340 Shares 5716 views

Maszyna Ostrza: opis, cechy, struktura i typy

W produkcji bloków używane są specjalne maszyny. Nowoczesne modele są w stanie wykonać dużą ilość pracy i wymagają jedynie minimalnego wysiłku fizycznego.

Rozważając je, należy pamiętać, że konstrukcja urządzeń zależy od rodzaju bloków i materiału, z którego przygotowywany jest produkt. Aby zrozumieć ten problem, sugerujemy przede wszystkim zapoznanie się z urządzeniem modyfikującym.

Urządzenie obrabiarek

Standardowa maszyna do produkcji bloków zawiera mechanizm hydrauliczny, pióro, kołnierz zaciskowy i ramę. Jeśli weźmiemy pod uwagę urządzenia napędowe, to używają przewodników.

Płyta dla bloków nazywa się matrycą. Rolki są używane do przemieszczania urządzenia. Niektóre modyfikacje są dokonywane na podstawie jednostki brutto, która działa na lunecie. Urządzenia z podpórką wyróżniają się szeroką ramką, ale są niewygodne i są używane tylko w produkcji na dużą skalę.

Model z własnymi rękami

To dość proste, aby maszyna blokująca dla siebie :

  1. Przede wszystkim specjaliści lutowują ramę dla przyszłych urządzeń. W tym celu można stosować standardowe płyty żeliwne.
  2. Aby zamontować wspornik, potrzebne będą prowadnice o małej długości.
  3. Kołnierz jest bardziej celowy, aby wybrać jedną kasetę.
  4. Do wzmocnienia ramy użyto podpór. W niektórych przypadkach są spawane do każdego rogu.
  5. Należy również wziąć pod uwagę, że wysokiej jakości maszyna do produkcji bloków musi być wyposażona w mobilną platformę. W tym celu zainstalowany jest mechanizm rolkowy, który jest sterowany rękojeścią.

Wiele modeli dodatkowo zamontować koło zamachowe pod zaciskiem. Sama produkcja jest trudna. W takim przypadku konieczne jest wykorzystanie szczegółów z nieaktualnej tokarki.

Wszystkie narożniki pod matrycą muszą być bezpiecznie spawane za pomocą falownika. Krawędzie płyt są starannie polerowane. Aby chronić dno pióra, stosuje się normalną obudowę.

Typy modeli

Poprzez projekt, maszyny są podzielone na ręczne i hydrauliczne. Są też modele z wąską i szeroką paletą. Wszystkie mogą mieć różne matryce dla bloków. Urządzenia różnią się pod względem wydajności i kontroli.

Cechy ręcznych modyfikacji

Ręczna maszyna do bloku cylindrów jest bardzo prosta w swojej konstrukcji. Z reguły modele te nie mogą pochwalić się wysoką wydajnością. Warto zauważyć, że rzadko dostosowują stanowiska.

Są tak lekkie, jak to możliwe, aby ułatwić transport i użycie. Prowadnice w wielu modelach wykonane są ze stali nierdzewnej. Nowsze modyfikacje wyróżniają się niewielkimi półkami. W tym przypadku ramy są produkowane z dolną częścią pióra. Matryce w ręcznych wersjach są spawane.

Należy pamiętać, że do produkcji pustych bloków opisane urządzenia nie pasują do siebie. Ponadto mają bardzo wysoki odsetek odrzuconych. Ale na korzyść tych maszyn mówią demokratyczne ceny. Eksperci twierdzą również, że mogą być wytwarzane niezależnie.

Modyfikacje hydrauliczne

Maszyny hydrauliczne są najczęściej używane do produkcji pustych bloków. Mają wysoką wydajność, a modele są idealne dla dużych przedsiębiorstw. Nowoczesne modyfikacje są wyposażone w regulowane kołki, które można wyregulować.

Jeśli mówimy o wadach, warto zauważyć, że maszyny ważą wiele. Jednocześnie operator musi posiadać pewne umiejętności, aby korzystać z urządzenia. Niektóre urządzenia są dość skomplikowane w obsłudze, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie tej modyfikacji.

Wiele modeli jest produkowanych z kompletem matryc. Są połączone z słupkami przez zaciski. Poza tym na rynku prezentowane są wszystkie spawane odmiany, które charakteryzują się wysoką sztywnością.

Urządzenia z bloczkami są dosyć drogie. Jednakże mają wysoką wydajność, a jeden operator może radzić sobie z taką maszyną. Nadal istnieją modyfikacje bloków śrub. Są bardziej proste i bardziej odpowiednie do produkcji stałych bloków.

Urządzenia z wąską paletą

Modyfikacje z wąską paletą są tworzone specjalnie do produkcji niewielkiej liczby bloków. Wiele z nich wyposażonych jest w zwykłe kołki napędowe. Kalibry są nanoszone na dwa i trzy szuflady. Niektóre urządzenia są produkowane z blokadami regulacyjnymi. Należy jednak pamiętać, że te modyfikacje są wykonane bez płyt głównych i nie mogą zmienić matrycy.

Modyfikacje z szeroką paletą

Maszyna do produkcji bloków z szeroką paletą odznacza się dobrą wydajnością. Z reguły na rynku wprowadzane są modyfikacje hydrauliczne. Stojaki w urządzeniach są montowane na ramie. Warto zauważyć, że dwa i trzy modele są w dużym zapotrzebowaniu. Są idealne do produkcji stałych bloków o różnej gęstości.

Kołki tych maszyn są wykonane ze stali lub żeliwa. Niektóre modyfikacje wyróżniają się wysokiej jakości blokiem napędowym. Regulatory w urządzeniach są głównie instalowane w typie ręcznym.

Na rynku istnieją również taśmy, jednakże rzadziej rzadziej występują rzadko, a ponadto maszyny z płytami dociskowymi. Mają bardzo mały odsetek odrzutów i są odpowiednie do produkcji pustych bloków.

Maszyny do bloków stałych

Maszyny do wytwarzania bloków stałych są często produkowane z urządzeniem hydraulicznym. Ich nowoczesne modyfikacje są wyposażone w kilka regałów, które można regulować za pomocą uchwytu. Warto też zauważyć, że na rynku istnieją również odmiany z konwencjonalnymi kołkami, które są zainstalowane na ramie.

Kalibry w maszynowni są często instalowane bez podpór. Urządzenia są produkowane z mechanizmami rolkowymi i bez. Płyty łożyskowe tego typu nie wyróżniają się szczególnie silnie.

Opis obrabiarek do bloczków z kamienia ściennego

Rysunki obrabiarek bloczków z muru kamiennego zakładają użycie szerokich palet. Modele te mają wysoką wydajność, a kilka matryc może być użyte. Stojaki są najczęściej używane z niskimi kołkami. Warto też zauważyć, że rynek jest pełen modyfikacji bloków napędowych. Wał napędowy jest napędzany prasy hydraulicznej. Modele tego typu mają niski odsetek odrzutów. Dzięki temu urządzeniu można poradzić sobie z jednym pracownikiem.

Niektóre z tych maszyn są produkowane z obudową. Modyfikacje z bloczkami walcowymi są łatwe w obsłudze, ale wymagają konserwacji. Ich naroża są najczęściej ukryte za obudową, a dolne bloczki są zamontowane na podporach i nie można ich wyregulować.

Cechy modeli bloczków o pustej przestrzeni 30%

Do produkcji wyrobów z próżnią 30%, maszyna do bloków na skrzynce napędowej jest bardzo odpowiednia. Płyty łożyskowe w tych modelach są rozmieszczone pod niewielkim kątem. Nowoczesne urządzenia hydrauliczne są w stanie pracować w trybie automatycznym. Niektóre modyfikacje są wykonane z dodatkowymi dolnymi półkami do mocowania matrycy.

Prowadnice do maszyny blokowej są instalowane z podporami. Warto również zauważyć, że rynek ma proste, ręczne urządzenia. Mają tylko jedną rękojeść ramki, a ponadto modele tego typu nie mają pióra. Aby wyregulować pozycję matrycy, należy całkowicie podnieść ramę.

Obrabiarki do bloczków o pustości 40%

Maszyna do bloczków z pustką 40% wykonana jest z szeroką ramą. Modele wykorzystują skrzynki napędowe, które są zamontowane na kołkach. Wiele z nich odznacza się wysoką wydajnością. Na rynku prezentowane są głównie urządzenia z mechanizmami hydraulicznymi. Odrębnie warto zauważyć, że kołnierze w urządzeniach są ostrzone pod zaciskiem. Bardzo rzadko można znaleźć urządzenia z mechanizmami rolkowymi.

Dolne bloczki tych maszyn są mocowane przez spawanie. Są też modele z regulowanymi kołkami. Mają usuwane matryce. Tak więc maszyna jest bardzo łatwa w ruchu. Prowadnice są montowane pod napędzanymi wspornikami, a dźwignie boczne służą do przemieszczania ramy.

Te modele mają bardzo niski odsetek odrzutów. Warto również zauważyć, że urządzenia przenośne są bardzo łatwe do utrzymania.

Opis maszyn do bloków arbolitycznych

Maszyna do bloków arbolitycznych jest wykonana tylko na bazie hydraulicznej. Wiele jego modyfikacji może pochwalić się dobrą wydajnością. Używają małych palet. Tak więc stojaki są stosowane z regulowanymi zaciskami.

Wiele modeli ma dwa kołdry. Szpilki są stosowane w różnych rozmiarach. Niektóre maszyny są wyposażone w zestaw matryc. Są idealne dla dużych przedsiębiorstw produkcyjnych bloku.

Maszyny do bloczków gliniastych

Maszyna do bloczków betonowo-betonowych jest najczęściej wykonana z kilkoma stojakami. Mechanizmy hydrauliczne w tych modelach mają różną moc. Stojaki najczęściej zamontowane na ramie. Najczęściej są modyfikowane dwa pióro. Szpilki w urządzeniach są używane z ogranicznikami i bez nich. Warto zauważyć, że istnieje wiele maszyn bez bloków napędowych.

Dostosuj macierz do pracy za pomocą uchwytów. Lunety w urządzeniach będą dostarczane z mechanizmem krzywkowym. Jeśli mówimy o wadach modyfikacji, należy zauważyć, że mają one trudne nudności bloków. Maszyna wymaga również konserwacji.

Cechy modeli dla zespołu przesiewającego

Maszyny do produkcji bloku przesiewania odznaczają się dużymi wymiarami. Palety wielu z nich są wykonane ze stali. W tym przypadku stojaki są instalowane z bolcami. Ze względu na szerokie podpory zapewnia się wysoki stopień sztywności. Warto zauważyć, że istnieją różne maszyny z blokiem napędowym.

Działy załadunkowe są najczęściej montowane bezpośrednio na ramie. Niektóre modyfikacje mogą pochwalić się płytami jakości. Matryce w opisywanych urządzeniach mogą być zamocowane na stojaku.

Na rynku są również spawane wszystkie typy tych maszyn. Mają wąskie dolne klocki, ale są produkowane z mechanizmami zaciskowymi.