209 Shares 7678 views

Najlepsze plaże Gelendzhik

Gelendżik jest jednym z najbardziej znanych ośrodków w Rosji. Znajduje się na terytorium Krasnodar na wybrzeżu Morza Czarnego. Każdego roku przyjeżdżają do tego miasta setki tysięcy turystów z całego kraju. Możesz tu zatrzymać się w wielu prywatnych hotelach. Prywatny sektor w miejscowości Gelendzhik jest bardzo dobrze rozwinięty i oferuje różne opcje wynajmu mieszkań w cenie, komfortu i odległości od morza na wakacje w lecie.

Ten ośrodek dysponuje dużą liczbą plaż dla każdego smaku. Turyści w dowolnym momencie mogą zdecydować, gdzie iść do kąpieli słonecznych i pływać. Plaże w Gelendzhik są bardzo zróżnicowane: żwirowa, żwirowa i piaszczysta. Dla miłośników bardziej egzotycznych wakacji jest nudysta. Na szczycie sezonu plaży na centralnej plaży miasta gromadzi się zwykle duża liczba osób, które chcą wziąć kąpiel w słońcu, więc lepiej przyjść wcześniej.

Ośrodek dysponuje najmniejszymi wąskimi plażami żwirowymi. Również wiele piasków i żwiru, które przyciągają do siebie harmonię i niezwykłość otaczającego krajobrazu. Wieczorem wielka przyjemność zajmuje spacer wzdłuż nasypu, skąd można podziwiać wspaniałe widoki. Oprócz tego, zadziwiający hałas fal morskich i wspaniały, czysty morski zapach potrząśnie głową każdego. W niektórych miejscach nie ma plaż, ponieważ gruz i skały zbliżają się do samej wody. Na odcinku od Gelendżik do Dzhanhot znajduje się skalisty stromy brzeg, zupełnie nie nadający się do kąpieli.

Pensjonaty i sanatoria w Gelendzhik świadczą usługi wszystkim, którzy chcą wzmocnić i poprawić swoje zdrowie. Wiele z nich ma własne plaże. Na przykład sanatoria "Czerwona Talca" posiada pięknie urządzoną plażę, którą mogą zwiedzić obaj turystów z tego zakładu i wszystkich innych turystów.

Sztuczna piaszczysta plaża o długości około 1 km jest uważana za jedną z atrakcji tego kurortu. Jest uważany za największy w Rosji ze sztucznego. Prawie wszystkie naturalne plaże Gelendzhik są żwirowe. Niedaleko od centrum rekreacyjnego "Gwiazda Polarna", położonego na górze Tołstoja, znajduje się plaża nudystyczna. Przyciąga uwagę najbardziej rozluźnionych miłośników opalania.

Plaża "Severyanka" charakteryzuje się małym rozmiarem i czystą wodą. Tutaj jest centrum dla miłośników nurkowania "Sea Cat". Plaża "Sandy bottom" jest idealnym miejscem do rekreacji z dziećmi. Morze tutaj wyróżnia się łagodnym dnem i płytkiej głębi. W środkowej części zatoki Gelendzhik znajduje się wybitnie wyposażona płatna plaża "Czernomorec". A przy bulwarze Lermontov znajduje się żwir "Primorye".

Jeśli chcesz odwiedzić plaże w Gelendzhik, masz nastrój i wiele nowych wrażeń.

Ponieważ centralna plaża miasta jest piaszczysta i zawsze jest dużo turystów, woda jest niemal zawsze mętna. To dlatego, że wielu turystów ma negatywną opinię na temat reszty w Gelendzhik. W rzeczywistości wiele innych plaż ma bardzo czystą i czystą wodę. To, na przykład, "Gwiazda Polarna" i "Neva". Wejście do nich jest bezpłatne.

Jeśli chcesz odpocząć z dziećmi, powinieneś wiedzieć wcześniej o najbardziej odpowiednich miejscach dla dzieci pływać. Na przykład w sali śniadaniowej "Pine Grove" na plaży, dorośli będą bardzo zadowoleni z relaksu, ale z dziećmi nie jest to bardzo wygodne.

Zapraszamy na niezapomniane wakacje na plaże Gelendzhik.