160 Shares 5546 views

Piwo „Levenbrau”: opis, historia, cena

Piwo „Levenbrau” jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechniony na świecie, ale dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o Oktoberfest, a zwłaszcza odwiedził Mu imię – prawie uosobienie wszystkich browarnictwa w Niemczech. tradycyjne odmiany Monachium piwa są produkowane pod tą marką.

O artyście

Nazwa tego piwa tak Niemców napisać: Löwenbräu i jest wymawiane „Lowenbrau”. Rosyjskojęzyczna osoby, oczywiście, znajomy nieco inną interpretację. To w zasadzie nie ulega zmianie. To tłumaczy się jako „lwa browaru”. Wspólnie z nim i godła, które zdobi każdą butelkę tego napoju – to przedstawia lwa złoty. Nazywa jego browar zawdzięcza freski z XVII wieku, który przedstawia prorok Daniel w dole lwy.

historia

Pierwsza wzmianka o browarze „lwa” zawartych w archiwach Monachium, datowany 1746 rok.

Historycy twierdzą, że browar Löwenbräu w Monachium stał się największym w XIX wieku. Sukces zawdzięcza zasługi Georga Breya, który kupił go w 1818 roku. Już pół wieku zarośnięte Brewery Brea produkowane jedna czwarta wszystkich piwa w Monachium. Uważa się, że sam Bray wymyślił legendę, że jego sklep został założony w 1383 roku, a dzięki jego wielu fanów marki do wysiłków w tej wersji chętny do przyjęcia dzisiaj.

Na początku lat 1880 Lyudvig Brey zbudowany na ogromnym browar Brasserie „Löwenbräukeller”, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Firma Löwenbräu AG w 1997 roku nawiązał współpracę z rywalem firmy Spaten-Franziskaner-Bräu, które miały wpływ na produkcję tylko najlepszych. W 2003 roku wspólna troska „Spaten-Lowenbrau” kupił kolejny browar olbrzyma – Interbrew. Później współpracował z AmBev do grupy InBev. Dziś marka jest własnością ekspres browar Anheuser-Busch InBev. Löwenbräu ma jeden z najstarszych ogrodów piwnych na świecie.

poza granicami Niemiec

Piwo „Levenbrau” zostały wyprodukowane przez długi czas ze wszystkimi normami regulowany średniowieczny „ustawą o czystości piwa”. To w dużej mierze decyduje o jego popularność za granicą. Stany Zjednoczone w tych dniach już produkowane przez napojów znacznie bardziej uproszczone technologie.

Nie przegapcie tego losu i „Levenbrau”. Kupił prawa do marki amerykański browar Miller, aby produkować go w Stanach Zjednoczonych i nie wydawać pieniędzy na transport. Stało się to w 1975 roku. Od tego czasu „Levenbrau” piwo produkowane na początku nowoczesnej technologii. Jednak smak konsumentów slvoam, nie zepsuć. normy jakościowe były nadal wysokie.

„Levenbrau” w języku rosyjskim

Jest to piwo z nami. Prawo musi produkować piwo „Levenbrau” w Rosji, nabył firmę „Bravo International” w 1999 roku. W 2002 roku browar kupił holenderski „Heineken”, który kontynuował produkcję do 2004 r. Od marca 2006 roku do dnia dzisiejszego piwa „Levenbrau”, którego cena na rynku rosyjskim jest dość wysoki, wykonany w Petersburgu browaru „Interbir”. Nawiasem mówiąc, o cenie. Koszt jednego szkła pół litrowej butelce – trochę mniej niż sto rubli. I choć nie można powiedzieć, że ta cena miejsca to piwo do elitarnej klasy, ale również bardzo dużo budżet nie może powiedzieć. Raczej jest to górna wartość środkowego segmentu.

pre-packing

Europa, jest zwykle 330 ml butelkę. W Rosji bardziej powszechne butelki i słoiki 0,5 litra. Producent oferuje szeroką gamę fasovok, w tym butelek i puszek o różnych rozmiarach. Każdy może wybrać to, co chcesz więcej. Jednak w naszym kraju ten napój do tej pory tylko w szkle: w butelkach 0,33 i 0,5 litra.

Ponadto piwo „Levenbrau” produkowany jest w dużych beczkach z 5 litrów, więc piwo puby i restauracje oferują napój z beczki.

Naczynia z projektu, zwykle przechowywane w niebieskie i złote odcienie. Honorowe miejsce znajduje się rozpoznawalne logo firmowe rozpoczął na tylnych łapach lwa.

Charakterystyka napojów

Każdy miłośnik dobrego alkoholu, postanowił zapoznać się z nowym smakiem, oczywiście, pytanie o ile stopni w piwie „Levenbrau”. W zależności od gatunku, odsetek ten wynosi 4,3-5,9 stopni, które mogą być przypisane do napoju do klasy średniej wytrzymałości.

Naptok dość napięty, jego gęstość wynosi 12%. piwo smak jest bogaty i wyrazisty, jest znakiem rozpoznawczym marki.

służyć

Specjaliści zalecają piwo schłodzić przed podaniem się do 12-13 stopni. To pozwala w pełni rozwinąć swój bogaty smak i aromat. Recenzje piwnym Lowenbrau wskazują, że jest to przyjemne do picia z grubościennej kubki wysokiej steklyannog lub okularów.

To może być złożone i jako aperitif oraz przekąsek. Zdaniem użytkowników, to piwo pójdzie dobrze z pieczonym lub grillowanym mięsem, potraw z drobiu i ryb i owoców morza. Idealnie w zgodzie z jej pokarmy bogate smakowo gotowane na ogniu lub na grillu. Odpowiednimi tradycyjnymi piwo i przekąski: ostre tosty lub krakersy, orzeszki solone, suszone lub solone.

A jeśli chcesz atmosferę Oktoberfest obowiązują do odwołania niemieckie piwo bawarskie kiełbaski smażone lub pieczone kiełbasy domowej roboty.