczcić pamięć ukochanej aktora, należy udać się do tego miejsca.

Zakupy w Los Angeles

Oprócz przemysłu filmowego, Los Angeles słynie z doskonałych sklepów. Głównym miejscem do tego celu – w Rodeo Drive. Ta ulica jest całkowicie zbudowany z butików, które sprzedają ubrania, buty i dodatki od znanych marek takich jak Hugo Boss, Louis Vuitton, Versace, Chanel i Prada. Ale fani pamiątek trzeba jechać do Hollywood Boulevard.

Ciekawostki o Los Angeles: różne imprezy i uroczystości

Los Angeles – co Stanu USA? Wiadomym jest, że miasto znajduje się w Kalifornii, ale jest to również interesujące wiedzieć, że zajmuje 2 miejsce w USA pod względem liczby ludności.

Regularnie odbywają się ciekawe festiwale i wydarzenia. Na przykład, w Nowym Roku tutaj odpowiadał Rose Parade i Rose miski Piłka nożna. W drugim miesiącu początku roku organizowanym przez festiwal na cześć Czarnej Historii, w której zachowanie teatralne i występy muzyczne, wykłady i oglądania filmów. W marcu – Night of Nights. Taka ciekawa nazwa nadana do przyznania „Oscar” ceremonię. W maju Meksykanie świętują dzień zwycięstwa nad Francuzami w 1862 oraz paradę mniejszości seksualnych w czerwcu. Przez całe lato odbywają Pop Festival, aw sierpniu – surferów konkurencji na plażach Hermosa, Manhattan i Redondo. Na początku jesieni, można odwiedzić największe na świecie targi w Los Angeles, a drugi miesiąc z jesieni zaprasza na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. W grudniu – ciekawy świąteczne parady.

Oficjalne święta

 • Nowy Rok – 1 stycznia.
 • Na trzeci poniedziałek pierwszego miesiąca przypada Memorial Day Martin King.
 • Trzeci poniedziałek lutego – George'a Washingtona urodzin.
 • Ostatni poniedziałek maja – święto Memorial.
 • Dzień Niepodległości obchodzony jest na 4 lipca.
 • Pod koniec lipca, liczba 21 – Dzień Prezydenta.
 • Pierwszy poniedziałek września, Święto Pracy jest rozpoznawany.
 • Drugi poniedziałek października, Amerykanie czczą pamięć Columbus.
 • Na czwarty czwartek listopada obchodzony jest Dzień Dziękczynienia.
 • Boże Narodzenie w Ameryce jest obchodzony w dniu 25 grudnia.

Wiadomo nie każdy turysta: Ciekawostki

O Los Angeles (baza personelu historii i tak dalej), trzeba wiedzieć wszystkiego, zwłaszcza kilka ciekawych faktów:

 1. Miejscowi nazywają Angelenos.
 2. Amerykanie nazywają ich małym domu El-Hi lub LA.
 3. Port miejski jest najbardziej na całym świecie.
 4. Chodzenie po ulicach, można łatwo natknąć się na procesie filmowania.
 5. Większość firm są własnością ich płci.
 6. W Mieście Aniołów prawie nie ma transportu publicznego.
 7. Na Walk of Fame ma ponad 2,5 tys gwiazdy.

Turyści na Los Angeles

Cóż, teraz, wiedząc, w jakim stanie jest miasto Los Angeles i może być trudne podróż do pracy. Jak to jest zalecane dla wszystkich turystów, którzy byli kiedyś w LA, a szczególnie tych, którzy przenieśli się do Miasta Aniołów do stałego zamieszkania. Los Angeles – wspaniałe, kolorowe, eleganckie i atrakcyjne w każdej miejscowości, więc jeśli istnieje jakakolwiek możliwość odwiedzenia tutaj, konieczne jest, aby go używać.